Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

Mastery


Autor: Robert Greene13 min czytania
8 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Nie potrzebujesz wrodzonego talentu, aby stać się mistrzem; wystarczy, że pójdziesz w ślady mistrzów, którzy byli przed Tobą.
2. Wszyscy mamy wewnętrzny zew, który kieruje nas w stronę naszego życiowego powołania, czyli dyscypliny lub dziedziny, którą chcemy opanować.
3. Twoim głównym celem w nowej dziedzinie nie powinien być natychmiastowy sukces czy pieniądze, ale nauczenie się tak wiele, jak to tylko możliwe.
4. Najlepszym sposobem na nauczenie się jakiejś dyscypliny lub umiejętności jest posiadanie mentora, który wskaże ci drogę.
5. Po zakończeniu praktyki musisz wykazać się odwagą, by myśleć innowacyjnie i podważać wcześniej poznane zasady.
6. Możesz nauczyć się rozwiązywać problemy w nowy i kreatywny sposób poprzez poszerzanie horyzontów i trenowanie swojego umysłu.
7. Mistrzostwo: ćwiczenie umiejętności, aż stanie się ona automatyczna, dzięki czemu Twój umysł i ciało będą działać jak jedność, uwalniając Cię od konieczności skupienia się na szerszej perspektywie.
8. Podsumowanie

Streszczenie

W książce "Jak zostać mistrzem" autor Robert Greene przekonuje i ilustruje, że każdy może osiągnąć mistrzostwo w jakiejś umiejętności lub dziedzinie, jeśli będzie postępował zgodnie z wytycznymi historycznych i współczesnych mistrzów. Opierając się na wywiadach i badaniach z najlepszymi w swoich dziedzinach, Greene przedstawia szereg wskazówek i strategii, jak zostać mistrzem.

Dla kogo?

  • Dla każdego, kto zaczyna przygodę z daną dziedziną ,

  • Dla każdego, kto właśnie skończył szkołę i zastanawia się, co zrobić ze swoim życiem,

  • Dla każdego, kto pracuje w danej dziedzinie od dłuższego czasu i jest sfrustrowany, ponieważ czuje, że przestał się rozwijać.

O autorze

Robert Greene jest amerykańskim pisarzem, mówcą publicznym i absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Sam twierdzi, że pracował w ponad 80 różnych zawodach. Dla wielu osób jest autorytetem w dziedzinie strategii, władzy i uwodzenia. Jest także poliglotą. Przez kilka lat po studiach pracował jako redaktor, między innymi w magazynie "Esquire". Otarł się również o Hollywood, gdzie pracował jako scenarzysta. Mieszkał w Londynie, Paryżu i Barcelonie.