Inwestorzy przedsiębiorczy zaczynają podobnie do inwestorów defensywnych.
Aby zostać skutecznym inwestorem przedsiębiorczym, będziesz musiał wykorzystać wiele podobnych strategii znanych już inwestorom defensywnym.
Podobnie jak inwestor defensywny, będziesz dzielił swoje portfolio pomiędzy akcje i obligacje.
Jednakże, o ile inwestor defensywny optowałby pewnie za podziałem pół na pół pomiędzy akcjami i obligacjami, to inwestor przedsiębiorczy będzie bardziej zainteresowany akcjami, ponieważ są bardziej dochodowe (ale też wiążą się z większym ryzykiem). Tak samo, jak inwestor defensywny, inwestor przedsiębiorczy powinien skonsultować się z doradcą finansowym.
Różnica polega na tym, że inwestor przedsiębiorczy nie widzi w doradcy swojego nauczyciela, ale raczej partnera do spraw zarządzania kapitałem. Innymi słowy, nie jest on prowadzony przez doradcę finansowego tylko podejmują decyzje razem.
Dodatkowo używając akcji i obligacji jako podstawy swojego portfolio, inwestorzy przedsiębiorczy będą także eksperymentować z innymi rodzajami udziałów, które są bardziej ryzykowne, ale potencjalnie bardziej zyskowne.
Przykładowo być może czytałeś o bardzo obiecującym startupie i podejrzewasz, że może on się stać nowym Google. Innymi słowy jest on przykładem znakomitej okazji inwestycyjnej. Jako inwestor przedsiębiorczy możesz skorzystać z tej możliwości i zaryzykować, ale jedynie inwestując ograniczoną ilość pieniędzy.
Bez względu na to, jak ekscytująca i obiecująca jest ta okazja, inwestor przedsiębiorczy powinien zawsze ograniczyć ilość takich akcji do poziomu maksymalnie 10% całego portfolio.
Pamiętaj: inteligentni inwestorzy nie są bez winy i czasami Mr Market jest zbyt szalony, aby ktokolwiek mógł przewidzieć jego zachowanie. Dlatego musimy nałożyć pewne ograniczenia, aby chronić nasze pieniądze w razie nagłego krachu lub kiepskiej inwestycji.
Podobnie do inwestora defensywnego, inwestor przedsiębiorczy nie zapomina o tym, że ciągłe uczenie się i stałe monitorowanie swojego portfolio jest konieczne, aby zagwarantować sobie przyszłe zyski.