Einstein. Jego życie, jego wszechświat

Einstein: His Life and Universe


Autor: Walter Isaacson15 min czytania
10 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. A co ja z tego będę miał? Dowiesz się, jakie wydarzenia ukształtowały jeden z największych umysłów w historii ludzkości.
2. Charakter Einsteina ukształtowała jego świecka rodzina, status wyrzutka oraz niezwykły rozwój w bardzo wczesnym okresie.
3. Chociaż Einstein był trudnym i zamkniętym w sobie towarzyszem, był też niezwykle hojny i kochany przez bardzo wiele osób.
4. Rok 1905 był przełomowym okresem, w którym Einstein wywrócił klasyczną fizykę do góry nogami.
5. Kluczowa teoria Einsteina zakładała, że chociaż czas, przestrzeń i odległość są względne, nic nie jest szybsze, niż prędkość światła.
6. Ogólną Teorię Względności, Einstein opracował bazując na swoich wcześniejszych pracach.
7. Einstein stał się konserwatystą w odpowiedzi na powstanie mechaniki kwantowej.
8. Chociaż Einstein był zbyt sceptyczny w stosunku do zwierzchności, aby zaangażować się w działania polityczne, jego obecność w polityce była widoczna.
9. Nawet w ostatnim tygodniu jego życia, ciekawość ani buntownicza natura Einsteina nie osłabły.
10. Podsumowanie

Streszczenie

W celu zrozumienia motywów napędzających do działania tego natchnionego naukowca, biografia autorstwa Waltera Isaacsona (2008) zagłębia się w osobiste życie Alberta Einsteina. Jak się okazuje, to wiele różnych czynników, takich jak jego buntownicza natura, nieustająca ciekawość czy oddanie wolności jednostki, miało ogromny wpływ na ukształtowanie Einsteina.

Dla kogo?

  • Każdego zainteresowanego życiem Einsteina,

  • Każdego, kto interesuje się fizyką oraz historią nauki,

  • Każdego, kto poszukuje odwagi do podążania za swoimi marzeniami.

O autorze

Walter Isaacson to amerykański pisarz i biograf. Jest autorem uznanych biografii Alberta Einsteina, Steve'a Jobsa i Benjamina Franklina. Wcześniej był redaktorem magazynu Time oraz dyrektorem generalnym i prezesem sieci informacyjnej CNN. Obecnie jest dyrektorem generalnym Aspen Institute - organizacji non-profit, której celem jest promowanie innowacyjnych pomysłów i przywództwa.