Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach

Our Iceberg Is Melting


Autorzy: John Kotter, Holger Rathgeber



13 min czytania
6 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w Playerze



Spis treści:
1. Zobacz, jak z powodzeniem wprowadzać zmiany.
2. Staw czoła faktom jak najszybciej.
3. Stwórz konkretny plan.
4. Zrealizuj swój plan.
5. Zadbaj o swoją przyszłość.
6. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

Gdy góra lodowa topnieje (2005) odkrywa, jak skutecznie pokierować innymi podczas zmian. Wykorzystując bajkę o kolonii pingwinów, określa ramy, które liderzy mogą wykorzystać nie tylko do przetrwania zmian, ale także do osiągnięcia sukcesu.

Dla kogo?

  • Dla osób prowadzących własny biznes

  • Dla osób zajmujących wysokie stanowiska kierownicze w firmie

  • dla osób przedsiębiorczych

  • dla osób interesujących się sprawami z zakresu psychologii

O autorach

John Kotter to amerykański ekspert w dziedzinie przywództwa i zarządzania zmianą. Jest emerytowanym profesorem Harvard Business School, gdzie pełnił funkcję profesora przywództwa na katedrze im. Konosuke Matsushity. Kotter jest autorem 21 książek, z których wiele stało się bestsellerami. W 2008 roku założył firmę konsultingową Kotter International, specjalizującą się w doradztwie w zakresie przywództwa i zarządzania zmianą. Jego prace są cenione za praktyczne podejście do transformacji organizacyjnych i były wielokrotnie nagradzane, m.in. przez Harvard Business Review i Bloomberg Businessweek.

Holger Rathgeber to niemiecki menedżer i współautor książek z zakresu zarządzania zmianą. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Hohenheim w Stuttgarcie. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych korporacjach, takich jak Motorola i Becton Dickinson, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. zasobów ludzkich na Europę. Obecnie Rathgeber prowadzi firmę Team Rathgeber, specjalizującą się w doradztwie z zakresu przywództwa i zarządzania zmianą. Jego doświadczenie obejmuje pracę na trzech kontynentach, co pozwala mu lepiej rozumieć wyzwania stojące przed globalnymi organizacjami.