Fabryka biznesu
Fabryka biznesu to niezbędnik każdego przedsiębiorcy. Znajdziesz tutaj odpowiednie narzędzia do prowadzenia biznesu, marketingowe porady, sprzedażowe triki, pomysły na biznes i ciekawe artykuły.
Wyszukiwarka przeszuka całą 'Fabrykę biznesu'Jak wykorzystać chatGPT do tworzenia wiralowych wpisów w mediach społecznościowych?
chatGPT Social media Twitter / XŹródło:
Sztuczna inteligencja oraz chatGPT oparty na niej robią ostatnimi czasy prawdziwą rewolucję w sieci. Wiele osób używa już chatGPT do tworzenia różnego rodzaju treści. Z jego pomocą ludzie tworzą też posty w mediach społecznościowych.
Co jeśli zechcemy stworzyć wpis do mediów społecznościowych, który w naszym zamierzeniu ma stać się wiralem? Czy chatGPT nam w tym pomoże?
Większość osób w tym celu wpisze na chatGPT coś w stylu: "Poproszę o wiralowy wpis na Twitter o biznesie"
Niestety na ten moment chatGPT się w ogóle nie sprawdzi. Wygeneruje Ci oczywiście odpowiedni tekst, tyle, że ten tekst nie ma najmniejszych szans stać się wiralem. ChatGPT na ten moment nie jest w stanie stworzyć czegoś, co będzie lubiane przez algorytmy serwisów społecznościowych takich jak Twitter czy LinkedIn. Oczywiście za jakiś czas to się może zmienić i chatGPT nauczy się i tego.
Nie oznacza to jednak wcale, że z pomocą chatGPT nie jesteśmy w stanie stworzyć treści wiralowych. Wręcz przeciwnie! ChatGPT jak najbardziej się sprawdzi w tej roli, pod warunkiem, że mu powiemy dokładnie czego oczekujemy. Jak to zrobić?
Znajdź w mediach społecznościowych (np. na Twitterze) wpis, który stał się wiralem czyli stał się bardzo popularny w tym serwisie. Skopiuj taki wpis, a następnie w chatGPT wpisz:
"Oto szablon tweeta:
[wklejamy wiralowy tweet z Twittera]
Wygeneruj nowego tweeta na podstawie tego szablonu na temat [wpisz Twój temat]"
W ten sposób chatGPT stworzy nowy wpis korzystając z pewnego schematu, o którym wiesz, że sprawdził się w mediach społecznościowych takich jak Twitter.
Nie zawsze ta pierwsza propozycja podana przez chatGPT będzie już tą najlepszą. Warto więc eksperymentować i prosić o dodatkowe poprawki dodając własne sugestie.