logo
Strona główna > Fabryka biznesu

Fabryka biznesu

Fabryka biznesu to niezbędnik każdego przedsiębiorcy. Znajdziesz tutaj odpowiednie narzędzia do prowadzenia biznesu, marketingowe porady, sprzedażowe triki, pomysły na biznes i ciekawe artykuły.

Wyszukiwarka przeszuka całą 'Fabrykę biznesu'

Brak dostępu

Nie masz dostępu do zasobów 'Fabryki biznesu'. Wykup dostęp do 'Fabryki biznesu' i korzystaj ze wszystkich taktyk i wskazówek marketingowych, sprzedażowych, reklamowych i biznesowych.

 

Kręcenie wideo

10 zasad jak nakręcić viralowe wideo

Social media TikTok Wideo YouTube
Źródło:



Chcesz nakręcić wideo, które stanie się viralem w mediach społecznościowych?

Poznaj zatem te 10 zasad tworzenia popularnych treści wideo:

#1. Najważniejsze pierwsze 3 sekundy filmu

Nie zaczynaj filmu od słów: "W dzisiejszym filmie bla, bla bla...". To już nie działa. Początek filmu musi być niezwykły, zaskakujący lub intrygujący (a najlepiej wszystko na raz). Tylko tak przyciągniesz uwagę widza.

#2. Dobry scenariusz

Nie nagrywaj "na spontanie". Musisz być dobrze przygotowany do filmu. Rozpisz sobie dokładnie słowo po słowie co chcesz powiedzieć. Unikniesz wtedy przerw i zająknięć.

#3. Pierwsze filmy do 30 sekund

Jeśli masz już opracowany scenariusz i cały tekst, który chcesz powiedzieć, to przeczytaj go teraz na głos. Takim tempem jakbyś miał mówić na filmie. Mierz czas. Niech Twoje pierwsze filmy trwają 20-30 sekund. Z czasem nauczysz się tworzyć dłuższe materiały.

#4. Wyróżnij się

Twórz unikalne i autentyczne treści, które będą się wyróżniać wśród innych filmów. Możesz pokazać swoją osobowość. Twój unikalny styl powinien przyciągać widzów. Jeśli chcesz możesz się inspirować filmikami jakie powstają w USA (wielu twórców tak robi).

#5. Zobacz co działa

Nie wymyślaj koła na nowo. Sprawdź co działa (jaki format) u innych twórców, zwłaszcza za granicą. Jeśli coś sprawdza się na zagranicznym rynku, to z dużym prawdopodobieństwem sprawdzi się u nas.

#6. Historia

Twórz narrację wokół swojego filmu. Opowiedz ciekawą historię, która zaangażuje widza i sprawi, że będzie on chciał zobaczyć cały film. Najlepiej robić to w formie scenek (sama "gadająca głowa" nie jest zbyt angażującym formatem).

#7. Element zaskoczenia

Dodaj do swojego filmu nieoczekiwany zwrot akcji lub element zaskoczenia, który zainteresuje lub zaintryguje widza. Film z elementem zaskoczenia może być filmem, który będzie chętnie dalej udostępniany i zyska dodatkową uwagę.

#8. Montaż i oświetlenie

Twój montaż powinien wzmocnić narrację Twojego filmu. Wiele niedociągnięć podczas kręcenia można poprawić właśnie podczas montowania filmu. Poza tym pamiętaj o oświetleniu. Twórz najlepiej w naturalnym świetle, a jeśli nie możesz, to korzystaj z profesjonalnego oświetlenia. I unikaj światła o silnym kontraście.

#9. Wezwanie do działania (CTA)

Zawrzyj w filmie jedno, konkretne działanie, które chcesz, aby podjął Twój widz. Sformułuj je w prosty sposób, tak aby zrozumiał je 10-latek np. "Obserwuj mnie po więcej", "Prześlij film znajomemu".

#10. Bądź "żywy"

Staraj się być żywym na filmie. Nie bądź nudny i smutny. Ale nie bądź też pajacem. Lekki uśmiech i energia na filmie bardzo dużo dają. Ludzie chcą oglądać charyzmatyczne osoby.