Osiągnij wolność finansową, korzystając z Zasady 1% i pokonaj zwyczaj odwlekania obowiązków za pomocą Metody ABCDE.




Wyobraź sobie życie, gdzie masz pełną wolność finansową. Żyjesz z odsetek ze swoich inwestycji, spędzasz czas na podróżowaniu i angażowaniu się w swoje ulubione zajęcia. Brzmi jak marzenie! Dobra wiadomość jest taka, że jeśli będziesz gotów na zastosowanie określonych rozwiązań, wolność finansowa staje się osiągalnym celem.

Pierwszym krokiem w kierunku jej osiągnięcia jest praktykowanie opóźnionej gratyfikacji. Możesz zacząć od wprowadzenia w życie Zasady 1%.

Aby to zrobić, musisz zmusić się do oszczędzania 1 procenta swojego miesięcznego dochodu i życia za pozostałe 99%. Powiedzmy, że zarabiasz 3000 dolarów miesięcznie, to 1 procent to tylko 30 dolarów.

Jeśli, jak większość ludzi, żyjesz od pierwszego do pierwszego, lub co gorsza, masz spore zadłużenie, Zasada 1% jest wciąż realistycznym celem. Kiedy uda Ci się przyzwyczaić do życia za 99 procent swojego dochodu możesz zacząć odkładać 2%, potem 3 i tak dalej.

Każdego miesiąca, skup się na świadomym wydawaniu mniej i oszczędzaniu więcej. I z czasem przesuwając się w kierunku wolności finansowej, możesz zacząć spłacać swoje zobowiązania i zacząć gromadzić bogactwo.

Następnie pokonaj tendencję do odkładania rzeczy na później, stosując metodę ustalania priorytetów ABCDE.

Aby zacząć, każdego dnia rano musisz sporządzać listę rzeczy, którymi musisz się zająć. Następnie przypisz ważność poszczególnym zadaniom, używając metody ABCDE. Jedyną zasadą, o której musisz pamiętać jest ta, która mówi, że nie powinieneś pracować nad zadaniem o niższej wartości, zanim wszystkie zadania o wysokiej wartości nie są ukończone.

Wymaga to dużej dozy dyscypliny, aby wybrać najważniejsze zadanie i przejść do jego natychmiastowej realizacji. Kolejne kroki pomogą Ci błyskawicznie podwoić swoją produktywność i zarobki.

1. Zadania A to zadania, które muszą być wykonane – ich zignorowaniu towarzyszą bardzo poważne konsekwencje.

2. Zadania B to zadania, które powinny być wykonane – wiążą się z jakimiś konsekwencjami, ale nie bardzo poważnymi.

3. Zadania C to te, które dobrze aby były wykonane – nie wykonanie ich nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji.

4. Zadania D to takie, które mogą być delegowane innym, tak abyś mógł skupić się na wykonywaniu ważniejszych zadań.

5. I na koniec zadania E, to takie, które powinny zostać wyeliminowane, ponieważ nie mają żadnego znaczenia z perspektywy osiągnięcia Twoich celów.