Out of the Maze: An A-Mazing Way to Get UnstuckAutor: Spencer Johnson17 min czytania
10 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Co ja z tego mam? Dowiedz się, jak nie tylko radzić sobie ze zmianami, ale również jak na nich skorzystać.
2. Łatwo jest brać szczęście lub sukces za pewnik, a kiedy je tracimy, czuć samotność, pustkę, strach, szaleństwo lub stagnację.
3. Gdy tracisz źródło szczęścia lub sukcesu, możesz czuć się beznadziejnie i niepewnie, ale musisz to zwalczyć, gdyż inne źródła czekają na odkrycie.
4. Zmiana może zachwiać Twoją wiarą w siebie i poczucie własnej wartości, a zmiana przekonań w celu ich odzyskania może wydawać się niemożliwa.
5. Przekonanie to idea, której ufamy i możemy zmienić nasze przekonania bez zmiany tego, kim jesteśmy.
6. Jeśli jesteśmy otwarci na możliwości i podejmiemy się skoku wiary, możemy uwierzyć w rzeczy, które przeczą naszym ograniczonym wyobrażeniom.
7. Sami możemy zdecydować się przestać wierzyć w bezużyteczne idee, a także wytrwać w obliczu rozczarowania.
8. Z pomocą innych ludzi, możemy znaleźć nowe źródła szczęścia i sukcesu w nieznanych miejscach, które mogą wydawać się przerażające.
9. Siła wiary odnosi się do historycznych, ekonomicznych i osobistych aspektów ludzkiego życia.
10. Podsumowanie

Streszczenie

"Out of the Maze" opowiada prostą, ale poruszającą historię, która ilustruje ważne życiowe lekcje dotyczące dostosowywania się do zmian, zarówno w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym.
Jest to sequel słynnej książki autora "Who Moved My Cheese", która uczy nas, jak ważne jest dostosowanie się do nowych realiów. Tutaj dowiadujemy się więcej o sposobach, dzięki którym możemy kompletnie zaadaptować się do nowych warunków.

Dla kogo?

  • Dla osób stojących w obliczu trudnych zmian w karierze lub życiu osobistym,

  • Dla optymistów, którzy szukają nowych dróg rozwoju,

  • Dla sceptyków, którzy są gotowi zmienić swoje poglądy.

O autorze

Spencer Johnson był amerykańskim lekarzem i psychologiem, który porzucił karierę w medycynie i zaczął pisać książki motywacyjne. Jego książka 'Kto zabrał mój ser' okazała się bestsellerem New York Timesa i sprzedała się w ciągu 5 lat w 21 milionach egzemplarzy.