Biznes w kraju dziadów, czyli jak zabezpieczyć firmę i własny majątek przed pazernością urzędnikówAutor: Kamil Cebulski19 min czytania
16 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Biznes w kraju dziadów
2. Działalność gospodarcza w Polsce
3. Alternatywy
4. Płacenie składek ZUS – konieczność czy możliwość?
5. Polskie prawo
6. Kontrola w firmie
7. Kilka słów o księgowym i księgowości
8. Odpowiednie nastawienie
9. Prowadzenie własnej firmy
10. Płatności i długi
11. Jak przetrwać bankructwo?
12. Kiedy wkracza komornik
13. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej
14. Biznes za granicą
15. Biznes w Anglii – z perspektywy autora
16. Z życia wzięte

Streszczenie

Książka „Biznes w kraju dziadów, czyli jak zabezpieczyć firmę i własny majątek przed pazernością urzędników” Kamila Cebulskiego to pozycja poruszająca temat prowadzenia firmy w Polsce. Autor skupia się głównie na mało przyjaznej atmosferze w kraju, która nie sprzyja zakładaniu biznesu. Koncentruje się przy tym przede wszystkim na temacie bankructwa. Zestawia także szereg sposobów, jak z tym nierzadkim scenariuszem można sobie poradzić. Mocno akcentuje również sprawę ochrony majątku i pokazuje sprawdzone alternatywy dla interesu prowadzonego w ojczyźnie. Sam jest założycielem i rektorem uczelni ASBIRO, ale przede wszystkim praktykiem. Doświadczenie zaczął zdobywać już w młodości, kiedy jako dwudziestokilkulatek założył swoją pierwszą działalność. To przedsięwzięcie mocno zweryfikowało jego przekonania i skutecznie zmieniło sposób myślenia o biznesie.

Dla kogo?

  • Dla właścicieli firm,

  • Dla planujących założyć działalność gospodarczą,

  • Dla osób, którym grozi bankructwo.

O autorze

Kamil Cebulski to przedsiębiorca, publicysta, rektor Uczelni ASBIRO - szkoły biznesu, na której wykładają jedynie przedsiębiorcy.