Potęga teraźniejszości

The Power of Now: A Guide to Spiritual Enlightenment


Autor: Eckhart Tolle



18 min czytania
11 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w Playerze



Spis treści:
1. A co ja z tego będę miał?
2. Możesz znacząco poprawić swoje życie, skupiając się na teraźniejszości oraz całkowicie ignorując swoją przeszłość i przyszłość.
3. Istnieje część samego ciebie, która do przetrwania potrzebuje bólu. I to właśnie ona odpowiedzialna jest za większość bólu, który doświadczamy.
4. „Ego” jest częścią twojego umysłu, która uniemożliwia ci bycie szczęśliwym.
5. Jeżeli pragniesz bogatszego i praktycznie pozbawionego bólu życia, musisz odgrodzić się od swojego umysłu, a skupić na swoim ciele.
6. Bezstronna obserwacja swojego umysłu jest najlepszym sposobem, aby się od niego odseparować, a dzięki temu, uwolnić od bólu.
7. Spróbuj funkcjonować w stanie ciągłej czujności.
8. Życie tu i teraz może okazać się trudne dla twojego partnera, zdecydowanie jednak polepszy ono wasz związek.
9. Nie każdego bólu da się uniknąć, ponieważ poświęcenie życia teraźniejszości wcale nie oznacza możliwości ignorowania smutnych lub bolesnych przeżyć.
10. Oddanie się życiu w teraźniejszości nie jest jednoznaczne z biernością.
11. Podsumowanie

Streszczenie

„Potęga teraźniejszości” (1997) przedstawia nam konkretną metodę na zakończenie swoich cierpień oraz osiągnięcie wewnętrznego spokoju, a także życia całkowicie tu i teraz i oddzielenia się od naszego umysłu. Książka uczy również, w jaki sposób odseparować się od swojego „ego”, czyli części umysłu pragnącej posiadać pełną kontrolę nad naszymi myślami i zachowaniem. Jej autor obstaje za twierdzeniem, iż robiąc tak, nauczysz się w pełni akceptować rzeczywistość, ograniczysz ilość doświadczanego bólu, polepszysz swój związek, a także ogólnie poprawisz swoje życie.

Dla kogo?

  • Każdego, kto poszukuje oświecenia i wewnętrznego spokoju,

  • Każdego, kto doświadcza bólu i jest niezadowolony ze swojej obecnej egzystencji,

  • Każdego, kto ma wrażenie, że sam jest przeszkodą na swojej ścieżce rozwoju.

O autorze

Eckhart Tolle to nauczyciel duchowy i autor książek z zakresu duchowości. Urodził się w Niemczech, studiował na Uniwersytecie Londyńskim i Cambridge. W wieku 29 lat przeżył głęboką przemianę wewnętrzną, co radykalnie zmieniło jego życie. Kolejne lata życia poświęcił zrozumieniu, integracji i pogłębieniu transformacji, która stała się początkiem intensywnej wewnętrznej podróży. Później rozpoczął pracę w Londynie z małymi grupami jako doradca i nauczyciel duchowy.