Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły

How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk


Autorzy: Adele Faber, Elaine Mazlish9 min czytania
7 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Usprawniaj rozmowy z dzieckiem.
2. Aby dotrzeć do dziecka i zmienić jego zachowanie, należy zrozumieć jego uczucia.
3. Zapanuj nad złością i naucz się kilku kluczowych umiejętności komunikacyjnych, aby móc skutecznie przekonać do siebie dziecko.
4. Nie karz swoich dzieci - dojdź do kompromisu.
5. Pozwól swoim dzieciom stać się niezależne, pozwalając im działać i odkrywać rzeczy na własną rękę.
6. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rosło i uczyło się na błędach, udzielaj mu pomocnych pochwał i nigdy nie etykietuj jego zachowań.
7. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły (1996) to nowoczesny, przejrzysty przewodnik, który pomaga rodzicom poprawić komunikację z dziećmi. Faber i Mazlish prezentują realistyczne scenariusze, które mogą sprawić, że rodzice będą rwali włosy z głowy z frustracji, a następnie przedstawiają precyzyjne sposoby nie tylko radzenia sobie, ale także odwrócenia sytuacji i stworzenia bardziej harmonijnych interakcji rodzic-dziecko.

Dla kogo?

  • Rodziców, którzy chcą nauczyć się kilku nowych sztuczek,

  • Rodziców, którzy nie lubią karania dzieci,

  • Każdego, kto jest sfrustrowany zachowaniem swojego dziecka.

O autorach

Adele Faber jest amerykańską pisarką, specjalistką w dziedzinie komunikacji między rodzicami i dziećmi oraz współautorką bestsellerowych poradników dla rodziców i nauczycieli. Jest matką trójki dzieci.

Elaine Mazlish to amerykańska pisarka i nauczycielka i ceniona specjalistka w zakresie wychowania, współautorka kilkunastu cieszących się niezwykłą popularnością poradników dotyczących poprawiania komunikacji między dorosłymi i dziećmi. Mazlish ukończyła studia na kierunku teatrologii na Uniwersytecie Nowojorskim. Przez pewien czas prowadziła zajęcia dla dzieci w różnych instytucjach. Mazlish jest także profesjonalną artystką i kompozytorką muzyki. Jest mamą trójki dzieci.