The Algebra of Happiness: Notes on the Pursuit of Success, Love, and MeaningAutor: Scott Galloway18 min czytania
10 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Odkryj idealne proporcje szczęścia.
2. Nie da się uniknąć kompromisów, gdy mowa o równowadze między życiem zawodowym a prywatnym.
3. Poświęcenie swojego życia prywatnego dla sukcesu zawodowego może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.
4. Kluczem do szczęścia są ciekawe aktywności, doświadczenia i jakość czasu spędzanego z przyjaciółmi i rodziną.
5. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo finansowe, należy połączyć dobre wykształcenie z atrakcyjną lokalizacją i być gotowym do pracy w z pozoru nieciekawych miejscach.
6. Uwzględnij wszystkie cechy odnoszącego sukcesy pracownika i przedsiębiorcy, aby zdecydować, którą drogę należy wybrać.
7. Aby osiągnąć finansowe bezpieczeństwo, trzeba na nowo zdefiniować znaczenie słowa "bogaty" i zgodnie z tą definicją postępować.
8. By móc cieszyć się zabezpieczeniem finansowym, będziesz musiał z czasem zrezygnować z koncentrowania się na życiu zawodowym.
9. Chcąc osiągnąć radosne życie rodzinne, znajdź kompatybilnego partnera.
10. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

The Algebra of Happiness (2019) wymienia niektóre z najważniejszych zmiennych wpływających na jakość życia przepełnionego sensem, miłością i sukcesem. Zawiera również wiele praktycznych wskazówek i zasad, jak radzić sobie z napięciami i kompromisami związanymi z równoważeniem tych zmiennych między sobą.

Dla kogo?

  • Młodych dorosłych myślących o przyszłości i o emeryturze,

  • Osób nastawionych na sukces, które zastanawiają się, czy zająć się przedsiębiorczością, czy kontynuować tradycyjną karierę zawodową,

  • Osób dbających o rodzinę, próbujących radzić sobie z wyzwaniami związanymi z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym.

O autorze

Scott Galloway jest profesorem marketingu w Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim, gdzie wykłada strategię marki i marketing cyfrowy. Jest również odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą i założył dziewięć firm, w tym wywiadownię gospodarczą L2 Inc, firmę konsultingową Prophet i firmę e-commerce Red Envelope.