Stealing Fire: How Silicon Valley, the Navy SEALs, and Maverick Scientists Are Revolutionizing the Way We Live and WorkAutorzy: Steven Kotler, Jamie Wheal18 min czytania
10 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Przekonaj się, jak nowe narzędzia mogą zmienić Twoją samoświadomość i zwiększyć wydajność.
2. Dążenie do osiągnięcia nadzwyczajnych stanów świadomości liczy sobie tysiące lat.
3. Ekstazy wciąż stanowi pewną zagadkę.
4. MDMA, surfing i medytacja mogą pomóc osobom cierpiącym na PTSD.
5. Sztuczna inteligencja może wykorzystywać dane neurobiologiczne do wyszukiwania umiejętności skutecznej pracy zespołowej i walki z samobójstwami.
6. Narkotyki psychodeliczne mogą pomóc w osiągnięciu stanu ekstazy.
7. Nowa technologia umożliwia dostęp do ekstazy szerszemu gronu odbiorców - bez typowego ryzyka i zobowiązań.
8. Zgromadzenia takie jak Burning Man są okazją do wykorzystania stanów niecodziennych do rozwiązywania palących problemów.
9. Kalendarzyk Hedonistyczny pomaga określić, kiedy i jak uzyskać dostęp do ekstazy.
10. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

Stealing Fire (2017) analizuje pełną kontrowersji i ekscytującą pogoń za zmieniającymi się stanami świadomości. Książka zabiera czytelników w podróż śladami rewolucyjnych nonkonformistów, którzy próbują zmienić sposób, w jaki doświadczają świata - od przedsiębiorców technologicznych po skoczków BASE, od medytujących po bywalców festiwali.

Dla kogo?

  • Entuzjastów Burning Mana

  • Przedsiębiorców zainteresowanych metodami zwiększania wydajności

  • Miłośników psychologii zainteresowanych terapiami alternatywnymi

O autorach

Steven Kotler jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, autorem bestsellerów New York Timesa, przedsiębiorcą i autorem książek zarówno beletrystycznych i faktu. Kotler specjalizuje się w problematyce wydajności ludzkiej. Był nominowany do dwóch nagród Pulitzera i pojawił się w ponad 100 publikacjach, w tym w Atlantic i Harvard Business Review. Jest współzałożycielem i dyrektorem wykonawczym Flow Research Collective, organizacji, która bada naukowe podstawy optymalnej wydajności człowieka i szkoli swoich członków w zakresie technik, które odkrywa.

Jamie Wheal jest założycielem Flow Genome Project, międzynarodowej organizacji zajmującej się badaniami nad ludzką wydajnością. Wykładał na Uniwersytecie Stanforda, w Imperial College w Londynie oraz w Organizacji Narodów Zjednoczonych.