Mastery: The Keys to Long-Term Success and FulfillmentAutor: George Leonard13 min czytania
8 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Co ja z tego mam? Zostań mistrzem w wybranej przez siebie dziedzinie.
2. Mistrzostwo nie jest stanem do osiągnięcia, ale wędrówką przez życie.
3. Marketing w nowoczesnej cywilizacji zachodniej usilnie próbuje nas skłonić do porzucenia mistrzostwa na rzecz szybkich rozwiązań.
4. Znalezienie odpowiedniego instruktora i postrzeganie praktyki jako procesu, a nie tylko zadania, to kluczowe kroki w kierunku osiągnięcia mistrzostwa.
5. Poddanie się swojemu nauczycielowi, wizualizacja z intencją i konfrontacja ze swoimi ograniczeniami to ostatnie trzy filary mistrzostwa.
6. Otaczaj się innymi mistrzami, skupiaj się na radości z praktyki i twórz rytuały, by pozbierać się po wpadkach.
7. Rusz się z miejsca, ustal priorytety i pogódź się z poświęceniem, aby dać sobie paliwo na nadchodzącą podróż.
8. Podsumowanie

Streszczenie

Książka "Mastery" ujawnia, jak można zmienić swój sposób myślenia, aby osiągnąć długoterminowy sukces w nowych dziedzinach. Czerpiąc z rzeczywistych przykładów ze sportu, psychologii i technik uczenia się uważności, wyjaśnia pięć zasadniczych elementów pozwalających na osiągnięcie mistrzostwa w dowolnej dyscyplinie i daje nam narzędzia, których potrzebujemy, aby wydostać się z sideł po drodze.

Dla kogo?

  • Dla tych, którzy chcą spełnić swoje ambicje

  • Dla młodych sportowców i przedsiębiorców

  • Dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces

O autorze

George Leonard był amerykańskim pisarzem, redaktorem i pedagogiem. Był prezesem Esalen Institute, prezesem Association for Humanistic Psychology, założycielem Leonard Energy Training (LET) - praktyki inspirowanej sztuką walki Aikido - oraz współzałożycielem dojo Aikido Tamalpais w Kalifornii. Leonard był również pilotem Sił Powietrznych Armii USA, był również posiadaczem czarnego pasa w aikido