The 6 Types of Working Genius: A Better Way to Understand Your Gifts, Your Frustrations, and Your TeamAutor: Patrick Lencioni9 min czytania
8 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Co ja z tego mam? Uwolnij swój indywidualny geniusz w sposób, który uzupełnia zbiorowy geniusz Twojego zespołu.
2. Praca to dla większości ludzi przykry obowiązek.
3. Charakter pracy obejmuje trzy etapy.
4. Zrozumienie istoty talentu
5. 6 rodzajów geniusza pracy
6. Połącz w pary swoich geniuszy i rozmieść ich według trzech etapów pracy.
7. Budowanie szczęśliwego i produktywnego zespołu
8. Podsumowanie

Streszczenie

Możliwe jest budowanie organizacji, do której ludzie przychodzą z uśmiechem. Trzeba zacząć od zidentyfikowania unikalnego talentu każdego pracownika, a następnie umieścić ich tam, gdzie będą czerpać największą radość z wykorzystania swojego talentu.

Wymaga to również umożliwienia pracownikom bliskiej współpracy z osobami, które uzupełniają ich umiejętności w trakcie całego procesu tworzenia idei, aktywacji i wdrażania.

Kiedy uzupełniający się geniusze pracują razem nad wspólnym celem, osiągają lepsze wyniki i znajdują więcej satysfakcji w swojej pracy.

Dla kogo?

  • Dla właścicieli start-upów w fazie dynamicznego rozwoju

  • Dla prezesów oddziałów korporacji

  • Dla studentów, którzy mają problemy z projektem grupowym

O autorze

Patrick Lencioni jest założycielem i prezesem The Table Group, gdzie jako konsultant i menedżer specjalizuje się w rozwijaniu silnych zespołów i tworzeniu zdrowej dynamiki w firmach. Pracował nie tylko dla firm z listy Fortune 500, ale także dla start-upów i organizacji non-profit. Opublikował wiele książek, w tym bestsellerowe 'Pięć dysfunkcji pracy zespołowej'.