Cel I: Doskonałość w produkcji

The Goal: A Process of Ongoing Improvement


Autorzy: Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox9 min czytania
7 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Skuteczne zarządzanie i maksymalizacja zysków.
2. Wykryj i pokonaj przeszkody, aby poprawić rentowność.
3. Osiągnięcie sukcesu w branży produkcyjnej wymaga zrównoważenia wydajności, zapasów i kosztów operacyjnych.
4. Wyzwól moc analityki danych, aby skutecznie rozwiązywać problemy.
5. Zakłady są napędzane przez ludzi, warto zatem utrzymywać zaangażowanie pracowników.
6. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja, dlatego należy stale dążyć do postępów.
7. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

Cel I: Doskonałość w produkcji (1984) stanowi pionierski przykład gatunku "powieści biznesowej", który w rewolucyjny sposób łączy fikcyjną fabułę z praktycznymi poradami biznesowymi. Doświadcz korporacyjnej podróży Alexa Rogo, który próbuje uratować swoją firmę przed bankructwem. Perspektywa Alexa pozwala odkryć cenne spostrzeżenia na takie tematy, jak usprawnianie operacji produkcyjnych i zwiększanie produktywności zespołu.

Dla kogo?

  • N/A

  • N/A

  • N/A

O autorach

Eliyahu M. Goldratt był izraelskim fizykiem, filozofem i guru zarządzania, który zastosował metody nauk ścisłych do rozwiązywania problemów ekonomicznych przedsiębiorstw. Określany jest często mianem "guru biznesu" (magazyn Fortune),który pomógł wielu firmom na świecie (także w Polsce) zwielokrotnić swoje zyski. Jest także autorem wielu książek, w których opisuje swoją stworzoną w latach 70. XX w. tak zwaną teorię ograniczeń (theory of constraints). Niektóre z tych publikacji jak np. "Cel I: Doskonałość w produkcji" stały się światowymi bestsellerami.

Jeff Cox jest autorem, dziennikarzem i autorem książek kucharskich. W swojej kilkudziesięcioletniej karierze pisał na wiele różnych tematów, od jedzenia i wina po biznes i technologię.