Biblia inwestowania. Potężne techniki pomnażania majątku.Autor: Bisanz, Fijor, Gemra, Kaniuk, Konieczny, Kowarski, Kwieciński, Kusz, Lipiński, Palikot, Słomski, Głuch, Wieczorek23 min czytania
14 rozdziałówSpis treści:
1. Maciej Wieczorek: Psychologia inwestowania
2. Jan M. Fijor: Grunt to ziemia
3. Phil Konieczny: Złoto vs Bitcoin
4. Przemysław Słomski: Inwestowanie w złoto
5. Paweł Gemra: Inwestycje w samochody
6. Ryszard Seweryn Lipiński: Inwestowanie w alkohol
7. Cezary Głuch-Trader 21: Inwestowanie na giełdzie
8. Filip Kowarski: Zarabianie na nieruchomościach – pięć najlepszych sposobów na flipa
9. Grzegorz Kusz: Jak zarabiać na nieruchomościach bez kapitału
10. Kosma Bisanz: Karty sportowe
11. Lech Kaniuk: Inwestowanie w startupy
12. Janusz Palikot: Cztery filary inwestowania w biznes
13. Tomasz Kwieciński: Jak nie sprzedać swojego szczęścia za garść dolarów czyli o inwestycji w siebie
14. Jest to możliwe? Sam zdecyduj czytelniku

Streszczenie

Stworzyło ją trzynastu ludzi, którzy wcielili się w rolę doradców finansowych i przedstawili swoją propozycję czytelnikom. Autorzy zadedykowali książkę ludziom, którzy nie uważają konsumpcji za najważniejszą wartość w swoim życiu i idą śladami wiewiórki zbierającej orzeszki na zimę (rozwój, przyszłość, emeryturę). Rynek inwestycyjny jest bardzo dynamiczny, żeby być na bieżąco, trzeba śledzić aktualne zmiany, a książka wydana w 2020 roku jest bardzo na czasie.

Dla kogo?

  • Dla tych, co chcą pomnażać pieniądze,

  • Dla tych, co chcą zachować swój majątek,

  • Dla tych, co oszczędzają,

  • Dla tych, co chcą robić to co lubią i jeszcze na tym zarabiać.

O autorze

Kosma Bisanz - pasjonat sportów, ze szczególnym uwzględnieniem koszykówki. Zarabia na sporcie od 10 lat. Jest w posiadaniu potężnej kolekcji kart sportowych NBA.

Jan Fijor - od ponad 20 lat prowadzi wydawnictwo Fijorr Publishing, wydające książki o tematyce ekonomicznej/wolnorynkowej, a w szczególności z zakresu austriackiej szkoły ekonomii. Współprowadził razem z Kamilem Cebulskim środowe audycje w radiu internetowym „Kontestacja”. Jest też współzałożycielem szkoły przedsiębiorców Asbiro.

Paweł Gemra - przedsiębiorca, entuzjasta dochodu pasywnego i miłośnik samochodów. Od lat tworzy zespoły sprzedażowe, licząc tysiące osób oraz importuje luksusowe samochody z Japonii.

Lech Kaniuk - doświadczony manager, seryjny przedsiębiorca i ekspert od skalowania biznesu. W ciągu ostatnich lat zarządzał lub nadzorował portfelem spółek, które prowadzą działalność w zakresie nowoczesnych technologii, finansów, nieruchomości, fotowoltaiki i energii. W 2014 roku jego nazwisko znalazło się na liście „Top 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie” magazynu Brief.

Phil Konieczny - wieloletni inwestor kryptowalutowy i autor najpopularniejszego w Polsce kanału o kryptowalutach: „Phil Konieczny”. Słynie z chłodnej oceny rynku i trafnych spekulacji. Jest współautorem książki „Sekrety Kryptowalut”.

Filip Kowarski - twórca aplikacji do monitorowania cen na rynku nieruchomości – Moniter.pl. Wieloletni inwestor specjalizujący się w handlowaniu oraz wynajmowaniu nieruchomości. Autor książki „Znajdź mieszkanie poniżej wartości rynkowej.

Tomasz Kwieciński - pracuje psychologicznie z ludźmi i pomaga im rozwiązywać ich problemy od 2008 roku. Przez ten czas prowadził warsztaty w 15 krajach na 3 kontynentach. Uważa, że rozwój duchowy, związki i działanie w biznesie to obszary, które najlepiej działają, gdy rozwija się je równolegle.

Grzegorz Kusz - autor programu na YouTube: „Agent Specjalny”. Zaczynał od zera, aby teraz zarządzać nieruchomościami o wartości dziesiątek milionów złotych.

Ryszard Lipiński - z wykształcenia krytyk sztuki, natomiast zawodowo zajmuje się nadzorowaniem działalności salonu z ekskluzywnym alkoholem w Warszawie. Z racji wykonywanego zawodu angażuje się w targi branżowe i festiwale tematyczne. Lubi nie tylko degustować, ale i inwestować w alkohole.

Janusz Palikot - przedsiębiorca, multimilioner, filozof i polityk. Był członkiem Rady Głównej Business Centre Club oraz wiceszefem Polskiej Rady Biznesu. Od kilkudziesięciu lat związany z branżą alkoholową.

Przemysław Słomski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych specjalistów od złota w Polsce. Właściciel spółki 79th Element. Handluje złotem, srebrem i platyną. Prowadzi bloga ekonomicznego i kanał edukacyjny na Youtube.

Cezary Głuch / Trader21 - Inwestor i przedsiębiorca. Autor wielokrotnie nagradzanego bloga independenttrader.pl. Dwukrotny laureat nagrody „Osobowość roku”. Autor bestsellera: „Inteligentny Inwestor XXI wieku”.

Maciej Wieczorek - przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Tworzy rozmaite projekty biznesowe, głównie z branży edukacyjnej i marketingowej. Prowadzi m.in. program „Expert w Bentley’u” na YouTube, w którym przeprowadza inspirujące wywiady z ludźmi biznesu.