Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera

Business Model Generation: A Handbook for Visionaries, Game Changers, and Challengers


Autorzy: Alexander Osterwalder, Yves Pigneur13 min czytania
9 rozdziałów

Dostępna wersja audio
Zaloguj się, aby odłsuchać w PlayerzeSpis treści:
1. Przekonaj się, jak budować biznes, który przyniesie Ci czysty zysk.
2. Model biznesowy bazuje na grupach klientów, ofertach rynkowych i kanałach dystrybucji.
3. Modele biznesowe obejmują również relacje z klientami, przychody i niezbędne zasoby.
4. Najważniejsze działania, partnerstwa i analiza kosztów to kluczowe aspekty modelu biznesowego.
5. Współpracuj z klientami, aby odkryć, czego naprawdę potrzebują.
6. Znajdź inspirację dla swojej firmy, pisząc scenariusze z klientem w roli głównej.
7. Modele freemium i open-source rewolucjonizują dzisiejszy biznes.
8. Modele typu long-tail wykorzystują silne platformy do tworzenia społeczności klientów, którzy działają również jako twórcy.
9. Podsumowanie końcowe

Streszczenie

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera (2010) to kompleksowy przewodnik dotyczący kreowania innowacyjnych modeli biznesowych. Począwszy od wczuwania się w potrzeby klientów i nawiązywania z nimi kontaktu, po znajdowanie inspiracji dla produktów i uczenie się od niektórych z najbardziej przełomowych platform, te mrugnięcia pomogą Ci rozpocząć myślenie biznesowe.

Dla kogo?

  • N/A

  • N/A

  • N/A

O autorach

Alexander Osterwalder jest autorem prowadzącym międzynarodowego bestsellera 'Tworzenie modeli biznesowych', pełnym pasji przedsiębiorcą, wziętym mówcą i współzałożycielem specjalizującej się w tworzeniu narzędzi i treści do celów zarządzania strategicznego i wprowadzania innowacji firmy programistycznej Strategyzer. Osterwalder stworzył Szablon Modelu Biznesowego - narzędzie z zakresu zarządzania strategicznego służące do projektowania, testowania, budowania i zarządzania modelami biznesowymi, z którego korzystają takie firmy jak Coca Cola, GE, P&G, Mastercard, Ericsson, LEGO i 3M. Często przemawia na forach znanych organizacji i najbardziej prestiżowych uniwersytetów całego świata, którymi niewątpliwie są Stanford, Berkeley, MIT, IESE oraz IMD.

Yves Pigneur jest belgijskim informatykiem specjalizującym się w systemach informacji zarządczej. Jest również wykładowcą w katedrze zarządzania i systemów informatycznych Uniwersytetu w Lozannie. Pełnił także funkcję profesora wizytującego w placówkach naukowych mieszczących się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Singapurze. Yves jest znawcą tematyki modeli biznesowych i często opowiada o nich podczas prelekcji na wyższych uczelniach, w wielkich korporacjach, na imprezach branżowych dla przedsiębiorców i międzynarodowych konferencjach.