Lawrence Reed – aktywny działacz Fundacji na rzecz Edukacji Ekonomicznej i jego nieocenieni pomocnicy




Jeżeli ktokolwiek po przeczytaniu „52 mitów o kapitalizmie” ma jeszcze wątpliwości, dlaczego Lawrence Reed jest idealną osobą do rozprawienia się z błędnymi przekonaniami kapitalistycznymi, być może poniższe fakty będą odpowiednim potwierdzeniem jego niebywałych kompetencji.

Lawrence Reed to amerykańskie ekonomista, którego wykształcenie nie opiera się wyłącznie na gospodarczej nauce społecznej czy uzyskaniu tytułu magistra. Jego kariera zawodowa oparta jest na różnorodności. Reed zajmował stanowiska kierownicze, spełniał się w roli wykładowcy na uczelniach wyższych, w końcu zajął stanowisko osoby zarządzającej Fundacją na rzecz Edukacji Ekonomicznej.

Głównym celem FEE jest szerzenie świadomości na temat ekonomii wolnorynkowej. Dzięki tej organizacji non-profit, absolutnie każda jednostka społeczna jest w stanie zgłębiać tajniki gospodarcze z ekonomicznego, a także moralnego punktu widzenia.

Wielokierunkowe doświadczenie Reeda pozwoliło spojrzeć na ekonomię znacznie szerzej niż w przypadku specjalistów, którzy całą swoją karierę poświęcili jednej dziedzinie. Poszerzenie horyzontów umocniło w Reedzie wiarę w sens wolnego społeczeństwa jako jedynej akceptowalnej formy cywilizacji ludzkich. Książka „52 mity o kapitalizmie” niezwykle szczegółowo objaśnia szkodliwość przekonań niespójnych z jedynym naprawdę sprawiedliwym modelem ekonomicznym.

Mając na uwadze fakt, jak bardzo rozległa jest tematyka zawarta w tej książce, nikogo nie powinno dziwić, że ta pozycja czytelnicza, to dzieło nie tylko tego cenionego amerykańskiego ekonomisty, ale także wielu współautorów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem przyczynili się do sukcesu tej rozprawy. Do powstania „52 mitów o kapitalizmie” swoją rękę przyłożyli historycy ekonomii, różnorodni przedsiębiorcy, znawcy opinii publicznej, dziennikarze, a także doktorzy i profesorzy uczelni ekonomicznych.