Ogranicz używanie telefonu i weź życie w swoje ręce.




Czy telefon towarzyszy ci podczas podróży autobusem, siedzenia w lekarskiej poczekalni lub zwykłej przechadzce ulicami miasta?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to całkowicie normalne, lecz prawdą jest, że zbyt długie wpatrywanie się w ekran smartfona może w konsekwencji doprowadzić do problemów zdrowotnych. Długotrwałe korzystanie z telefonu komórkowego daje poczucie ciągłego bycia na bieżąco z ważnymi wydarzeniami ze świata. Nie daj się jednak zmylić. Algorytmy w smartfonach działają właśnie w taki sposób, aby skupiać naszą uwagę jak najdłużej to tylko możliwe. Używanie telefonu tylko przez jakiś czas jest jak najbardziej w porządku, ale przekraczanie tej cienkiej granicy niesie za sobą konsekwencje.

To opracowanie rzuca światło na podstawowe psychologiczne i naukowe aspekty, pomagające w walce z problemem uzależnienia od telefonów komórkowych. Dzięki zdobytej w dalszych rozdziałach wiedzy, nauczysz się jak mądrze korzystać nie tylko ze swojego smartfona, lecz też z technologii w ogólnym jej rozumieniu. Nie będzie to jednak moralizatorski wykład, a zbiór praktycznych, zdroworozsądkowych wskazówek pomagających uporać się z uzależnieniem od korzystania z telefonu komórkowego. Kiedy już zdecydujesz się na podjęcie kroków w stronę zerwania z nałogiem, w poradniku tym znajdziesz wskazówki jak odpowiednio zagospodarować zaoszczędzony czas.

W kolejnych fragmentach dowiesz się:
• jak polowania i zbieractwo ludzi pierwotnych, ukształtowało nasze dzisiejsze nawyki;
• jaki jest związek pomiędzy dekoncentracją a słabą pamięcią;
oraz
• jaki hormon reguluje cykle snu.