Załóż darmowe konto użytkownika


Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Każda osoba, która chce pomnażać swój majątek, powinna być świadoma tego, że, obok racjonalnego gospodarowania budżetem, a tym samym generowania oszczędności, istotną rolę w drodze do statusu milionera odgrywa również inwestowanie. Aby jednak ten proces przynosił wymierne korzyści, a nie wyłącznie straty, trzeba nauczyć się podejmowania zdroworozsądkowego ryzyka. Pomocne mogą okazać się między innymi książki dostępne w Fabryce Wiedzy.

Zacznij od Skousena


"Inwestowanie w jednej lekcji" to doskonała książka na początek inwestycyjnej ścieżki do bogactwa. Ta pozycja czytelnicza już dawno zaskarbiła sobie serca zarówno zawodowych maklerów oraz specjalistów w dziedzinie ekonomii, jak i giełdowych amatorów, a wszystko to za sprawą doświadczenia i doskonałego pióra autora tego wielkiego podręcznika inwestowania.

Mark Skousen, przez wielu nazywany Warrenem Buffettem, to mistrz finansów, który pozwala swoim czytelnikom zrozumieć naturę giełdy, na pozór skomplikowane zasady jej funkcjonowania, a także odkrywając przed nimi klucz tego mechanizmu, jakim jest wytrwałość. "Inwestowanie w jednej lekcji" zaprasza prostym przekazem, rzetelną wiedzą i obszerną charakterystyką rynku oraz strategii, których warto spróbować. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę pomnażania bogactwa związaną z kontrolowanym ryzykiem, zacznij właśnie od tej lektury.

Przejdź do Casey’a


Po wstępnym rekonesansie inwestycyjnym, którego dokonałeś dzięki Markowi Skousenowi, możesz jeszcze bardziej zgłębić tematykę finansów osobistych oraz sposobów na ich satysfakcjonujący rozwój, a wszystko to za sprawą książki "Inwestowanie w trudnych czasach" autorstwa Douga Casey’a.

Mimo tego, że amerykański pisarz rozprawia się z zawiłościami krachu ekonomicznego, inflacji, kryzysu demokracji, jednocześnie lwią część swojego dzieła literackiego poświęcając wartości złota, to wciąż jest to propozycja dla początkujących, którzy znajdą w niej hojną garść wiadomości, które ułatwią im zrozumienie istoty bycia inwestorem – jego nadrzędnych celów, środków, do jakich może się uciekać, a także najważniejszych priorytetów.

Zakończ Aibrey’em


Swoistą kropką nad i w drodze do stania się inwestorem z prawdziwego zdarzenia będzie "Koniec wielkiego mitu czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych", której napisania podjął się Thomas Aubrey, człowiek z potężnym doświadczeniem w zakresie zarządzania funduszami emerytalnymi.

Cała inwestycyjna opowieść zaczyna się od teorii wielkiego mitu, za której powstanie odpowiadają określone modele i utarte schematy. Jej dalszą częścią jest natomiast zgrabne przemieszczanie się od porażek związanych z pozornie obiecującymi modelami ekonomicznymi, przez austriacką szkołę ekonomiczną oraz cykle koniunkturalne i pojęcie bankowości, aż do zwrócenia uwagi na jedną z podstawowych wartości świata ekonomiczno-inwestycyjnego, którą jest baczne przyglądanie się przeszłości i powstałym na jej bazie statystykom.

Choć zagadnienia związane z inwestycją, giełdą, papierami wartościowymi czy inflacją mogą budzić przerażenie szczególnie w osobach, które do tej pory nie miały z nimi styczności. Aby nie zaliczać się do ich grona, zajrzyj do Fabryki wiedzy i przekonaj się, że już za chwilę możesz pewnym krokiem wejść w ten świat i pomnażać swój majątek.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 581 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.