Pokazuje od 1 do 6 z 6 artykułów

Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Z porażką za pan brat – biznesowo-życiowy poradnik Marcina Osmana

Świat zawodowego sukcesu w formie własnego przedsiębiorstwa w wielu pozycjach czytelniczych przedstawiany jest jako droga wymagająca, co prawda, poświęcenia, ale zawsze kończąca się happy endem. Marcin Osman postanowił podejść do tematu biznesu nieco przewrotnie, przedstawiając jego zarówno jasne, pełne świetlanej przyszłości, jak i ciemniejsze, związane z ryzykiem i klęską strony. "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" – co wyróżnia tę pozycję czytelniczą? Przede wszystkim nierobienie z porażki tematu tabu, ale także nieszablonowe sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem, również w życiu prywatnym.

Zaufanie czyli waluta przyszłości

Nawet tak nie myśl - recenzja książki "Zaufanie czyli waluta przyszłości" Michała Szafrańskiego

Bez względu na wiek i miejsce na linii życia, ludziom wydaje się, że prawie wszystko już wiedzą, mają bogate doświadczenia, a już na pewno wyrastają ponad głowy rówieśników. To nie jest promenada ku słońcu, to ślepy zaułek! Dopiero kontakt z ludźmi mądrymi i doświadczonymi uświadamia nam, że nasze własne myślenie złapało nas w pułapkę. Pozostajesz też w błędzie, gdy sądzisz, że nic nie potrafisz, nic nie jesteś wart, a życie przecieka ci między palcami.

Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych

Dlaczego szkolne trójki wcale nie są takie złe?

Wraz ze wkraczaniem w dorosłość kolejnych pokoleń w niektórych przypadkach można zaobserwować poprawę statusu majątkowego. Z całą pewnością przyczynia się do tego większa świadomość pieniądza i umiejętność korzystniejszego prowadzenia budżetu domowego. Taka tendencja nie jest jednak dziełem przypadku i nie zdarza się w każdej rodzinie. Na coraz bardziej owocną materialnie sytuację ciężko pracują rodzice osób, które się bogacą, przede wszystkim przekazując swoim dzieciom praktyczną wiedzę gospodarowania pieniądzem. O tym, jak zrobić to mądrze, na łamach swojego poradnika pisze Robert. T. Kiyosaki.