Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 91 artykułów

Do zobaczenia na szczycie

Osiągnij sukces osobisty i znajdź się na szycie

Już nieraz słyszało się tu i tam, że należy być ciągle w ruchu. Stanie to właściwie cofanie się, to marazm, a w spokoju dobrze jest zastygnąć jedynie na chwilę. Kierunki wyznacza się różne: wzwyż, do przodu, dookoła, itp. A przy tym pojawiają się rady: bądź lepszy od innych, walcz o swoje, nie daj się. Ogólnie nadal funkcjonuje idea wiecznego doskonalenia się. Dobrze to oddaje metafora wspinaczki na szczyt, do której odwołuję się tytuł książki Zig Ziglara „Do zobaczenia na szczycie”. Płynie z niego zachęta do aktywizmu i to właśnie dla niespokojnych, ruchliwych osób jest ona przeznaczona. Jej autorem jest amerykański pisarz, mówca motywacyjny, wytrawny propagator pozytywnego myślenia, budowania zdrowych relacji i samodoskonalenia się. Książka zawiera sugestie określonych wartości, które mają nas na ten szczyt zaprowadzić. No to ruszajmy w drogę!

Własna firma krok po kroku

Poznaj cztery etapy prowadzenia własnej firmy

Chcesz zacząć rozwijać swoje biznesowe skrzydła na własny rachunek? Potrzebny jest Ci nie tylko pomysł, ale również wiedza o tym, jak właściwie wystartować z własną firmą. Cenne informacje uzyskasz dzięki lekturze książki Grzegorza Krzemienia, który, choć nie przedstawia gotowego przepisu na sukces, to jednak pokazuje jak radzić sobie na początku, jak się rozwijać i jak pokonać kryzys. Jeśli więc na poważnie myślisz o otwarciu własnej działalności, powinieneś poznać cztery kroki biznesowe, które będziesz musiał postawić.

Sztuka odpuszczania

Pokonać strach

A więc życie to nie jest kwestia przypadków czy zbiegów okoliczności? Jest to wynik naszych wyborów i decyzji na drodze do wartości nad wartościami: wolności, miłości, mądrości, dobra, itp.? Tylko kto na początku drogi będzie wiedział, co wybrać, czy jak trafić w dziesiątkę? Nie można odrzucić elementu błądzenia i zagubienia. A jeśli ktoś zakręcić się na amen, to wyjdzie z tego obronną ręką? Pat Flynn ma na to twierdzącą odpowiedź, którą zawarł w swojej książce „Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie”. Można ją zamknąć w znanych słowach: przekuj porażkę w sukces i na własnym przykładzie pokazuje, jak to zrobić. Szczerze, to chciałabym, aby odwracanie kota ogonem wszystkim nam wyszło na dobre, dodam jeszcze, że zawsze.

Jak wygrać każde negocjacje

LANCET - o technikach negocjacji z Robertem Mayerem

Czy da się wygrać jakiekolwiek negocjacje bez stresu, nerwów, podnoszenia głosu, utraty zimniej krwi i gniewu? Okazuje się, że niemal każde pertraktacje mogą odbyć się w przyjemnej atmosferze. Wystarczy tylko skorzystać z technik miękkiej negocjacji, których sens Robert Mayer zawarł w dostępnej w ‘Fabryce wiedzy’ książce o wymownym tytule: „Jak wygrać każde negocjacje, nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem”.

Nigdy się nie poddawaj

TRUMPolina do sukcesu

Donalda Trumpa można wielbić albo wyjątkowo nie lubić, nie da się jednak zaprzeczyć, że czterdziesty piąty, były już prezydent Stanów Zjednoczonych, osiągnął w swoim życiu spektakularny sukces. Mowa tu nie tylko o zaszczytnym stanowisku, na którym swego czasu zasiadał, ale również o pozycji przedsiębiorczej, która robi wrażenie na każdym początkującym i doświadczonym biznesmenie. Gdzie tkwi sekret jego receptury sukcesu?

Kluczowe rozmowy

Poznaj klucz do rozmów o wysoką stawkę

Autorzy w swojej książce „Kluczowe rozmowy: Jak prowadzić rozmowę, gdy stawka w grze jest wysoka” opisują to, czym zajmują się, na co dzień, a mają w tej materii bogate doświadczenie. Pierwszy z nich, Kerry Petterson, doktorant uniwersytetu Stanforda prowadził badania nad zachowaniami organizacyjnymi oraz stworzył programy wdrażania długoterminowych zmian. Natomiast Joseph Grenny jest prelegentem i konsultantem, pracuje nad projektami zmian w korporacjach i prowadzi firmę non profit, która wspiera ludzi ubogich chcących uzyskać finansową niezależność. Stworzyli oni książkę – poradnik o tym jak poprowadzić kluczowe rozmowy, aby osiągnąć zamierzony cel zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.

Przywództwo wyższego stopnia

Zarządzanie ludźmi po ludzku z Kenem Blanchardem

Zarządzanie ludźmi to nie lada sztuka, o czym świadczą zarówno doświadczenia biznesmenów, jak i mnogość lektur o tej tematyce, które są dostępne w naszej ‘Fabryce wiedzy’. Jedną z nich jest książka pod tytułem „Przywództwo wyższego stopnia. Blanchard o przywództwie i tworzeniu efektywnych organizacji”, będąca idealną propozycją dla osób, które chcą poznać różnorodne wskazówki, strategie i porady dotyczące właśnie zarządzania.