Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 136 artykułów

Wojna sztuki

Jak pokonać opór przed zmianą i zacząć realizować marzenia?

Boisz się zaryzykować? Wierz mi – nie jesteś w tym osamotniony. W większości z nas w pełni kwitnie strach przed porażką, który skutecznie blokuje nas przed podjęciem ryzyka, nawet jeśli wydaje się być ono dużą szansą. O tym, jak rozpoznać kreatywne bitwy ze strachem i zwątpieniem w siebie, a także je wygrywać, dużo wie Steven Pressfield. Przeczytaj jego książkę pod tytułem: „Wojna sztuki”.

Esencjalista

Esencjalizm i z czym to się je?

Współczesnością rządzi ciągła pogoń – nie tylko za pieniądzem czy innymi dobrami materialnymi, ale również za spokojem, o którym mówi się przecież, że kosztuje. W XXI wieku uważne podejście do życia ściera się z poczuciem komfortu, na który trzeba sobie zapracować. A może mniej znaczy więcej i lepiej? Przekonajmy się razem z książką: „Esencjonalista” Grega McKeowna.

Leniwy umysł

Zamień leniwy umysł na aktywny mózg - zweryfikuj swoje myślenie!

Poglądy to coś, co jest zakorzenione w każdym z nas. Często wynosimy je jeszcze z domu, pozostając w błogiej nieświadomości tego, że ktoś mógł wpoić nam błędne przekonania. W życiu dorosłym kształtujemy je częściowo sami, choć duże znaczenie ma tutaj też otoczenie. Nasz największy problem polega jednak na tym, że ciężko jest nam zmieniać zdanie i dopuścić do siebie możliwość pomyłki. Z książką „Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje” Adama Granta dowiesz się, dlaczego warto to robić.

Poker kłamców

Poker na Wall Street z Michaelem Lewisem

Nowojorski bank inwestycyjny Salomon Brothers – to właśnie za ich sprawą każdy z nas z pewnością słyszał o Wall Street, a więc dzielnicy Nowego Jorku, która nie bez powodu jest nazywana stolicą amerykańskiego rynku finansowego. Chcesz poznać najpikantniejsze smaczki dekady pazerności, za którą odpowiedzialny jest właśnie Salomon Brothers? Sięgnij po książkę „Poker kłamców: wspinaczka po ruinach Wall Street” Michaela Lewisa, w której znajdziesz nie tylko pozbawione zbędnych eufemizmów szczegóły, ale także ogrom wiedzy o bankach inwestycyjnych.

Kreatywność S.A.

Uwolnij kreatywność swoich pracowników i zrób z nich twórcze supergwiazdy

Do tajemnic sukcesu biznesowego zalicza się solidny wkład początkowy, kreatywny pomysł na firmę i szczyptę szczęścia przedsiębiorczego nowicjusza. Mało kto pamięta jednak o tym, że sekret powodzenia tkwi także w ludziach – nie tylko radzie zarządu, ale każdym pracowniku. Często jednak szefowie nieświadomie hamują ich potencjał. Jak temu zaradzić i dlaczego to takie ważne? O tym dowiesz się z książki „Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji”.

Najtrudniejsze w tym, co trudne

Najtrudniejsze w tym, co trudne czyli jak radzić sobie z trudnościami w firmie

Wielu z nas marzy o własnej firmie, jednak zdecydowanie mniejsza liczba osób ma odwagę i możliwości, aby rzeczywiście rozpocząć własną ścieżkę biznesową. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli spojrzeć na statystyki – coraz więcej firm zamyka się z powodu wysokich kosztów utrzymania i innych problemów, nie tylko tych finansowych. Jak prowadzić biznes bez receptury na sukces? O tym dowiesz się z książki Ben Horowitza „Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi”.

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

Praca zespołowa - czy robisz to dobrze?

Reagujesz alergicznie na sam dźwięk hasła: „praca zespołowa”? Wydaje Ci się, że wynika to wyłącznie z Twojej osobowości? Niekoniecznie. Wspólne wykonywanie obowiązków może być przyjemne nawet dla indywidualistów, pod warunkiem że cały proces będzie dobrze zorganizowany. Kadra menadżerka może zatroszczyć się o to z poradnikiem „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej: Opowieść o przywództwie”, którego autorem jest Patrick Lencioni.