Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 125 artykułów

Decyduj!

O tym jak podejmować jeszcze lepsze decyzje

Co blokuje Cię przed podejmowaniem decyzji? Nie chodzi wyłącznie o ryzyko pomyłki. Chip i Dan Heath, autorzy książki „Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy” wyróżniają trzy podstawowe czynniki. Zalicza się do nich wąski wgląd w nasze problemy, krótkotrwałe emocje i zbytnia pewność siebie w przewidywaniu przyszłości. Dzięki lekturze tego poradnika dowiesz się, jak podejmować lepsze decyzje. Gotowy? Zaczynamy!

Tytan

Być jak Rockefeller – historia potentata naftowego bez tajemnic

John D. Rockefeller – amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Postać znana i niezwykle inspirująca. Dlaczego? Możesz się o tym przekonać, sięgając po książkę „Tytan. Życie Johna D. Rockefellera” autorstwa Rona Chernowa. Dziennikarz i pisarz doskonale znany z wnikliwych biografii amerykańskich luminarzy przedstawia swoim czytelnikom dzieciństwo i drogę do bogactwa potentata naftowego. Jesteście ciekawi?

Moc pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie na co dzień, a nie od święta? Z łatwością możesz to zrobić!

Pozytywne myślenie – w dzisiejszych czasach, pełnych stresu, pogoni za sukcesem i pieniądzem, wydaje się dość skomplikowanym procesem. A czy wiesz, że właśnie takie podejście może zagwarantować Ci powodzenie w realizacji marzeń i dążeniu do celu? Sięgnij po poradnik „Moc pozytywnego myślenia”, której autorem jest Norman Vincent Peale i przekonaj się, dlaczego jest on nazywany książką samopomocy. Uwaga! Może być bardzo kontrowersyjnie.

Drive

Najlepsza strategia motywacyjna według Daniela H. Pinka

Motywacja – to słowo, które przewija się przez każdą dziedzinę naszego życia. Znalezienie w sobie chęci do parcia naprzód, czy to w życiu zawodowym, czy rodzinnym, wcale nie jest takie proste. Sposobów na znalezienie w sobie pokładów siły sprawczej jest jednak mnóstwo. Problem w tym, że tylko niewielka ilość jest skuteczna. Nad tym zagadnieniem w książce: „Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację” pochyla się Daniel H. Pink.

Twórcza kradzież

Gdzie tkwi Twoja artystyczna kreatywność?

W każdym twórczym zawodzie potrzebna jest kreatywność. Jeśli piszesz książki, musisz mieć głowę pewną pomysłów i wiedzieć, gdzie zawiesić strzelbę Czechowa. Jeśli tworzysz muzykę, potrzebujesz nowatorskiego podejścia do pisania tekstów i opracowywania muzyki. Wszystkich artystów łączy jeszcze jedna cecha – udana inspiracja.

Pstryk! Jak zmieniać, żeby zmienić

Zmiana za jednym pstryknięciem palcami - czy to możliwe?

Zmiana to z założenia żmudny proces, w który trzeba włożyć wiele wysiłku, a przedtem znaleźć w sobie choćby cień motywacji. Porzucenie tytoniowego lub cukrowego nałogu, zdrowe żywienie, rozpoczęcie aktywności fizycznej – wszystko to kojarzy nam się wyłącznie z poświęceniem, stresem i tylko trochę z sukcesem majaczącym daleko poza mentalnym horyzontem. Jak to, nomen omen, zmienić?

Potęga checklisty

Checklista czyli jak robić coś lepiej i z gwarancją powodzenia

Żyjemy w XXI wieku, w którym w naszej codzienności zagościł nie tylko ułatwiający funkcjonowanie postęp technologiczny, ale również stresująca złożoność, która z czasem może zacząć nas przytłaczać. Jest to widoczne szczególnie w zawodach obarczonych ryzykiem, takich jak pilot, lekarz czy inżynier. Według Atula Gawandego, autora książki „Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej” rozwiązaniem tego problemu może okazać się… lista.