Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 11 artykułów

48 Praw Władzy

Poznaj prawa władzy z Robertem Greenem

Fundamentalne cechy władzy w ironicznej odsłonie? Zapoznaj się z książką pod tytułem: „48 Praw Władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi?” Roberta Greene’a, której treść, mimo tego, że powstała ponad dwadzieścia lat temu, nadal jest niezwykle aktualna. Sprawdź, jak zrozumieć władzę i jak wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść.

Caste: The Origins of Our Discontents

Ponad podziałami? Niekoniecznie

Wyobraźmy dobie idylliczną rzeczywistość, w której nie do po myślenia są podziały społeczeństwa, wynikające z tak prozaicznych przyczyn, jak status społeczny, pochodzenie, orientacja seksualna czy religia. O tym, jakie są realia, wiemy wszyscy. Jednakże czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych zakątkach świata istnieją społeczeństwa, które mają niepokojące podobieństwa do systemów kastowych dominujących w Indiach. Poznajcie Stany Zjednoczone z zupełnie innej strony.

Mit racjonalnego wyborcy

Bryan Caplan zdradzi Ci mit racjonalnego wyborcy czyli wszystko co musisz wiedzieć na temat demokracji

Idealny wyborca powinien mieć odpowiedni anturaż. Najlepiej pasowałaby tu demokracja. Mówi się, że nie jest to ustrój idealny, ale lepszego dotąd nie wymyślono. Czasem ugina się, gdy wieje wiatr historii, czasem przeżywa kryzys ekonomiczny, co jest typowe dla kapitalizmu, czy jest atakowana przez zwolenników jakiegoś rodzaju dyktatury.

Sztuka wojny

Sztuka wojny czyli jak przygotować się do wojny i ją wygrać

No to mamy problem. Z jednej strony Dekalog i wiara w człowieka oraz dobro wpisane w jego naturę, a z drugiej brutalna prawda o innej stronie medalu. Walka i zabijanie, przebiegłość, podstępy i okrucieństwo - to też wpisane jest w naturę ludzką od wieków, od tysiącleci. Czy uda się pokonać w człowieku instynkt walki i zabijania? Czy trzeba dostosować się do słów: Chcesz pokoju? Gotuj się na wojnę!

Austriacka szkoła ekonomii

Ekonomia z austriackiego punktu widzenia

Podczas gdy dla jednych kojarzy się z szeregiem niezrozumiałych liczb i pojęć, dla innych jest pasją, która nierzadko prowadzi do sporych pieniędzy. Wiele osób wychodzi z założenia, że ekonomię, bo o niej właśnie mowa, można kochać lub nienawidzić – nie ma nic po środku. To błędne przekonanie, szczególnie w kontekście austriackiej szkoły ekonomii, dla której najważniejszy jest czynnik ludzki, a nie chłodne kalkulacje.

Książę

Szesnastowieczny sekret przywództwa w dzisiejszych czasach

Sprawowanie władzy nad państwem to nie lada wyzwanie. I choć niewiele osób ma okazję dostąpić tego zaszczytu, to jednak wiele z przywódczych sztuczek można korzystać również w biznesie. Dlatego też nawet szesnastowieczny poradnik o tym, jak być dobrym, autokratycznym przywódcą w kraju, może okazać się cennym źródłem wiedzy. Jeśli więc szukasz książki, której treść jest aktualna mimo tego, że jej pierwsze wydanie ukazało się w 1532 roku, to „Książę” autorstwa Machiavellego jest właśnie dla Ciebie.