Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 27 artykułów

Kreatywność S.A.

Uwolnij kreatywność swoich pracowników i zrób z nich twórcze supergwiazdy

Do tajemnic sukcesu biznesowego zalicza się solidny wkład początkowy, kreatywny pomysł na firmę i szczyptę szczęścia przedsiębiorczego nowicjusza. Mało kto pamięta jednak o tym, że sekret powodzenia tkwi także w ludziach – nie tylko radzie zarządu, ale każdym pracowniku. Często jednak szefowie nieświadomie hamują ich potencjał. Jak temu zaradzić i dlaczego to takie ważne? O tym dowiesz się z książki „Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji”.

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci - jego życie i twórczość, z której możesz czerpać i Ty

Człowiek renesansu – tak w dużym skrócie można powiedzieć o Leonardzie da Vinci. Wielu z nas zna jego życiorys i często dopatruje się w nim inspiracji. Dla tych, którzy są spragnieni poznania wybitnego artysty z różnych punktów widzenia, w tym także w tej typowo życiowej odsłonie, polecamy książkę Waltera Isaacsona zatytułowaną po prostu „Leonardo da Vinci”, który swoje dzieło literackie oparł na wielu przekładach, ale również na notatkach samego da Vinciego.

Benjamin Franklin

„Benjamin Franklin” czyli niezwykła historia wyjątkowego dyplomaty

Jest tylko kilka osób, które zmieniły tak wiele różnych aspektów naszego życia i nauki. Bez dwóch zdań zalicza się do nich legendarny Amerykanin, Benjamin Franklin. Poznaj niesamowite życie tego człowieka. Książka Waltera Isaacsona ukazuje jego postać od dzieciństwa, w którym młody Benjamin jawił się jako bystre, ale nieco awanturnicze dziecko, aż do czasów, w których stał się najbardziej wpływowym dyplomatą Ameryki.

Tytan

Być jak Rockefeller – historia potentata naftowego bez tajemnic

John D. Rockefeller – amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Postać znana i niezwykle inspirująca. Dlaczego? Możesz się o tym przekonać, sięgając po książkę „Tytan. Życie Johna D. Rockefellera” autorstwa Rona Chernowa. Dziennikarz i pisarz doskonale znany z wnikliwych biografii amerykańskich luminarzy przedstawia swoim czytelnikom dzieciństwo i drogę do bogactwa potentata naftowego. Jesteście ciekawi?

Einstein

Sekret Alberta Einsteina

Albert Einstein – postać, której wydawałoby się, nie trzeba nikomu przedstawiać. W zachodniej kulturze jest synonimem zarówno inteligencji, jak i wielkości. Niewiele osób wie jednak, jakie dokładnie wydarzenia ukształtowały jego znakomity umysł? Poznaj wczesne lata i schyłek życia Alberta Einsteina i dowiedz się, dlaczego Einstein nie zgodził się zostać prezydentem Izraela i co robił na kilka tygodni przed śmiercią.

Włącz się do gry

Kobieta = mężczyzna

Współczesny świat jest synonimem postępu, w związku z tym kobietom żyje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Trzeba przyznać, że zasługujemy to przede wszystkim działaczkom, które w ubiegłym wieku walczyły o naszą wolność i prawo głosu. Wydawać by się więc mogło, że walka o równość została wygrana. Nie da się jednak ukryć, jak twierdzi Sheryl Sandberg, autorka książki „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”, że społeczeństwo nadal czeka sporo pracy…

Nic mnie nie złamie

Nic mnie nie złamie czyli jak zostać żołnierzem Nevy SEALS w trzy miesiące

Ludzie dzielą się na takich, dla których treningi są sposobem na życie oraz na takich, dla których już sama myśl o wizycie na siłowni czy porannej przebieżce wiąże się z zadyszką przerażenia i strużką lodowatego potu stresu, spływającą wzdłuż kręgosłupa. Obie te grupy łączy jedno – motywacją do cięższych ćwiczeń lub w ogóle do ich rozpoczęcia może okazać się autobiografia Davida Gogginsa pod tytułem: „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”.