Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 238 artykułów

Porozumienie bez przemocy

Marshall B. Rosenberg powie Ci jak porozumiewać się bez przemocy?

„Porozumienie bez przemocy. O języku życia” autorstwa Marshalla B. Rosenberga to przełomowa książka, która zmienia podejście do komunikacji międzyludzkiej. Niniejsza propozycja czytelnicza stanowi praktyczny przewodnik po tej metodzie, pokazując, jak unikać osądzania i krytyki, aby lepiej rozumieć potrzeby swoje i innych. W niniejszym streszczeniu przedstawione zostaną główne założenia i zasady NVC, a także korzyści, jakie można osiągnąć, stosując tę unikalną technikę komunikacji.

Tworzenie modeli biznesowych

Jak tworzyć modele biznesowe, które przyniosą sukces?

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu zdolność do tworzenia, dopasowywania i rozwoju modeli przedsiębiorczych jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Właśnie dlatego warto sięgnąć po książkę „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera” autorstwa Alexandra Osterwaldera i Yvesa Pigneura, która stanowi kompleksowy przewodnik po procesie projektowania, analizowania i wdrażania skutecznych modeli biznesowych. W niniejszej recenzji przyjrzymy się bliżej, dlaczego ten podręcznik zasługuje na uwagę i jak może przyczynić się do sukcesu w biznesie.

Dawaj innym szczęście

Biznes: jakie znaczenie ma dawanie szczęścia innym?

W świecie, gdzie sukces często mierzony jest wyłącznie finansowymi osiągnięciami, Tony Hsieh oferuje odmienną perspektywę na prowadzenie biznesu. W swojej książce „Dawaj innym szczęście: Ścieżka pasji, zysku i celu” Hsieh przedstawia wizję, w której szczęście pracowników i klientów jest równie ważne, jak wyniki finansowe. Poznaj ją dzięki streszczeniu, które jest dostępne w ‘Fabryce wiedzy’.

Prawy umysł

Religia i polityka czyli o największym podziale ludzkości

W dzisiejszym, głęboko podzielonym świecie zrozumienie źródeł naszych różnic politycznych i religijnych stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Jonathan Haidt, znany psycholog społeczny, w swojej książce „Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?” podejmuje to wyzwanie, oferując czytelnikom fascynującą podróż w głąb ludzkiej psychiki i moralności.

Jedna rzecz

Ta jedna rzecz czyli dlaczego warto skoncentrować się na jednej czynności

Szukasz przepisu na sukces? „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć” autorstwa Gary'ego Kellera to książka, która koncentruje się na koncepcji skupienia się na jednej kluczowej czynności jako drodze do osiągnięcia nadzwyczajnych rezultatów w różnych dziedzinach życia. Keller, jako doświadczony przedsiębiorca i mentor, dzieli się swoimi spostrzeżeniami i strategiami, które pomogły mu oraz wielu innym osiągnąć sukces. Między innymi dlatego warto sięgnąć po niniejszą pozycję czytelniczą.

Ścieżka miłości

Zbuduj wartościowy związek z poradnikiem Don Miguela Ruiza

Szukasz pozycji czytelniczej, która pozwoli Ci zadbać o swoje relacje miłosne? Książka „Ścieżka miłości. Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków” autorstwa Don Miguela Ruiza to inspirująca lektura, w której znajdziesz cenne wskazówki na temat tworzenia i utrzymywania zdrowych, pełnych miłości relacji międzyludzkich. Autor, znany z bestselleru „Cztery umowy. Droga do wolności osobistej”, w swojej pracy koncentruje się na kluczowych aspektach budowania trwałych związków.

Cel I: Doskonałość w produkcji

Rewolucja w biznesie produkcyjnym? Ależ oczywiście!

Powieść biznesowa, która w rewolucyjny sposób łączy fikcyjną fabułę z praktycznymi poradami biznesowymi – czy warto ją przeczytać? Zdecydowanie! Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem produkcyjnym i maksymalizować zyski przy minimalizacji strat, a także sprawdzić, dlaczego analiza danych ma tak wielką moc, koniecznie sięgnij po książkę „Cel I: Doskonałość w produkcji”, której autorami są Eliyahu M. Goldratt i Jeff Cox.