Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 8 do 14 z 231 artykułów

Wojna sztuki

Jak pokonać opór przed zmianą i zacząć realizować marzenia?

Boisz się zaryzykować? Wierz mi – nie jesteś w tym osamotniony. W większości z nas w pełni kwitnie strach przed porażką, który skutecznie blokuje nas przed podjęciem ryzyka, nawet jeśli wydaje się być ono dużą szansą. O tym, jak rozpoznać kreatywne bitwy ze strachem i zwątpieniem w siebie, a także je wygrywać, dużo wie Steven Pressfield. Przeczytaj jego książkę pod tytułem: „Wojna sztuki”.

Esencjalista

Esencjalizm i z czym to się je?

Współczesnością rządzi ciągła pogoń – nie tylko za pieniądzem czy innymi dobrami materialnymi, ale również za spokojem, o którym mówi się przecież, że kosztuje. W XXI wieku uważne podejście do życia ściera się z poczuciem komfortu, na który trzeba sobie zapracować. A może mniej znaczy więcej i lepiej? Przekonajmy się razem z książką: „Esencjonalista” Grega McKeowna.

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja z emocjonalnej strony

Emocje towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Bez względu na to, czy bierzesz ślub, czy rozwijasz karierę zawodową, a może realizujesz swoje marzenia – każda z tych sytuacji wiąże się z pojawieniem się pewnych uczuć. A jak wszyscy dobrze wiemy, te potrafią czasem skomplikować życie. Dlatego też warto sięgnąć po książkę: „Inteligencja emocjonalna” Daniela Golemana i sprawdzić, jak temu zaradzić.

Leniwy umysł

Zamień leniwy umysł na aktywny mózg - zweryfikuj swoje myślenie!

Poglądy to coś, co jest zakorzenione w każdym z nas. Często wynosimy je jeszcze z domu, pozostając w błogiej nieświadomości tego, że ktoś mógł wpoić nam błędne przekonania. W życiu dorosłym kształtujemy je częściowo sami, choć duże znaczenie ma tutaj też otoczenie. Nasz największy problem polega jednak na tym, że ciężko jest nam zmieniać zdanie i dopuścić do siebie możliwość pomyłki. Z książką „Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje” Adama Granta dowiesz się, dlaczego warto to robić.

Poker kłamców

Poker na Wall Street z Michaelem Lewisem

Nowojorski bank inwestycyjny Salomon Brothers – to właśnie za ich sprawą każdy z nas z pewnością słyszał o Wall Street, a więc dzielnicy Nowego Jorku, która nie bez powodu jest nazywana stolicą amerykańskiego rynku finansowego. Chcesz poznać najpikantniejsze smaczki dekady pazerności, za którą odpowiedzialny jest właśnie Salomon Brothers? Sięgnij po książkę „Poker kłamców: wspinaczka po ruinach Wall Street” Michaela Lewisa, w której znajdziesz nie tylko pozbawione zbędnych eufemizmów szczegóły, ale także ogrom wiedzy o bankach inwestycyjnych.

Całkowita przemiana finansowa

Miej finanse pod kontrolą

Marzy Ci się ciepła posadka z wypłatą na czas, premiami świątecznymi i dofinansowaniem wakacji? Któż z nas nie chciałby się znaleźć w takim miejscu, prawda? Jednakże według Dave’a Ramseya, autora książki: „Całkowita przemiana finansowa. Twoje pieniądze w dobrej kondycji”, troska o stabilizację zawodową nie jest kompletnym sposobem na osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego. Jak więc to zrobić? W pierwszej kolejności warto sięgnąć po niniejszy poradnik.

Kreatywność S.A.

Uwolnij kreatywność swoich pracowników i zrób z nich twórcze supergwiazdy

Do tajemnic sukcesu biznesowego zalicza się solidny wkład początkowy, kreatywny pomysł na firmę i szczyptę szczęścia przedsiębiorczego nowicjusza. Mało kto pamięta jednak o tym, że sekret powodzenia tkwi także w ludziach – nie tylko radzie zarządu, ale każdym pracowniku. Często jednak szefowie nieświadomie hamują ich potencjał. Jak temu zaradzić i dlaczego to takie ważne? O tym dowiesz się z książki „Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji”.