Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 29 do 35 z 255 artykułów

Jak nie umrzeć przedwcześnie

Cała prawda o zdrowym żywieniu

XXI wiek to przede wszystkim czas rosnącej świadomości o tym, jakie czynniki mają wpływ na stan zdrowotny czy długość życia. I choć medycyna nieustannie idzie do przodu, to jednak społeczeństwo woli zapobiegać niż leczyć. To oczywiście słuszne podejście, o którym w swojej książce: „Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu” piszą Michael Greger i Gene Stone.

Ego to Twój wróg

Ogarnij swoje ego!

Zdrowy egoizm to nic złego, jednak warto pamiętać o tym, że poskromienie naszej dumy jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do sukcesu w życiu. To właśnie dzięki temu z jednej strony jesteśmy w stanie zaangażować się w rywalizację i pokazać innym nasze mocne strony. Jednakże z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że osoby, którym udało się zrealizować swoje cele, często mają problem z nadmiernym ego. O tym, jak znaleźć balans, pisze Ryan Holiday. Dlaczego warto przeczytać książkę: „Ego to Twój wróg”?

Zacznij myśleć jak mnich

Dlaczego warto inspirować się życiem mnichów?

Ciągła pogoń za poczuciem spełnienia i osiągnięciem celu to dla większości ludzi część życia. Niestety spory odsetek z nich, zamiast osiągnięcia sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym, spotyka się z zupełnym przeciwieństwem szczęścia – frustracją, stresem, presją i niezadowoleniem. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przestawienie myślenia na tryb pracy podobny temu, jakim pochwalić się mogą mieszkańcy zakonów. Więcej o tym pomyśle znajdziecie w książce: „Zacznij myśleć jak mnich”, której autorem jest Jay Shetty.

Wojna sztuki

Jak pokonać opór przed zmianą i zacząć realizować marzenia?

Boisz się zaryzykować? Wierz mi – nie jesteś w tym osamotniony. W większości z nas w pełni kwitnie strach przed porażką, który skutecznie blokuje nas przed podjęciem ryzyka, nawet jeśli wydaje się być ono dużą szansą. O tym, jak rozpoznać kreatywne bitwy ze strachem i zwątpieniem w siebie, a także je wygrywać, dużo wie Steven Pressfield. Przeczytaj jego książkę pod tytułem: „Wojna sztuki”.

Esencjalista

Esencjalizm i z czym to się je?

Współczesnością rządzi ciągła pogoń – nie tylko za pieniądzem czy innymi dobrami materialnymi, ale również za spokojem, o którym mówi się przecież, że kosztuje. W XXI wieku uważne podejście do życia ściera się z poczuciem komfortu, na który trzeba sobie zapracować. A może mniej znaczy więcej i lepiej? Przekonajmy się razem z książką: „Esencjonalista” Grega McKeowna.

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja z emocjonalnej strony

Emocje towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Bez względu na to, czy bierzesz ślub, czy rozwijasz karierę zawodową, a może realizujesz swoje marzenia – każda z tych sytuacji wiąże się z pojawieniem się pewnych uczuć. A jak wszyscy dobrze wiemy, te potrafią czasem skomplikować życie. Dlatego też warto sięgnąć po książkę: „Inteligencja emocjonalna” Daniela Golemana i sprawdzić, jak temu zaradzić.

Leniwy umysł

Zamień leniwy umysł na aktywny mózg - zweryfikuj swoje myślenie!

Poglądy to coś, co jest zakorzenione w każdym z nas. Często wynosimy je jeszcze z domu, pozostając w błogiej nieświadomości tego, że ktoś mógł wpoić nam błędne przekonania. W życiu dorosłym kształtujemy je częściowo sami, choć duże znaczenie ma tutaj też otoczenie. Nasz największy problem polega jednak na tym, że ciężko jest nam zmieniać zdanie i dopuścić do siebie możliwość pomyłki. Z książką „Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje” Adama Granta dowiesz się, dlaczego warto to robić.