Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 29 do 35 z 231 artykułów

Twórcza kradzież

Gdzie tkwi Twoja artystyczna kreatywność?

W każdym twórczym zawodzie potrzebna jest kreatywność. Jeśli piszesz książki, musisz mieć głowę pewną pomysłów i wiedzieć, gdzie zawiesić strzelbę Czechowa. Jeśli tworzysz muzykę, potrzebujesz nowatorskiego podejścia do pisania tekstów i opracowywania muzyki. Wszystkich artystów łączy jeszcze jedna cecha – udana inspiracja.

Pstryk! Jak zmieniać, żeby zmienić

Zmiana za jednym pstryknięciem palcami - czy to możliwe?

Zmiana to z założenia żmudny proces, w który trzeba włożyć wiele wysiłku, a przedtem znaleźć w sobie choćby cień motywacji. Porzucenie tytoniowego lub cukrowego nałogu, zdrowe żywienie, rozpoczęcie aktywności fizycznej – wszystko to kojarzy nam się wyłącznie z poświęceniem, stresem i tylko trochę z sukcesem majaczącym daleko poza mentalnym horyzontem. Jak to, nomen omen, zmienić?

Potęga checklisty

Checklista czyli jak robić coś lepiej i z gwarancją powodzenia

Żyjemy w XXI wieku, w którym w naszej codzienności zagościł nie tylko ułatwiający funkcjonowanie postęp technologiczny, ale również stresująca złożoność, która z czasem może zacząć nas przytłaczać. Jest to widoczne szczególnie w zawodach obarczonych ryzykiem, takich jak pilot, lekarz czy inżynier. Według Atula Gawandego, autora książki „Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej” rozwiązaniem tego problemu może okazać się… lista.

IKIGAI

Żyj po japońsku czyli pełnią szczęścia!

Japonia to kraj przez wielu podziwiany z uwagi na ciekawą kulturę. Niewiele osób jednak wie, że to właśnie od Japończyków możemy nauczyć się tego, jak żyć niczym w bajce, a więc długo i szczęśliwe. Osoby, które chcą zgłębić tajemnice filozofii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, powinny zapoznać się z książką „IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” autorstwa Hectora Garcii Puigcervera i Francesc Miralles’a.

Potęga irracjonalności

Wyplącz się z sieci irracjonalnych porównań i zacznij podejmować świadome decyzje

Co tak naprawdę ma wpływ na nasze decyzje? Jak wyjaśnia Dan Ariely w swojej książce „Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje”, każdego dnia dokonujemy niezrozumiałych, czasem zupełnie absurdalnych wyborów. Od poniedziałku przechodzimy na dietę tylko po to, by we wtorek zjeść szarlotkę, której zapach przyciągnął nas do pobliskiej cukierni. Kupujemy droższe produkty, myśląc, że są droższe lub skuteczniejsze. Przykłady można mnożyć i, co ciekawe, takie zachowanie da się wytłumaczyć. Jak?

Getting Things Done

Efektywność bez stresu? Z Davidem Allenem to możliwe!

Z czym kojarzy Ci się efektywność? Jeśli z życiem w nieustannym napięciu, to oznacza, że nie jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Możesz to zmienić – sięgnij po książkę: „Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” Davida Allena i sprawdź, co powinieneś zmienić w swoim podejściu, aby cieszyć się efektywnością bez stresu!

Nowa psychologia sukcesu

Zmień sposób myślenia, aby osiągać cele

Czy nasz sposób myślenia determinuje to, w jaki sposób radzimy sobie z trudnymi sytuacjami czy niepowodzeniami? Oczywiście, że tak! W dodatku to właśnie od niego zależna jest chęć do pracy nad samym sobą, motywacja do pracy czy też do zmian. Ale czy wiesz, że możesz popracować nad swoim sposobem myślenia i w końcu zacząć osiągać cele, o których marzysz? Zrób to z książką: „Nowa psychologia sukcesu” autorstwa Carol Dweck!