Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 29 do 35 z 129 artykułów

Jednym kliknięciem

Jednym kliknięciem stał się miliarderem – historia Jeffa Bezosa

Jeff Bezos – tego człowieka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jego nazwisko niekwestionowanie kojarzy się z platformą Amazon.com, choć trzeba jasno podkreślić, że to jedno z jego wielu osiągnięć. Historia jego życia zawodowego przedstawiona w książce „Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com” może być ogromną inspiracją dla osób, które dopiero zaczynają przygodę w świecie biznesu. Okazuje się bowiem, że do sukcesu mogą prowadzić nie tylko utarte schematy, ale również pomysły, które wydają się zupełną abstrakcją.

Po pierwsze: Złam wszelkie zasady

Złam wszelkie zasady i zostań najlepszym menedżerem

Curt Coffman to stały konsultant przy Instytucie Gallupa do spraw tworzenia wydajnych miejsc pracy nastawionych na klienta. Marcus Buckingham pracował w tymże Instytucie przez 17 lat i zajmował się tam badaniami nad najlepszymi menedżerami, kierownikami oraz przedsiębiorstwami. Obydwaj panowie byli związani z badaniami w ramach Zarządzania Miejscem Pracy przy Instytucie Gallupa. Książka „Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej” jest wynikiem ich pracy nad zebranym bogatym materiałem empirycznym. Celem autorów było znalezienie i ustalenie cech wielkiego menedżera, który poprowadzi firmę do sukcesu.

Oczarowanie

Oczaruj innych i wpłyń na ich serca, umysły oraz działania

Czy możliwe jest doprowadzenie do zmiany tego, co znajduje się w sercach i umysłach ludzi, którymi się otaczamy w taki sposób, by stali się oni zagorzałymi zwolennikami wszystkiego, na czym nam najbardziej zależy? Czy da się wpłynąć na podejmowane przez nich działania tak, żeby były najkorzystniejsze dla nas samych? Okazuje się, że owszem, a doskonałym na to dowodem jest książka „Oczarowanie. Sztuka zmieniania serc, umysłów i czynów” Guy'a Kawasaki'ego.

Jak podejmować dobre decyzje?

Jak podejmować dobre decyzje?

Im jesteśmy starsi, tym częściej musimy podejmować coraz trudniejsze decyzje. I choć uczymy się tego już od dziecka, to jednak wciąż mamy problem z rozstrzyganiem życiowych dylematów. Być może wynika to ze strachu przed konsekwencjami, choć równie dobrze może być to kwestia mnogości wyborów. Jak więc podejmować dobre decyzje? Tego nauczą Cię Chip Heath i Dan Heath, Ray Dalio, Malcolm Gladwell oraz Daniel Kahneman.

Niskobudżetowy startup

Niskobudżetowy startup czyli dlaczego nie potrzebujesz wiele, żeby wystartować z biznesem

Wielu z nas marzy o rozwoju własnej działalności, jednak ciężko jest nam skończyć z pozorną stabilizacją, którą daje praca na etacie. Książka „Niskobudżetowy startup czyli dlaczego nie potrzebujesz wiele, żeby wystartować z biznesem” Chrisa Guillebeau to idealna pozycja dla osób wahających się pomiędzy biznesowym rozwojem a zawodowym postojem. Treść niniejszego poradnika opiera się na badaniach przeprowadzonych z udziałem pięćdziesięciu przedsiębiorców, którzy otworzyli własne firmy za zaledwie kilkaset złotych.

Sztuka wojny

Sztuka wojny czyli jak przygotować się do wojny i ją wygrać

No to mamy problem. Z jednej strony Dekalog i wiara w człowieka oraz dobro wpisane w jego naturę, a z drugiej brutalna prawda o innej stronie medalu. Walka i zabijanie, przebiegłość, podstępy i okrucieństwo - to też wpisane jest w naturę ludzką od wieków, od tysiącleci. Czy uda się pokonać w człowieku instynkt walki i zabijania? Czy trzeba dostosować się do słów: Chcesz pokoju? Gotuj się na wojnę!

Od dobrego do wielkiego

Jak z dobrej firmy stworzyć firmę wielką?

Jeżeli szukasz rzetelnego źródła dotyczącego tego, jak osiągać sukces biznesowy i jakie są jego tajniki, to dobrze trafiłeś. Chociaż książka „Od dobrego do wielkiego” liczy sobie już prawie dwadzieścia lat, to jednak opisane w niej rezultaty badań przeprowadzonych przez autora oraz jego zespół nie pozostawiają złudzeń – nawet lata niepowodzeń nie muszą zamykać drzwi do spełnienia biznesowego. Poznaj przyczyny, dla których różnorodne spółki w końcu wypłynęły na rentowne wody.