Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 29 do 35 z 152 artykułów

Umysł niewzruszony

Niewzruszenie: klucz do wszystkiego, co ważne!

Zdecydowanej większości z nas zależy na znalezieniu sensu w życiu zawodowym i prywatnym, nie zaś na pustej egzystencji. Często więc staramy się gonić przysłowiowego królika, nie ustając we własnym pędzie. W tym szaleństwie nie ma metody – warto poświęcić chwilę na zgłębienie teorii bezruchu. „Umysł niewzruszony. W szkole mistrzów” Ryana Holidaya to pozycja czytelnicza, z którą powinien zapoznać się każdy, kto chce posiąść zdolność jasnego myślenia.

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat

Pieniądz i dług, czyli to, co zawsze chodzi w parze

Z jednej strony chyba nikt z nas nie lubi materialistów, z drugiej zaś zdecydowana większość społeczeństwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądz rządzi światem i to właśnie od niego zależy jakość naszego życia. Warto spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej, a doskonałą ku temu okazją jest lektura książki pod tytułem: „Dług. Pierwszych pięć tysięcy lat” autorstwa Davida Graebera, która porusza zagadnienie pieniądza z różnych perspektyw i której streszczenie można znaleźć w ‘Fabryce wiedzy’.

Winning znaczy zwyciężać

Zwyciężaj z Jackiem Welchem

Czym jest każda firma? To nie tylko jednoosobowa działalność gospodarcza czy też spółka, ale przede wszystkim działalność, która powinna być źródłem satysfakcjonujących dochodów, a przede wszystkim satysfakcji zawodowej i możliwości rozwoju kariery nie tylko dla właściciela firmy, ale również dla wszystkich zatrudnionych osób. Właśnie dlatego każdy przedsiębiorca powinien doskonalić swoje umiejętności w każdej biznesowej dziedzinie. Może mu w tym pomóc książka „Winning znaczy zwyciężać” Jacka Welcha.

Siła subskrypcji

Subskrypcja, czyli dochodowy biznes abonamentowy

Subskrypcja szturmem zdobyła serca klientów i wciąż poszerza kręgi swoich wyznawców. Staje się coraz bardziej popularna, bo oferuje wyraźne korzyści dla kupującego i sprzedającego. Należą do nich: większa przewidywalność sprzedaży towarów czy usług, trafniejsze oszacowanie popytu, możliwość osiągnięcia stałego dochodu, przynajmniej na czas trwania umowy. No i często się zdarza płatność z góry.

Marketing partyzancki

Poznaj sekrety marketingu partyzanckiego

Sposobów na rozpromowanie biznesu jest naprawdę mnóstwo, tymczasem wielu przedsiębiorców do dziś prawdziwą siłę marketingu widzi w ulotkach, gadżetach reklamowych czy też informacjach na billboardach. Rzeczywiście, ta strona reklamy jest równie istotna, niemniej należy pamiętać o realnych działaniach marketingowych. Ich istotę można poznać dzięki książce: „Marketing partyzancki. Jak prowadzić domową firmę” autorstwa Jay’a Conrada Levinsona oraz Setha Godina.

Nigdy więcej nie trać Klienta

Jak tworzyć i utrzymywać relacje z klientem?

Joey Coleman to znawca tworzenia i utrzymywania relacji z klientem. W tym zakresie współpracował z takimi markami, jak: Zappos, Whirpool, NASA, Volskswagen i wiele innych. Wspiera przeróżne organizacje w utrzymaniu najlepszych klientów. Jest zdobywcą branżowych, prestiżowych nagród i doskonałym mówcą.  Prezentuje on stanowisko, iż utrzymanie stałego, lojalnego klienta przynosi firmie co najmniej tyle samo korzyści, co zdobycie nowego. Klienta trzeba nie tylko zdobyć, ale i utrzymać. A jak to się robi?

Wywieranie wpływu na ludzi

Jak wywierać wpływ na innych ludzi?

Zdecydowana większość osób zdaje sobie sprawę z tego, czym właściwie jest perswazja. Wywieranie wpływu na ludzi tak, aby przekonywanie przyniosło takie skutki, których oczekuje osoba stosująca siłę perswazji, nie jest jednak specjalnie łatwym zadanie. Aby przekonać innych do swoich racji, należy zrozumieć chwyty psychologiczne, które trafią do każdego człowieka, bez względu na jego charakter. Można je znaleźć w książce profesora psychologii i marketingu Uniwersytetu Stanowego w Arizonie – Roberta B. Cialdiniego.