Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 36 do 42 z 225 artykułów

Psychologia pieniędzy

Pieniądze szczęścia nie dają, a czy szczęście dają pieniądze?

Jak pieniądze działają w dzisiejszym świecie? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ich waga jest ogromna, niemniej czym kierujemy się w podejmowaniu decyzji finansowych? Bierzemy pod uwagę teorie ekonomistów, a może zdajemy się wyłącznie na suche, księgowe fakty? Przekonajmy się, jak jest naprawdę dzięki książce „Psychologia pieniędzy” Morgana Housela.

Einstein

Sekret Alberta Einsteina

Albert Einstein – postać, której wydawałoby się, nie trzeba nikomu przedstawiać. W zachodniej kulturze jest synonimem zarówno inteligencji, jak i wielkości. Niewiele osób wie jednak, jakie dokładnie wydarzenia ukształtowały jego znakomity umysł? Poznaj wczesne lata i schyłek życia Alberta Einsteina i dowiedz się, dlaczego Einstein nie zgodził się zostać prezydentem Izraela i co robił na kilka tygodni przed śmiercią.

Włącz się do gry

Kobieta = mężczyzna

Współczesny świat jest synonimem postępu, w związku z tym kobietom żyje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Trzeba przyznać, że zasługujemy to przede wszystkim działaczkom, które w ubiegłym wieku walczyły o naszą wolność i prawo głosu. Wydawać by się więc mogło, że walka o równość została wygrana. Nie da się jednak ukryć, jak twierdzi Sheryl Sandberg, autorka książki „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”, że społeczeństwo nadal czeka sporo pracy…

Caste: The Origins of Our Discontents

Ponad podziałami? Niekoniecznie

Wyobraźmy dobie idylliczną rzeczywistość, w której nie do po myślenia są podziały społeczeństwa, wynikające z tak prozaicznych przyczyn, jak status społeczny, pochodzenie, orientacja seksualna czy religia. O tym, jakie są realia, wiemy wszyscy. Jednakże czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych zakątkach świata istnieją społeczeństwa, które mają niepokojące podobieństwa do systemów kastowych dominujących w Indiach. Poznajcie Stany Zjednoczone z zupełnie innej strony.

Jak rozmawiać z nieznajomymi

Witaj, nieznajomy! Nic o Tobie nie wiem, ale i tak Ci ufam… Dlaczego?

W pracy, w sklepie, na spotkaniach u znajomych, a nawet na ulicy - dosłownie wszędzie spotykamy ludzi, od których różnimy się poglądami, pochodzeniem, przekonaniami czy stylem życia. Z czym się to wiąże? Przede wszystkim z koniecznością interpretacji słów, intencji i charakterów osób, których tak naprawdę nie znamy. Smutna prawda jest jednak taka, że jesteśmy niewiarygodnie kiepscy w rozumieniu nieznajomych. Jak to zmienić? Na początek przeczytaj książkę: „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy” Malcolma Gladwella.

Nic mnie nie złamie

Nic mnie nie złamie czyli jak zostać żołnierzem Nevy SEALS w trzy miesiące

Ludzie dzielą się na takich, dla których treningi są sposobem na życie oraz na takich, dla których już sama myśl o wizycie na siłowni czy porannej przebieżce wiąże się z zadyszką przerażenia i strużką lodowatego potu stresu, spływającą wzdłuż kręgosłupa. Obie te grupy łączy jedno – motywacją do cięższych ćwiczeń lub w ogóle do ich rozpoczęcia może okazać się autobiografia Davida Gogginsa pod tytułem: „Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu”.