Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 57 do 63 z 224 artykułów

Od nędzy do pieniędzy

Od zera do miliardera

Któż nie śnił o sforsowaniu takiej drogi? Dobrze byłoby zrobić to jednym pstryknięciem, jak w bajkach, książkach, czy filmach, ale w życiu to nie jest takie proste. Definiowanie pojęcia nędzy zależy od wielu czynników, w tym od świadomości człowieka, który w nędzy jest lub w nią popadł. W każdym bądź razie nie jest to na pewno przyjemny stan i odejmując ludzi, którzy inspirowani czynnikami ideologicznymi, z własnego wyboru chcą żyć w nędzy, pojęcie to i objęty nim stan nie rokują najlepiej dla pozostałych ludzi.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Bądź stoikiem przez cały rok!

Dzisiaj kontynuujemy niedawno poruszony na naszym blogu temat stosowania zasad filozofii stoicyzmu w XXI wieku. Wiemy już, że takie postępowanie doskonale sprawdza się w codziennym życiu, w związku z tym przyszła pora na pogłębienie wiedzy i poznanie sensu głębokich przemyśleń, przewartościowania pewnych kwestii i utwierdzenia się w potędze spokoju. Można to zrobić dzięki lekturze „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” autorstwa Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana.

Remote. Pracuj zdalnie, biuro jest zbędne

Nie ograniczaj się - pracuj zdalnie!

Model pracy zdalnej od czasów pandemii koronawirusa stał się niezwykle popularny, a osoby, które miały wątpliwości co do jego efektywności, miały okazję ostatecznie je rozwiać. Mimo tego, że trudne chwile izolacji są już dawno za nami, to wielu pracowników nie wróciło już do biur. O słuszności tej decyzji mogą utwierdzić się osoby, które sięgną po książkę: „Remote. Pracuj zdalnie, biuro jest zbędne” autorstwa Jasona Frieda i Davida Heinemeiera Hanssona.

Na skróty

Czy da się osiągnąć sukces „na skróty”?

Osiągnięcie sukcesu kojarzy się z ciężką pracą, mnóstwem wysiłku i morzem poświęceń. Właśnie dlatego tak wiele osób rezygnuje z pięcia się w górę i zostaje w mniej satysfakcjonującym, ale za to bezpiecznym miejscu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest aż tak brutalna? Okazuje się, że, pod pewnymi warunkami, można osiągnąć sukces w mgnieniu oka. Dowodem tego faktu są bohaterowie książki: „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”.

Moja droga do inwestowania w wartość

O największej wartości w drodze do bogactwa

Któż z nas nie chciałby być bogaty? Wiele osób wychodzi jednak z założenia, że droga do majątku wymaga pewnych drogowskazów, na przykład w postaci znajomości, życiowego szczęścia czy też ekskluzywnego wykształcenia. Tymczasem Guy Spier, autor książki pod tytułem: „Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia” przekonuje, że jego spektakularna kariera wcale nie zależała od tych czynników. Dowiedz się, jak osiągnąć sukces finansowy, ale również życiowy.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Stoicyzm we współczesnym świecie - czy to ma sens?

Współczesność kojarzy się z ciągłymi zmianami i funkcjonowaniem na wysokich obrotach. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy życie zgodnie z wyznacznikami starożytnych filozofii ma rację bytu. Okazuje się, że pewne rzeczy się nie zmieniają i mimo tego, że współczesne realia znacząco odbiegają od tych, z którymi przyszło mierzyć się Zenonowi z Kition, założycielowi szkoły stoicyzmu, to okazuje się, że postępowanie zgodnie z jego zasadami w XXI wieku nie tylko ma sens, ale może być również źródłem do znalezienia życiowego spełnienia.

Mit racjonalnego wyborcy

Bryan Caplan zdradzi Ci mit racjonalnego wyborcy czyli wszystko co musisz wiedzieć na temat demokracji

Idealny wyborca powinien mieć odpowiedni anturaż. Najlepiej pasowałaby tu demokracja. Mówi się, że nie jest to ustrój idealny, ale lepszego dotąd nie wymyślono. Czasem ugina się, gdy wieje wiatr historii, czasem przeżywa kryzys ekonomiczny, co jest typowe dla kapitalizmu, czy jest atakowana przez zwolenników jakiegoś rodzaju dyktatury.