Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 7 artykułów

Ciszej proszę...

Ekstrawertyk? Introwertyk? Każdy z nich ma swoje mocne strony!

Wydawać by się mogło, że wśród swoich znajomych czy współpracowników niezwykle łatwo i szybko możemy dokonać podziału ina introwertyków i ekstrawertyków. Oba te typy osobowości wyróżniają się przecież tak skrajnymi cechami charakteru, że znalezienie różnic nie będzie najmniejszym wyzwaniem. Jak często jednak zastanawiamy się, kim lepiej być: ekstrawertykiem, a może jednak introwertykiem?

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat

Pieniądz i dług, czyli to, co zawsze chodzi w parze

Z jednej strony chyba nikt z nas nie lubi materialistów, z drugiej zaś zdecydowana większość społeczeństwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądz rządzi światem i to właśnie od niego zależy jakość naszego życia. Warto spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej, a doskonałą ku temu okazją jest lektura książki pod tytułem: „Dług. Pierwszych pięć tysięcy lat” autorstwa Davida Graebera, która porusza zagadnienie pieniądza z różnych perspektyw i której streszczenie można znaleźć w ‘Fabryce wiedzy’.

Księga motywacji, inspiracji i magii Napoleona Hilla

Potęga myślenia

Wiele razy słyszeliśmy, że wszystko zależy od nas samych, że to, co najważniejsze w naszym życiu rodzi się w głowie. Próbujemy dogadać się ze świadomością i z podświadomością, ale nie jest lekko. Czasami robimy dobrą minę do zlej gry, a czasami czujemy się nie tylko rozczarowani, ale i oszukani, bo nic nam nie wychodzi. No to zajrzyjmy do naszej głowy. I co tam znajdujemy? Stres, obawy, niewiarę w siebie i w możliwość sukcesu. Nie oszukujmy się, dopuściliśmy do tego, że wyhodowaliśmy kłębowisko negatywnych myśli i, co gorsze, wciąż je pielęgnujemy. Po co? Chyba żeby, broń Boże, nie odnieść sukcesu!

Jak podejmować dobre decyzje?

Jak podejmować dobre decyzje?

Im jesteśmy starsi, tym częściej musimy podejmować coraz trudniejsze decyzje. I choć uczymy się tego już od dziecka, to jednak wciąż mamy problem z rozstrzyganiem życiowych dylematów. Być może wynika to ze strachu przed konsekwencjami, choć równie dobrze może być to kwestia mnogości wyborów. Jak więc podejmować dobre decyzje? Tego nauczą Cię Chip Heath i Dan Heath, Ray Dalio, Malcolm Gladwell oraz Daniel Kahneman.

Czego nie można kupić za pieniądze

Tam, gdzie kończy się moralność, zaczyna się… myślenie rynkowe

Jak daleko dla większego zysku może posunąć się przedsiębiorca? Jakie finansowe granice może przekroczyć konsument, którego nadrzędnym celem jest komfortowe zaplecze medyczne? Jak dowodzi Michael J. Sandel, dzisiejszym światem rządzą już nie tylko pieniądze, ale również pozbawione szeroko pojętej moralności myślenie rynkowe. Przed Wami pozycja czytelnicza, z którą powinien zapoznać się zarówno każdy konsument, jak i każdy przedsiębiorca.