Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 52 artykułów

Tworzenie modeli biznesowych

Jak tworzyć modele biznesowe, które przyniosą sukces?

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu zdolność do tworzenia, dopasowywania i rozwoju modeli przedsiębiorczych jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Właśnie dlatego warto sięgnąć po książkę „Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera” autorstwa Alexandra Osterwaldera i Yvesa Pigneura, która stanowi kompleksowy przewodnik po procesie projektowania, analizowania i wdrażania skutecznych modeli biznesowych. W niniejszej recenzji przyjrzymy się bliżej, dlaczego ten podręcznik zasługuje na uwagę i jak może przyczynić się do sukcesu w biznesie.

Dawaj innym szczęście

Biznes: jakie znaczenie ma dawanie szczęścia innym?

W świecie, gdzie sukces często mierzony jest wyłącznie finansowymi osiągnięciami, Tony Hsieh oferuje odmienną perspektywę na prowadzenie biznesu. W swojej książce „Dawaj innym szczęście: Ścieżka pasji, zysku i celu” Hsieh przedstawia wizję, w której szczęście pracowników i klientów jest równie ważne, jak wyniki finansowe. Poznaj ją dzięki streszczeniu, które jest dostępne w ‘Fabryce wiedzy’.

Cel I: Doskonałość w produkcji

Rewolucja w biznesie produkcyjnym? Ależ oczywiście!

Powieść biznesowa, która w rewolucyjny sposób łączy fikcyjną fabułę z praktycznymi poradami biznesowymi – czy warto ją przeczytać? Zdecydowanie! Jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem produkcyjnym i maksymalizować zyski przy minimalizacji strat, a także sprawdzić, dlaczego analiza danych ma tak wielką moc, koniecznie sięgnij po książkę „Cel I: Doskonałość w produkcji”, której autorami są Eliyahu M. Goldratt i Jeff Cox.

Ego to Twój wróg

Ogarnij swoje ego!

Zdrowy egoizm to nic złego, jednak warto pamiętać o tym, że poskromienie naszej dumy jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do sukcesu w życiu. To właśnie dzięki temu z jednej strony jesteśmy w stanie zaangażować się w rywalizację i pokazać innym nasze mocne strony. Jednakże z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że osoby, którym udało się zrealizować swoje cele, często mają problem z nadmiernym ego. O tym, jak znaleźć balans, pisze Ryan Holiday. Dlaczego warto przeczytać książkę: „Ego to Twój wróg”?

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja z emocjonalnej strony

Emocje towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Bez względu na to, czy bierzesz ślub, czy rozwijasz karierę zawodową, a może realizujesz swoje marzenia – każda z tych sytuacji wiąże się z pojawieniem się pewnych uczuć. A jak wszyscy dobrze wiemy, te potrafią czasem skomplikować życie. Dlatego też warto sięgnąć po książkę: „Inteligencja emocjonalna” Daniela Golemana i sprawdzić, jak temu zaradzić.

Leniwy umysł

Zamień leniwy umysł na aktywny mózg - zweryfikuj swoje myślenie!

Poglądy to coś, co jest zakorzenione w każdym z nas. Często wynosimy je jeszcze z domu, pozostając w błogiej nieświadomości tego, że ktoś mógł wpoić nam błędne przekonania. W życiu dorosłym kształtujemy je częściowo sami, choć duże znaczenie ma tutaj też otoczenie. Nasz największy problem polega jednak na tym, że ciężko jest nam zmieniać zdanie i dopuścić do siebie możliwość pomyłki. Z książką „Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje” Adama Granta dowiesz się, dlaczego warto to robić.

Kreatywność S.A.

Uwolnij kreatywność swoich pracowników i zrób z nich twórcze supergwiazdy

Do tajemnic sukcesu biznesowego zalicza się solidny wkład początkowy, kreatywny pomysł na firmę i szczyptę szczęścia przedsiębiorczego nowicjusza. Mało kto pamięta jednak o tym, że sekret powodzenia tkwi także w ludziach – nie tylko radzie zarządu, ale każdym pracowniku. Często jednak szefowie nieświadomie hamują ich potencjał. Jak temu zaradzić i dlaczego to takie ważne? O tym dowiesz się z książki „Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji”.