Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 32 artykułów

Psychologia pieniędzy

Pieniądze szczęścia nie dają, a czy szczęście dają pieniądze?

Jak pieniądze działają w dzisiejszym świecie? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ich waga jest ogromna, niemniej czym kierujemy się w podejmowaniu decyzji finansowych? Bierzemy pod uwagę teorie ekonomistów, a może zdajemy się wyłącznie na suche, księgowe fakty? Przekonajmy się, jak jest naprawdę dzięki książce „Psychologia pieniędzy” Morgana Housela.

Koniec wielkiego mitu

Czy w kryzysie można zarabiać na kryzysie?

Jeżeli jesteś finansistą, inwestorem graczem na giełdzie lub biznesmenem na wielką skalę, to jest to książka dla ciebie. Możesz dzięki niej posiąść, jakże istotną wiedzę, gdzie i jak lokować pieniądze, by je pomnożyć lub bezpiecznie przechować, czekając na lepsze czasy. Thomas Aubrey w swojej książce „Koniec Wielkiego Mitu czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych” stara się przybliżyć skomplikowane procesy ekonomiczne, wszak jest założycielem firmy analityczno/inwestycyjnej Credit Capital Advisory i zawodowo zarządza potężnymi funduszami emerytalnymi, czyli się na tym zna.

Moja droga do inwestowania w wartość

O największej wartości w drodze do bogactwa

Któż z nas nie chciałby być bogaty? Wiele osób wychodzi jednak z założenia, że droga do majątku wymaga pewnych drogowskazów, na przykład w postaci znajomości, życiowego szczęścia czy też ekskluzywnego wykształcenia. Tymczasem Guy Spier, autor książki pod tytułem: „Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia” przekonuje, że jego spektakularna kariera wcale nie zależała od tych czynników. Dowiedz się, jak osiągnąć sukces finansowy, ale również życiowy.

Inteligentny inwestor

Inteligentny inwestor czyli jak inwestować w wartość

W dobie wciąż postępującego kryzysu gospodarczego wydawać by się mogło, że podejmowanie ryzykownych kroków, do których wielu z nas zalicza także inwestowanie, jest po prostu nieodpowiedzialne. Tymczasem ten sposób na pomnażanie pieniędzy może być niezwykle intratny nawet w tych trudnych czasach, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W tej kwestii warto „posłuchać” Benjamina Grahama – człowieka, który zbił fortunę po finansowym krachu z 1929 roku i który napisał najlepszą książkę o inwestowaniu w wartość czyli „Inteligentny inwestor”.

The Snowball

Jak Warren Buffett zarobił pierwszy milion dolarów?

Warren Buffett to człowiek znany przede wszystkim z tego, że w 2008 roku mógł pochwalić się pierwszym miejscem na liście najbogatszych ludzi na świecie, przygotowanej przez globalnie ceniony magazyn Forbes. Jeśli przyjrzeć się bliżej jego sylwetce, nie sposób nie zauważyć, że historia amerykańskiego inwestora giełdowego jest tyleż fascynująca, co… obiecująca, przynajmniej dla tych, którzy również chcą zarobić swój pierwszy milion.

Jak straciłem na giełdzie milion dolarów

Droga na szczyt i spadanie

Gra na giełdzie, jak pewnie każda gra, polega na tym, że wygrywa tren, kto popełnia najmniej błędów i umie w porę się wycofać. To znaczy, że panuje nad emocjami i potrafi powiedzieć, wbrew krzykom tłumu, dość. A Jim Paul w ważnym momencie życia nie umiał tego zrobić. Nie brał pod uwagę, że może się pomylić i trwał przy błędnym założeniu do końca, aż stracił wszystko: majątek, reputację, pracę.

Myśl i bogać się

Gdybym był bogaty…

Oliver Napoleon Hill to amerykański pisarz i prekursor literatury osobistego sukcesu. Jego najsławniejsze dzieło „Myśl i bogać się. Jak zrealizować ambicje i osiągnąć sukces” od chwili ukazania się pozostaje bestsellerem, kupowanym i czytanym przez miliony. Popularność tej książki wzmacnia filozofia sukcesu jej autora oparta na przekonaniu: „Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać”. Przez 20 lat Napoleon Hill przeprowadził wiele wywiadów, przeanalizował 500 biografii ludzi, którzy bardzo wiele osiągnęli. Koncentrował się na odkryciu recepty na sukces oraz na sprawdzeniu, czy ta formuła dotyczy także przeciętnego człowieka. I te właśnie treści zapewne przyciągają czytelników. No, bo kto, nie będąc kimś nadzwyczajnym, nie chciałby być wpływowy i bogaty?