Pokazuje od 1 do 7 z 16 artykułów

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Początek przygody biznesowej z reguły nie bywa prosty – wejście do świata, którego zasady nie są znane, może skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia kariery przedsiębiorczej. Wsparciem mogą okazać się jednak przydatne lektury, które pokażą właścicielom firm, jak powinni działać, jak realizować ambicje i osiągnąć sukces, a także stać się rozpoznawalnym. O tym wszystkim doskonale „opowiadają” Stephen R. Covey, Napoleon Hill oraz Seth Godin.

Money. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności

Poznaj 7 kroków do wolności finansowej

Komu nie podoba się myśl, że pieniądze zarabiają na ich właściciela? Większość z nas pozostawi to w sferze marzeń, ale niektórych przekona Tony Robbins swoją książką „Money. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności”, że jest to możliwe, nawet w wykonaniu kogoś, kto dopiero wkracza w świat finansów, a Tony Robins, amerykański coach, doradca finansowy, przedsiębiorca wie, jak zmotywować czytelników czy słuchaczy, tym bardziej, że zna się na tym, o czym mówi, bo czerpie z własnego doświadczenia, co czyni go wiarygodnym.

Niewzruszony

Jak wybić się na finansową niezależność?

Niewzruszony - to znaczy kto? To człowiek odporny na załamania na giełdzie i okres bessy, na niepowodzenia w firmie i zawirowania życiowe. To ktoś zachowujący zimną krew w okolicznościach, które powalają nawet najsilniejszych. Co jest jego tarczą, za którą może być tak spokojny? To właśnie wyjaśnia Tony Robbins w swoim przewodniku „Niewzruszony. Twój przewodnik po wolności finansowej”. Przede wszystkim identyfikuje wroga i pokazuje jak go obezwładnić. Tym wrogiem jest twój, jak najbardziej ludzki, strach.

Najbogatszy człowiek w Babilonie

Pieniądze z marzeń i ambicji

Czy bogactwo jest tylko dla wybranych? Oczywiście, że nie. Gromadzenie majątku to jednak, wbrew pozorom, ciężka praca. I wcale nie chodzi tu o „harowanie” na dwa etaty, branie nadgodzin czy szukanie dodatkowego zajęcia. Co więc jest sekretem pomnażania własnych finansów i możliwości oglądania satysfakcjonującej sumy na koncie? Jedną z odpowiedzi na to pytanie zna George S. Clanson i doskonale prezentuje ją w swojej książce pod tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”.

Lider Przedsiębiorczości

Na drodze do lidera przedsiębiorczości

Dave Ramsey przedstawia w książce „Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie” drogę, którą trzeba przejść, aby stać się, ze świeżo upieczonego właściciela firmy, biznesmenem i przedsiębiorcą. Krok po kroku opisuje, co jest potrzebne i jakie działania sprawcze trzeba poczynić. Ogólnie oceniając, osiągnięcie celu jest trudne, ale możliwe do realizacji. Jednak trzeba włożyć w to: pasję, pracę, nową wiedzę i cechy przywódcy. A jeśli za grosz tych cech nie posiadasz? To przecież możesz je umiejętnie kształtować, wyrastając na lidera przedsiębiorczości.

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca czyli jak zostać biznesmanem

W życiu codziennym mamy zaproszenia do tak wielu przewodników, że trudno to ogarnąć. Oczywiście wybieramy tylko niektóre z nich, licząc na to, że trafimy na dobrego życiowego doradcę. Robert Kiyosaki w książce Inwestycyjny poradnik bogatego ojca przedstawia zamożnego przyjaciela domu, pomagającego dobrymi radami i własnym przykładem zdobyć majątek. Czy zrozumiemy przesłanie i dostosujemy się do niego, to już zależy od nas, tym bardziej, że do licznych poradników podchodzimy z dużą rezerwą. Jeśli przygotowujesz się do otwarcia własnej firmy, przeczytaj tę książkę. Umocni cię ona w podjętej decyzji i pozwoli uniknąć wielu błędów. Ponadto pozwoli ci zrozumieć przesłanie: ludzie bogaci myślą inaczej

Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Wydawać by się mogło, że gospodarowanie domowym budżetem nie jest skomplikowanym zadaniem. Problem w tym, że to stwierdzenie weryfikuje życiowa brutalność i robi to na tyle boleśnie, że kłopot z opłatą rachunków i niekończące się długi mogą być synonimem codzienności. Aby się tak nie stało, warto zawczasu dowiedzieć się, jak zarządzać własnym pieniądzem. Jednym z najlepszych nauczycieli w tej dziedzinie jest Tony Robbins.