Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 34 artykułów

Poker kłamców

Poker na Wall Street z Michaelem Lewisem

Nowojorski bank inwestycyjny Salomon Brothers – to właśnie za ich sprawą każdy z nas z pewnością słyszał o Wall Street, a więc dzielnicy Nowego Jorku, która nie bez powodu jest nazywana stolicą amerykańskiego rynku finansowego. Chcesz poznać najpikantniejsze smaczki dekady pazerności, za którą odpowiedzialny jest właśnie Salomon Brothers? Sięgnij po książkę „Poker kłamców: wspinaczka po ruinach Wall Street” Michaela Lewisa, w której znajdziesz nie tylko pozbawione zbędnych eufemizmów szczegóły, ale także ogrom wiedzy o bankach inwestycyjnych.

Całkowita przemiana finansowa

Miej finanse pod kontrolą

Marzy Ci się ciepła posadka z wypłatą na czas, premiami świątecznymi i dofinansowaniem wakacji? Któż z nas nie chciałby się znaleźć w takim miejscu, prawda? Jednakże według Dave’a Ramseya, autora książki: „Całkowita przemiana finansowa. Twoje pieniądze w dobrej kondycji”, troska o stabilizację zawodową nie jest kompletnym sposobem na osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego. Jak więc to zrobić? W pierwszej kolejności warto sięgnąć po niniejszy poradnik.

Psychologia pieniędzy

Pieniądze szczęścia nie dają, a czy szczęście dają pieniądze?

Jak pieniądze działają w dzisiejszym świecie? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ich waga jest ogromna, niemniej czym kierujemy się w podejmowaniu decyzji finansowych? Bierzemy pod uwagę teorie ekonomistów, a może zdajemy się wyłącznie na suche, księgowe fakty? Przekonajmy się, jak jest naprawdę dzięki książce „Psychologia pieniędzy” Morgana Housela.

Koniec wielkiego mitu

Czy w kryzysie można zarabiać na kryzysie?

Jeżeli jesteś finansistą, inwestorem graczem na giełdzie lub biznesmenem na wielką skalę, to jest to książka dla ciebie. Możesz dzięki niej posiąść, jakże istotną wiedzę, gdzie i jak lokować pieniądze, by je pomnożyć lub bezpiecznie przechować, czekając na lepsze czasy. Thomas Aubrey w swojej książce „Koniec Wielkiego Mitu czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych” stara się przybliżyć skomplikowane procesy ekonomiczne, wszak jest założycielem firmy analityczno/inwestycyjnej Credit Capital Advisory i zawodowo zarządza potężnymi funduszami emerytalnymi, czyli się na tym zna.

Moja droga do inwestowania w wartość

O największej wartości w drodze do bogactwa

Któż z nas nie chciałby być bogaty? Wiele osób wychodzi jednak z założenia, że droga do majątku wymaga pewnych drogowskazów, na przykład w postaci znajomości, życiowego szczęścia czy też ekskluzywnego wykształcenia. Tymczasem Guy Spier, autor książki pod tytułem: „Moja droga do inwestowania w wartość. W poszukiwaniu zamożności, mądrości i oświecenia” przekonuje, że jego spektakularna kariera wcale nie zależała od tych czynników. Dowiedz się, jak osiągnąć sukces finansowy, ale również życiowy.

Inteligentny inwestor

Inteligentny inwestor czyli jak inwestować w wartość

W dobie wciąż postępującego kryzysu gospodarczego wydawać by się mogło, że podejmowanie ryzykownych kroków, do których wielu z nas zalicza także inwestowanie, jest po prostu nieodpowiedzialne. Tymczasem ten sposób na pomnażanie pieniędzy może być niezwykle intratny nawet w tych trudnych czasach, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W tej kwestii warto „posłuchać” Benjamina Grahama – człowieka, który zbił fortunę po finansowym krachu z 1929 roku i który napisał najlepszą książkę o inwestowaniu w wartość czyli „Inteligentny inwestor”.

The Snowball

Jak Warren Buffett zarobił pierwszy milion dolarów?

Warren Buffett to człowiek znany przede wszystkim z tego, że w 2008 roku mógł pochwalić się pierwszym miejscem na liście najbogatszych ludzi na świecie, przygotowanej przez globalnie ceniony magazyn Forbes. Jeśli przyjrzeć się bliżej jego sylwetce, nie sposób nie zauważyć, że historia amerykańskiego inwestora giełdowego jest tyleż fascynująca, co… obiecująca, przynajmniej dla tych, którzy również chcą zarobić swój pierwszy milion.