Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 22 do 28 z 34 artykułów

Najbogatszy człowiek w Babilonie

Pieniądze z marzeń i ambicji

Czy bogactwo jest tylko dla wybranych? Oczywiście, że nie. Gromadzenie majątku to jednak, wbrew pozorom, ciężka praca. I wcale nie chodzi tu o „harowanie” na dwa etaty, branie nadgodzin czy szukanie dodatkowego zajęcia. Co więc jest sekretem pomnażania własnych finansów i możliwości oglądania satysfakcjonującej sumy na koncie? Jedną z odpowiedzi na to pytanie zna George S. Clanson i doskonale prezentuje ją w swojej książce pod tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”.

Lider Przedsiębiorczości

Na drodze do lidera przedsiębiorczości

Dave Ramsey przedstawia w książce „Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie” drogę, którą trzeba przejść, aby stać się, ze świeżo upieczonego właściciela firmy, biznesmenem i przedsiębiorcą. Krok po kroku opisuje, co jest potrzebne i jakie działania sprawcze trzeba poczynić. Ogólnie oceniając, osiągnięcie celu jest trudne, ale możliwe do realizacji. Jednak trzeba włożyć w to: pasję, pracę, nową wiedzę i cechy przywódcy. A jeśli za grosz tych cech nie posiadasz? To przecież możesz je umiejętnie kształtować, wyrastając na lidera przedsiębiorczości.

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca czyli jak zostać biznesmanem

W życiu codziennym mamy zaproszenia do tak wielu przewodników, że trudno to ogarnąć. Oczywiście wybieramy tylko niektóre z nich, licząc na to, że trafimy na dobrego życiowego doradcę. Robert Kiyosaki w książce Inwestycyjny poradnik bogatego ojca przedstawia zamożnego przyjaciela domu, pomagającego dobrymi radami i własnym przykładem zdobyć majątek. Czy zrozumiemy przesłanie i dostosujemy się do niego, to już zależy od nas, tym bardziej, że do licznych poradników podchodzimy z dużą rezerwą. Jeśli przygotowujesz się do otwarcia własnej firmy, przeczytaj tę książkę. Umocni cię ona w podjętej decyzji i pozwoli uniknąć wielu błędów. Ponadto pozwoli ci zrozumieć przesłanie: ludzie bogaci myślą inaczej

Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Wydawać by się mogło, że gospodarowanie domowym budżetem nie jest skomplikowanym zadaniem. Problem w tym, że to stwierdzenie weryfikuje życiowa brutalność i robi to na tyle boleśnie, że kłopot z opłatą rachunków i niekończące się długi mogą być synonimem codzienności. Aby się tak nie stało, warto zawczasu dowiedzieć się, jak zarządzać własnym pieniądzem. Jednym z najlepszych nauczycieli w tej dziedzinie jest Tony Robbins.

Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Każda osoba, która chce pomnażać swój majątek, powinna być świadoma tego, że, obok racjonalnego gospodarowania budżetem, a tym samym generowania oszczędności, istotną rolę w drodze do statusu milionera odgrywa również inwestowanie. Aby jednak ten proces przynosił wymierne korzyści, a nie wyłącznie straty, trzeba nauczyć się podejmowania zdroworozsądkowego ryzyka. Pomocne mogą okazać się między innymi książki dostępne w Fabryce Wiedzy.

Inteligentny inwestor

Oswajamy świat inwestycji wartościowych

Prawie każdy stojąc przed nieznaną krainą, odczuwa lekką ekscytację, zaciekawienie i chęć przeżycia przygody, koniecznie bezpiecznej, przynoszącej dużo doświadczeń. Pozytywne wrażenie przynosi wiadomość, że jest to najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym. Druga to informacja, że została napisana w 1949 roku i do dziś jest cennym przewodnikiem w krainie biznesu. Wprowadzenie do niej napisał Warren Buffett, a ponadto książka została zaktualizowana przez Jasona Zweiga. Zawiera zatem naprawdę szeroki zakres treści. Warren Buffet zaznaczył, że ta książka jest mu bardzo bliska i aktualna do dziś, a autor książki zaznaczył, że nie trzeba mieć wysokiego IQ, żeby być dobrym i inteligentnym inwestorem.

Kwadrant przepływu pieniędzy

Wpisani w kwadrant?

Z mojej przygody z ekonomią wynoszę jeden zasadniczy wniosek: dzieci i młodzież nie są świadome jej praw. Dlaczego? A któż to wie? A może nie ma kto ich tego uczyć? Po stracie zaufania do ekonomii socjalistycznej czy politycznej pozostała luka trudna do wypełnienia. Socjalistyczne spojrzenie kazało przypisać ekonomii politycznej jedynie słuszną rację i takie znaleźć dowody, które to potwierdzą. Fałszowanie prawidłowości, naciąganie wyników gospodarczych, oczywiste kłamstwa, w które już nikt nie chciał wierzyć - oj, ciężko było być ekonomistą socjalistycznym. Do tego czasy Solidarności i pierestrojki obnażyły bolesną prawdę: ekonomia jest jedna! Aby dojść do tych prawd, trzeba było sporo czasu na wyczyszczenie stajni Augiasza, a była to trudna i daleka droga.