Załóż darmowe konto użytkownika


Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Finanse osobiste według Tony’ego Robbinsa

Wydawać by się mogło, że gospodarowanie domowym budżetem nie jest skomplikowanym zadaniem. Problem w tym, że to stwierdzenie weryfikuje życiowa brutalność i robi to na tyle boleśnie, że kłopot z opłatą rachunków i niekończące się długi mogą być synonimem codzienności. Aby się tak nie stało, warto zawczasu dowiedzieć się, jak zarządzać własnym pieniądzem. Jednym z najlepszych nauczycieli w tej dziedzinie jest Tony Robbins.

Siedem kroków do finansowego spokoju


Amerykański doradca życiowy, który bazuje przede wszystkim na swoim doświadczeniu, wyciąga pomocną dłoń do wszystkich tych, którzy raz na zawsze chcieliby skończyć z życiem od pierwszego do pierwszego i cieszyć się satysfakcjonującymi finansami osobistymi. Okazuje się, że od tego celu dzieli nas jedynie siedem prostych kroków. Jakich?

Pierwszym z nich jest wyznaczenie celu finansowego, którego konsekwentnie będziemy się trzymać. Kolejnym – uzbrojenie się w cierpliwość. Okazuje się bowiem, że podążanie w kierunku niezależności materialnej wymaga czasu, który jest jednak sprzymierzeńcem, uczącym pokory, rozsądku i racjonalnego podejścia do pieniądza.
Na drodze do finansowego spokoju konieczne będzie również uświadomienie sobie bezsensowności ekonomicznych mitów i poszukiwanie najlepszego miejsca dla posiadanej gotówki. Obowiązkowo należy także odrobić lekcje z zakresu procentu składanego, dywersyfikacji inwestycji oraz troski o równowagę, a także zainspirowanie się sukcesem tych, którzy są już tam, dokąd aktualnie podążamy.

Tony Robbins w książce "Money. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności" przekonuje, że każdy może raz na zawsze uwolnić się od niepewności i pustki na koncie. Zarządzanie finansami osobistymi nadal może być przeznaczaniem pieniędzy na to, na co chcemy je przeznaczyć – sekret tkwi w kompromisie pomiędzy przesadnym oszczędzaniem a rozsądkiem wydawania.

To Ty musisz zawładnąć pieniędzmi, a nie one Tobą!


Wypłyniecie na finansowe wody, które nie porwą nas z pierwszym lepszym prądem, wymaga od każdego z nas odpowiedniego przygotowania. Można je oprzeć między innymi na obfitym w wiedzę, rzetelnym, ale przejrzystym dziele literackim pod tytułem "Niewzruszony. Twój przewodnik po wolności finansowej".

Ten przewodnik to swoista nawigacja, która zachwyca swoją elastycznością w postaci połączenia współczesnych zasad rynku i norm, które w świecie finansów i ekonomii nigdy się nie zmieniają. Tony Robbins porusza tutaj kwestie związane z unikaniem strat, niezbędną wiedzą podatkową, równowagą pomiędzy niskim ryzykiem a wysokim zyskiem, samodyscypliną i racjonalnym przygotowaniu.

Aby jednak nie zachłysnąć się pierwszym sukcesem, należy pamiętać o ostrożności zarówno w planowaniu, jak i w przeznaczaniu gotówki na określone cele. O ile, obok oszczędzania, to właśnie inwestowanie jest drogą do dysponowania satysfakcjonującymi pieniędzmi, o tyle mało odpowiedzialna beztroska może być źródłem długów, których chcemy uniknąć, a nie wolności materialnej, do której przecież dążymy.

Masz poduszkę finansową, która nie jest produktem bankowym, ale skrupulatnie wypracowanymi oszczędnościami? To świetna wiadomość. Nie spoczywaj jednak na laurach – nieustannie dokształcaj się w kwestii zarządzania prywatnym budżetem. Możesz to robić zarówno z Tonym Robbinsem, jak i innymi wybitnymi specjalistami w zakresie zarządzania pieniędzmi, których znajdziesz w Fabryce wiedzy.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.