Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 8 artykułów

Śmiertelni

Oswoić śmierć

Dzisiaj „porozmawiamy” o tym, z czego istnienia każdy z nas zdaje sobie sprawę, jednak nie każdy chce o tym myśleć. Śmierć to trudne zagadnienie, z którym musimy się mierzyć, podobnie jest ze starością. Te dwa zjawiska dotykają nas pośrednio, na przykład wtedy, kiedy umiera nam ktoś bliski, ale trzeba mieć świadomość, że z czasem przyjdzie nam się z tym zmierzyć osobiście. O umieraniu i egzystencjonalnej jesieni z medycznego punktu widzenia opowiada książka: „Śmiertelni. Wyzwania medycyny u schyłku życia” autorstwa Atula Gawande.

IKIGAI

Żyj po japońsku czyli pełnią szczęścia!

Japonia to kraj przez wielu podziwiany z uwagi na ciekawą kulturę. Niewiele osób jednak wie, że to właśnie od Japończyków możemy nauczyć się tego, jak żyć niczym w bajce, a więc długo i szczęśliwe. Osoby, które chcą zgłębić tajemnice filozofii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, powinny zapoznać się z książką „IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” autorstwa Hectora Garcii Puigcervera i Francesc Miralles’a.

Metoda Wima Hofa

Potencjał pełną parą z metodą Wima Hofa

Letarg, marazm i powolne sięganie emocjonalnego rozdarcia to sytuacje, z którymi wielu osobom przychodzi mierzyć się przynajmniej raz w życiu. Jak sobie wtedy radzić? Dowiedz się, dlaczego powinieneś zaprzyjaźnić się z zimnem, w jaki sposób głębokie oddychanie pomogło kilku naprawdę chorym osobom wspiąć się na Kilimandżaro i jak właściwe nastawienie psychiczne pomoże ci przezwyciężyć praktycznie każdą trudność. Jesteś gotowy na poprawę jakości swojego życia? Poznaj trzy filary metody Wima Hofa.

Jelita jako sprzymierzeniec w odchudzaniu

Jelita - Twój drugi mózg, który wie lepiej

Dzisiaj kontynuujemy nasze dietetyczne rozważania. Na hasło: „dieta” większość z nas myśli o konieczności liczenia kalorii i ich wypacania na siłowni, a także o znalezieniu motywacji do działania. Wiele osób zapomina jednak o prawdziwym sprzymierzeńcu każdego procesu odchudzania i każdej zmiany trybu życia, czyli o jelitach, nie bez powodu nazywanych drugim mózgiem. Warto poznać ich ogromną moc i zrozumieć, dlaczego nie należy lekceważyć własnego układu pokarmowego.

Jak schudnąć raz a dobrze?

Jak schudnąć raz, a dobrze?

Każdy z nas przynajmniej raz był na diecie – jeśli nie z własnej woli, to pod lekarskim przymusem. Kuracje odchudzające często są źródłem frustracji i nie ma w tym nic dziwnego, wszak jak tu nie sięgnąć po kostkę czekoladki czy też nie zjeść kawałka sernika u babci? Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a priorytetem jest przecież zgrabna sylwetka. Z pomocą poniższych lektur nie tylko szybko i skutecznie zrzucisz wagę, ale zmienisz sposób myślenia o jedzeniu. Gotowy? Nowa wiedza bez dwóch zdań wstrząśnie Twoim żywieniowym światem!

Dobre nawyki

Dobre nawyki - dobre życie

Każdy z nas ma jakieś nawyki, problem w tym, że nasze przyzwyczajenia nie zawsze bywają dobre. Warto jednak nad sobą pracować, zmieniając swój tryb życia oraz swoje myślenie po to, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym i poczucie szczęścia w życiu prywatnym. Aby zmieniać swoje nawyki skutecznie, warto skorzystać z rad osób, które wiedzą, jak się do tego zabrać. Doświadczeniem w tej kwestii dzielą się Brian Tracy, BJ Fogg oraz Brendon Burchard.

Czytam i troszczę się o swoje zdrowie

Czytam i troszczę się o swoje zdrowie

W codziennym pędzie chwytamy się jedynie strzępków zdrowotnych informacji, które nierzadko mijają się z prawdą. Wszyscy, którzy myślą, że najlepszym lekarstwem na zmęczenie jest łykanie suplementów diety, które nie są dopasowane do potrzeb żadnego organizmu, ponieważ muszą być uniwersalne, jest w błędzie. Droga do witalności i zdrowego życia jest prosta – wystarczy docenić swoje jelita, zaprzyjaźnić się z nieco złośliwą stroną naszego mózgu i poznać całą prawdę o mięsie.