Załóż darmowe konto użytkownika


Jak schudnąć raz a dobrze?

Jak schudnąć raz, a dobrze?

Każdy z nas przynajmniej raz był na diecie – jeśli nie z własnej woli, to pod lekarskim przymusem. Kuracje odchudzające często są źródłem frustracji i nie ma w tym nic dziwnego, wszak jak tu nie sięgnąć po kostkę czekoladki czy też nie zjeść kawałka sernika u babci? Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a priorytetem jest przecież zgrabna sylwetka. Z pomocą poniższych lektur nie tylko szybko i skutecznie zrzucisz wagę, ale zmienisz sposób myślenia o jedzeniu. Gotowy? Nowa wiedza bez dwóch zdań wstrząśnie Twoim żywieniowym światem!

„4-godzinne ciało”, Timothy Ferris


Już sama nazwa niniejszej pozycji czytelniczej wskazuje, że ta lektura to niezwykły poradnik o tym, jak szybko zrzucić wagę, stać się niedoścignionym kochankiem i superczłowiekiem. Skondensowana, dietetyczna baza wiedzy opiera się na badaniach oraz odkryciach lekarzy, naukowców, trenerów personalnych, a także sportowych mistrzów. Co ciekawe, Timothy Ferris każdą z tych metod sprawdził na sobie, a ten fakt przyczynił się z kolej do spektakularnej zmiany w życiu autora „4-godzinnego ciała” – i to zarówno na płaszczyźnie zdrowotnej, jak i osobistej.

Poradnik pokazuje, jak ważną rolę w diecie odgrywa sen i jego faza REM. Jest również źródłem wiedzy o diecie niskowęglowodanowej i wysokobiałkowych śniadaniach, a także wpływie chłodnych kąpieli na odchudzanie. Można tu znaleźć również przydatne informacje o ćwiczeniach, które są przecież podstawą każdej przemiany sylwetki. Autor nie zapomniał również o sprytnych, żywieniowych poradach, które przyspieszą metabolizm i zwiększą uczucie sytości po posiłku. Jak widać, można tu znaleźć cały przekrój dietetycznych porad.

„Dieta Smartfood”, Eliana Liotta i Pier Giuseppe Pelicci


Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy – właśnie w myśl tej zasady Eliana Liotta i Pier Giuseppe Pelicci wspólnie wydali dietetyczny poradnik. Tytułowa „Dieta Smartfood” to skuteczny sposób odchudzania. Autorzy kompleksowo omawiają temat świadomego jedzenia. Raz na zawsze rozprawiają się również z pojęciem inteligentnego posiłku, pokazują także, jak powinien wyglądać każde śniadanie, każdy obiad czy każda kolacja.

To kompleksowy poradnik, który pokazuje, po jakie produkty warto sięgać właśnie na diecie Smartfood, a jakich zdecydowanie należy unikać. Przeczytanie tej lektury to świetny sposób na rozpoczęcie kolejnej przygody dietetycznej, tym razem już w pełni świadomie i z gwarantowanym sukcesem. Na nowej, żywieniowej drodze życia, będą towarzyszyć i trzymać za rękę autorzy niniejszej pozycji czytelniczej.

„The Fast Diet”, Michael Mosley i Mimi Spencer


Czy głodówki są skuteczne? Absolutnie nie. Ich zdrową alternatywą jest jednak post przerywany, nad którym pochylają się Michael Mosley i Mimi Spencer. Autorzy „The Fast Diet” pokazują, że restrykcyjna dieta ma sens i prowadzi nie tylko do zdrowego życia, ale również do zahamowania efektów starzenia. Swoją teorię opierają przede wszystkim na niezwykle trafnym spostrzeżeniu, że dla ludzkiego organizmu post z ewolucyjnego punktu widzenia jest bardziej naturalny niż wychwalane pod niebiosa jedzenie trzech posiłków dzienne.

Post według zasad znajdujących się w tej książce jest zarówno prostą drogą do wymarzonej sylwetki, jak i sposobem na zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka. Co więcej, restrykcyjna dieta ma wpływ również na pracę mózgu, regulację poziomu insuliny, niwelowanie objawów stanów zapalnych, astmy czy egzemy. Według autorów to właśnie w poście tkwi sekret naszego zdrowia.

„Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie”, T. Colin Campbell i Thomas M. Campbell


Czekoladki, chipsy, kebaby… Aż ślinka cieknie, prawda? Problem w tym, że przy takiej diecie na głowę leci również nasze zdrowie. To właśnie tę kwestię poruszają T. Colin Campbell oraz Thomas M. Campbell. „Nowoczesne zasady odżywiania. Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie” to książka, która rzetelnie przedstawia ścisłą zależność pomiędzy tym, co ląduje na naszych talerzach, a wynikami badań i ryzykiem ewentualnych chorób.

Prawda jest taka, że suplementy i witaminy nie zastąpią codziennej porcji warzyw czy owoców. Okazuje się również, że spożywamy zbyt dużo białka w mięsnej postaci. Autorzy niniejszej pozycji czytelniczej przekonują, że najsłuszniejszym sposobem żywienia jest przestawienie się na dietę roślinną lub wegańską, która najbardziej służy kondycji fizycznej i psychicznej.

Dla każdego coś dobrego – dzisiejsze zestawienie jest doskonałym dowodem na to, że dietę można dopasować do indywidualnych preferencji. Już dziś możesz ruszać się o wiele bardziej efektywnie z Timothym Ferrisem, radykalnie zwiększyć swoją świadomość żywieniową z Elianą Liottą i Pierem Giuseppe Peliccim, przejść na post przerywany Michael Mosley i Mimi Spencer lub na dietę wegańską z Cambellami.

A to jeszcze nie koniec – w Fabryce wiedzy mamy całe mnóstwo dietetycznych poradników, dlatego już niedługo wrócimy do Ciebie z kolejną porcją skutecznych sposobów na wymarzoną sylwetkę.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.