Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 21 artykułów

Poker kłamców

Poker na Wall Street z Michaelem Lewisem

Nowojorski bank inwestycyjny Salomon Brothers – to właśnie za ich sprawą każdy z nas z pewnością słyszał o Wall Street, a więc dzielnicy Nowego Jorku, która nie bez powodu jest nazywana stolicą amerykańskiego rynku finansowego. Chcesz poznać najpikantniejsze smaczki dekady pazerności, za którą odpowiedzialny jest właśnie Salomon Brothers? Sięgnij po książkę „Poker kłamców: wspinaczka po ruinach Wall Street” Michaela Lewisa, w której znajdziesz nie tylko pozbawione zbędnych eufemizmów szczegóły, ale także ogrom wiedzy o bankach inwestycyjnych.

Potęga irracjonalności

Wyplącz się z sieci irracjonalnych porównań i zacznij podejmować świadome decyzje

Co tak naprawdę ma wpływ na nasze decyzje? Jak wyjaśnia Dan Ariely w swojej książce „Potęga irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje”, każdego dnia dokonujemy niezrozumiałych, czasem zupełnie absurdalnych wyborów. Od poniedziałku przechodzimy na dietę tylko po to, by we wtorek zjeść szarlotkę, której zapach przyciągnął nas do pobliskiej cukierni. Kupujemy droższe produkty, myśląc, że są droższe lub skuteczniejsze. Przykłady można mnożyć i, co ciekawe, takie zachowanie da się wytłumaczyć. Jak?

Koniec wielkiego mitu

Czy w kryzysie można zarabiać na kryzysie?

Jeżeli jesteś finansistą, inwestorem graczem na giełdzie lub biznesmenem na wielką skalę, to jest to książka dla ciebie. Możesz dzięki niej posiąść, jakże istotną wiedzę, gdzie i jak lokować pieniądze, by je pomnożyć lub bezpiecznie przechować, czekając na lepsze czasy. Thomas Aubrey w swojej książce „Koniec Wielkiego Mitu czyli jak zarabiać na polityce monetarnej i cyklach koniunkturalnych” stara się przybliżyć skomplikowane procesy ekonomiczne, wszak jest założycielem firmy analityczno/inwestycyjnej Credit Capital Advisory i zawodowo zarządza potężnymi funduszami emerytalnymi, czyli się na tym zna.

Mit racjonalnego wyborcy

Bryan Caplan zdradzi Ci mit racjonalnego wyborcy czyli wszystko co musisz wiedzieć na temat demokracji

Idealny wyborca powinien mieć odpowiedni anturaż. Najlepiej pasowałaby tu demokracja. Mówi się, że nie jest to ustrój idealny, ale lepszego dotąd nie wymyślono. Czasem ugina się, gdy wieje wiatr historii, czasem przeżywa kryzys ekonomiczny, co jest typowe dla kapitalizmu, czy jest atakowana przez zwolenników jakiegoś rodzaju dyktatury.

Szkoła biznesu

Marketing sieciowy - cienie i blaski

Marketing sieciowy, znany również jako MLM lub network marketing, to jedna z dziedzin biznesowych, która wzbudza naprawdę sporo kontrowersji. Ten fakt wynika z pewnością z jego specyficznego charakteru. Według autorów książki „Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym” czyli Roberta T. Kiyosaki’ego oraz Sharon Lechter, ten temat, który zresztą został poruszony w książce pod tytułem: „Biznes XXI wieku”, nie został jeszcze wyczerpany. Pora to zmienić.

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat

Pieniądz i dług, czyli to, co zawsze chodzi w parze

Z jednej strony chyba nikt z nas nie lubi materialistów, z drugiej zaś zdecydowana większość społeczeństwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądz rządzi światem i to właśnie od niego zależy jakość naszego życia. Warto spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej, a doskonałą ku temu okazją jest lektura książki pod tytułem: „Dług. Pierwszych pięć tysięcy lat” autorstwa Davida Graebera, która porusza zagadnienie pieniądza z różnych perspektyw i której streszczenie można znaleźć w ‘Fabryce wiedzy’.