Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 26 artykułów

Potęga podświadomości

Jak wielka jest potęga podświadomości?

Poza świadomym umysłem, który jest nam dobrze znany, istnieje jeszcze jedna jego część, zwana podświadomością. Jest to pozornie niedostępna część mózgu, dzięki której możemy diametralnie odmienić swoje podejście do życia. Obowiązkową lekturą, po którą należy sięgnąć, aby zgłębić ten temat, jest oczywiście: „Potęga podświadomości”, której autorem jest Joseph Murphy – irlandzki pisarz, który uchodzi za prekursora szkoły pozytywnego myślenia.

The Almanack of Naval Ravikant

Jak osiągnąć bogactwo umysłowe?

Wiele osób pożąda bogactwa – licznych nieruchomości, luksusowych samochodów, zagranicznych wakacji… A co z bogactwem umysłowym? Czy naprawdę łatwiej je osiągnąć? Nad tym, czym właściwie jest oraz jak do niego dojść, pochyla się Eric Jorgenson. Autor książki „The Almanack of Naval Ravikant: A Guide to Wealth and Happiness” pokazuje, jak podejmować mądre decyzje i dlaczego największym atutem każdego człowieka jest jego reputacja.

Ego to Twój wróg

Ogarnij swoje ego!

Zdrowy egoizm to nic złego, jednak warto pamiętać o tym, że poskromienie naszej dumy jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do sukcesu w życiu. To właśnie dzięki temu z jednej strony jesteśmy w stanie zaangażować się w rywalizację i pokazać innym nasze mocne strony. Jednakże z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że osoby, którym udało się zrealizować swoje cele, często mają problem z nadmiernym ego. O tym, jak znaleźć balans, pisze Ryan Holiday. Dlaczego warto przeczytać książkę: „Ego to Twój wróg”?

Factfulness

Spójrz na życie z innej perspektywy

Naszym życiem często rządzą emocje, które z kolei przysłaniają nam istotę faktu. O ile jest to naturalne w sferze prywatnej, o tyle na świat warto czasem spojrzeć z perspektywy chłodnych kalkulacji i bezlitosnych statystyk. Choć subiektywizm towarzyszy każdemu z nas, to jednak Hans Rosling w swojej książce „Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą” namawia przynajmniej do próby zmiany podejścia. Jak to zrobić?

Śmiertelni

Oswoić śmierć

Dzisiaj „porozmawiamy” o tym, z czego istnienia każdy z nas zdaje sobie sprawę, jednak nie każdy chce o tym myśleć. Śmierć to trudne zagadnienie, z którym musimy się mierzyć, podobnie jest ze starością. Te dwa zjawiska dotykają nas pośrednio, na przykład wtedy, kiedy umiera nam ktoś bliski, ale trzeba mieć świadomość, że z czasem przyjdzie nam się z tym zmierzyć osobiście. O umieraniu i egzystencjonalnej jesieni z medycznego punktu widzenia opowiada książka: „Śmiertelni. Wyzwania medycyny u schyłku życia” autorstwa Atula Gawande.

Moc pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie na co dzień, a nie od święta? Z łatwością możesz to zrobić!

Pozytywne myślenie – w dzisiejszych czasach, pełnych stresu, pogoni za sukcesem i pieniądzem, wydaje się dość skomplikowanym procesem. A czy wiesz, że właśnie takie podejście może zagwarantować Ci powodzenie w realizacji marzeń i dążeniu do celu? Sięgnij po poradnik „Moc pozytywnego myślenia”, której autorem jest Norman Vincent Peale i przekonaj się, dlaczego jest on nazywany książką samopomocy. Uwaga! Może być bardzo kontrowersyjnie.

IKIGAI

Żyj po japońsku czyli pełnią szczęścia!

Japonia to kraj przez wielu podziwiany z uwagi na ciekawą kulturę. Niewiele osób jednak wie, że to właśnie od Japończyków możemy nauczyć się tego, jak żyć niczym w bajce, a więc długo i szczęśliwe. Osoby, które chcą zgłębić tajemnice filozofii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, powinny zapoznać się z książką „IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” autorstwa Hectora Garcii Puigcervera i Francesc Miralles’a.