Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 54 artykułów

12 życiowych zasad. Antidotum na chaos

Ogarnij chaos w swoim życiu! Poznaj 12 zasad według psychologa Jordana Petersona

Halo! Czy leci z nami pilot? Ileż to razy mamy ochotę rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Powody bywają różne – od nadmiaru obowiązków, przez brak zdolności organizacyjnych i wyrozumiałości do samego siebie, aż po nadopiekuńcze podejście do rodzicielstwa. Wspomnianym pilotem, a raczej przewodnikiem jest kanadyjski psycholog, Jordan Peterson, który w swojej książce: „12 życiowych zasad: Antidotum na chaos” pokazuje jaj odnaleźć sens i cel w codzienności.

48 Praw Władzy

Poznaj prawa władzy z Robertem Greenem

Fundamentalne cechy władzy w ironicznej odsłonie? Zapoznaj się z książką pod tytułem: „48 Praw Władzy. Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi?” Roberta Greene’a, której treść, mimo tego, że powstała ponad dwadzieścia lat temu, nadal jest niezwykle aktualna. Sprawdź, jak zrozumieć władzę i jak wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść.

Dawid i Goliat

Dawid czy Goliat czyli jak i Ty możesz pokonać gigantów

Czy brak pieniędzy, wykształcenia lub zdrowia rzeczywiście oznacza brak szansy na sukces? Czy osoby, które dostają w życiu wszystko, naprawdę mają więcej możliwości? Większość z nas właśnie tak uważa. Warto jednak nie zamykać się w stereotypowych ramach. Zamiast tego lepiej jest sięgnąć po książkę: „Dawid i Goliat. Jak skazani na niepowodzenie mogą pokonać gigantów” Malcolma Gladwella i przekonać się, jak jest naprawdę.

Sekret

Zdradzę Ci „Sekret” o tym jak przejąć kontrolę nad własnym życiem

Czy masz świadomość, że to Ty sam decydujesz o swoim życiu? Wielu z nas wydaje się, że naszą codziennością rządzi przypadek, być może jakaś siła wyższa, tymczasem największy wpływ na to, jak potoczy się nasza przyszłość, mamy my sami. Jak przekonuje Rhonda Byrne, autorka książki pod tytułem: „Sekret”, to, czy w swoim życiu doświadczasz radości i bogactwa, czy rozpaczy i ubóstwa, zależy wyłącznie od Ciebie.

Praca głęboka

Jak zachować koncentrację w świecie mediów społecznościowych?

Siła mediów społecznościowych jest już nam bardzo dobrze znana. Warto jednak spojrzeć na drugą stronę medalu, której mogą nie dostrzegać marketingowcy, a która dotyka pracowników biurowych. W pewnych aspektach powiadomienia z Facebooka czy Instagrama stanowią rozpraszacz, który skutecznie odciąga nas od wypełnianych obowiązków. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą poprawić naszą produktywność i warto je poznać. I tego właśnie dowiesz się z książki „Praca głęboka. Jak odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś nas rozprasza”.

Wywieranie wpływu na ludzi

Podstawowe zasady manipulacji w teorii i praktyce

Czy da się skłonić innych do zaakceptowania naszej racji? Jak to zrobić? W jaki sposób inni starają się nas przekonać do swoich argumentów? Często bowiem ulegamy manipulacji – nie tylko w sklepie, ale też przez telefon, a nawet w zaciszu własnego domu. Dzięki książce: „Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka” autorstwa Roberta B. Cialdiniego można zgłębić psychologiczne mechanizmy kryjące się za tymi technikami. To z kolei umożliwi nam rozwinięcie naszej własnej perswazyjnej mocy.

Psychologia pieniędzy

Pieniądze szczęścia nie dają, a czy szczęście dają pieniądze?

Jak pieniądze działają w dzisiejszym świecie? Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ich waga jest ogromna, niemniej czym kierujemy się w podejmowaniu decyzji finansowych? Bierzemy pod uwagę teorie ekonomistów, a może zdajemy się wyłącznie na suche, księgowe fakty? Przekonajmy się, jak jest naprawdę dzięki książce „Psychologia pieniędzy” Morgana Housela.