Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 81 artykułów

Porozumienie bez przemocy

Marshall B. Rosenberg powie Ci jak porozumiewać się bez przemocy?

„Porozumienie bez przemocy. O języku życia” autorstwa Marshalla B. Rosenberga to przełomowa książka, która zmienia podejście do komunikacji międzyludzkiej. Niniejsza propozycja czytelnicza stanowi praktyczny przewodnik po tej metodzie, pokazując, jak unikać osądzania i krytyki, aby lepiej rozumieć potrzeby swoje i innych. W niniejszym streszczeniu przedstawione zostaną główne założenia i zasady NVC, a także korzyści, jakie można osiągnąć, stosując tę unikalną technikę komunikacji.

Prawy umysł

Religia i polityka czyli o największym podziale ludzkości

W dzisiejszym, głęboko podzielonym świecie zrozumienie źródeł naszych różnic politycznych i religijnych stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Jonathan Haidt, znany psycholog społeczny, w swojej książce „Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?” podejmuje to wyzwanie, oferując czytelnikom fascynującą podróż w głąb ludzkiej psychiki i moralności.

Jedna rzecz

Ta jedna rzecz czyli dlaczego warto skoncentrować się na jednej czynności

Szukasz przepisu na sukces? „Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć” autorstwa Gary'ego Kellera to książka, która koncentruje się na koncepcji skupienia się na jednej kluczowej czynności jako drodze do osiągnięcia nadzwyczajnych rezultatów w różnych dziedzinach życia. Keller, jako doświadczony przedsiębiorca i mentor, dzieli się swoimi spostrzeżeniami i strategiami, które pomogły mu oraz wielu innym osiągnąć sukces. Między innymi dlatego warto sięgnąć po niniejszą pozycję czytelniczą.

Ścieżka miłości

Zbuduj wartościowy związek z poradnikiem Don Miguela Ruiza

Szukasz pozycji czytelniczej, która pozwoli Ci zadbać o swoje relacje miłosne? Książka „Ścieżka miłości. Praktyczny przewodnik po sztuce budowania związków” autorstwa Don Miguela Ruiza to inspirująca lektura, w której znajdziesz cenne wskazówki na temat tworzenia i utrzymywania zdrowych, pełnych miłości relacji międzyludzkich. Autor, znany z bestselleru „Cztery umowy. Droga do wolności osobistej”, w swojej pracy koncentruje się na kluczowych aspektach budowania trwałych związków.

Potęga podświadomości

Jak wielka jest potęga podświadomości?

Poza świadomym umysłem, który jest nam dobrze znany, istnieje jeszcze jedna jego część, zwana podświadomością. Jest to pozornie niedostępna część mózgu, dzięki której możemy diametralnie odmienić swoje podejście do życia. Obowiązkową lekturą, po którą należy sięgnąć, aby zgłębić ten temat, jest oczywiście: „Potęga podświadomości”, której autorem jest Joseph Murphy – irlandzki pisarz, który uchodzi za prekursora szkoły pozytywnego myślenia.

Cyfrowy minimalizm

Jak nie utonąć w cyfrowym świecie?

Internet z reguły ma ułatwiać nam życie. Tymczasem nietrudno zauważyć, że z czasem ciężko nam rozstać się z wirtualnym światem. Mimo wszystko świadomość odbiorców rośnie, a wraz z nią wzrasta nieufność w stosunku do nowych technologii i mediów cyfrowych, która wynika między innymi z zagrożenia w postaci uzależnienia, dezinformacji, a nawet manipulacji. Aby ustrzec się przed negatywnym wpływem masowych środków przekazu, warto sięgnąć po książkę: „Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie”, której autorem jest Cal Newport.

The Almanack of Naval Ravikant

Jak osiągnąć bogactwo umysłowe?

Wiele osób pożąda bogactwa – licznych nieruchomości, luksusowych samochodów, zagranicznych wakacji… A co z bogactwem umysłowym? Czy naprawdę łatwiej je osiągnąć? Nad tym, czym właściwie jest oraz jak do niego dojść, pochyla się Eric Jorgenson. Autor książki „The Almanack of Naval Ravikant: A Guide to Wealth and Happiness” pokazuje, jak podejmować mądre decyzje i dlaczego największym atutem każdego człowieka jest jego reputacja.