Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 72 artykułów

Wojna sztuki

Jak pokonać opór przed zmianą i zacząć realizować marzenia?

Boisz się zaryzykować? Wierz mi – nie jesteś w tym osamotniony. W większości z nas w pełni kwitnie strach przed porażką, który skutecznie blokuje nas przed podjęciem ryzyka, nawet jeśli wydaje się być ono dużą szansą. O tym, jak rozpoznać kreatywne bitwy ze strachem i zwątpieniem w siebie, a także je wygrywać, dużo wie Steven Pressfield. Przeczytaj jego książkę pod tytułem: „Wojna sztuki”.

Esencjalista

Esencjalizm i z czym to się je?

Współczesnością rządzi ciągła pogoń – nie tylko za pieniądzem czy innymi dobrami materialnymi, ale również za spokojem, o którym mówi się przecież, że kosztuje. W XXI wieku uważne podejście do życia ściera się z poczuciem komfortu, na który trzeba sobie zapracować. A może mniej znaczy więcej i lepiej? Przekonajmy się razem z książką: „Esencjonalista” Grega McKeowna.

Inteligencja emocjonalna

Inteligencja z emocjonalnej strony

Emocje towarzyszą nam w każdej chwili naszego życia. Bez względu na to, czy bierzesz ślub, czy rozwijasz karierę zawodową, a może realizujesz swoje marzenia – każda z tych sytuacji wiąże się z pojawieniem się pewnych uczuć. A jak wszyscy dobrze wiemy, te potrafią czasem skomplikować życie. Dlatego też warto sięgnąć po książkę: „Inteligencja emocjonalna” Daniela Golemana i sprawdzić, jak temu zaradzić.

Leniwy umysł

Zamień leniwy umysł na aktywny mózg - zweryfikuj swoje myślenie!

Poglądy to coś, co jest zakorzenione w każdym z nas. Często wynosimy je jeszcze z domu, pozostając w błogiej nieświadomości tego, że ktoś mógł wpoić nam błędne przekonania. W życiu dorosłym kształtujemy je częściowo sami, choć duże znaczenie ma tutaj też otoczenie. Nasz największy problem polega jednak na tym, że ciężko jest nam zmieniać zdanie i dopuścić do siebie możliwość pomyłki. Z książką „Leniwy umysł. Dlaczego warto ciągle weryfikować swoje poglądy i decyzje” Adama Granta dowiesz się, dlaczego warto to robić.

Pięć dysfunkcji pracy zespołowej

Praca zespołowa - czy robisz to dobrze?

Reagujesz alergicznie na sam dźwięk hasła: „praca zespołowa”? Wydaje Ci się, że wynika to wyłącznie z Twojej osobowości? Niekoniecznie. Wspólne wykonywanie obowiązków może być przyjemne nawet dla indywidualistów, pod warunkiem że cały proces będzie dobrze zorganizowany. Kadra menadżerka może zatroszczyć się o to z poradnikiem „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej: Opowieść o przywództwie”, którego autorem jest Patrick Lencioni.

Factfulness

Spójrz na życie z innej perspektywy

Naszym życiem często rządzą emocje, które z kolei przysłaniają nam istotę faktu. O ile jest to naturalne w sferze prywatnej, o tyle na świat warto czasem spojrzeć z perspektywy chłodnych kalkulacji i bezlitosnych statystyk. Choć subiektywizm towarzyszy każdemu z nas, to jednak Hans Rosling w swojej książce „Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą” namawia przynajmniej do próby zmiany podejścia. Jak to zrobić?

Śmiertelni

Oswoić śmierć

Dzisiaj „porozmawiamy” o tym, z czego istnienia każdy z nas zdaje sobie sprawę, jednak nie każdy chce o tym myśleć. Śmierć to trudne zagadnienie, z którym musimy się mierzyć, podobnie jest ze starością. Te dwa zjawiska dotykają nas pośrednio, na przykład wtedy, kiedy umiera nam ktoś bliski, ale trzeba mieć świadomość, że z czasem przyjdzie nam się z tym zmierzyć osobiście. O umieraniu i egzystencjonalnej jesieni z medycznego punktu widzenia opowiada książka: „Śmiertelni. Wyzwania medycyny u schyłku życia” autorstwa Atula Gawande.