Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 36 do 42 z 74 artykułów

Mała WIELKA zmiana

Mała zmiana może być wielką zmianą!

Wiele osób chce iść w życiu po najmniejszej linii oporu. Jednocześnie jednak tym bardziej ambitnym zależy na tym, aby wszystko wokół nich było zgodne z ich oczekiwaniami. Często jednak wydaje się, że połączenie obu tych aspektów jest niemożliwe. Tymczasem wielkie zmiany wcale nie muszą wiązać się z wielkimi czynami. Wystarczy nauczyć się kilku perswazyjnych sztuczek. Można to zrobić dzięki lekturze książki pod tytułem: „Mała WIELKA zmiana. Jak skuteczniej wywierać wpływ”.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Bądź stoikiem przez cały rok!

Dzisiaj kontynuujemy niedawno poruszony na naszym blogu temat stosowania zasad filozofii stoicyzmu w XXI wieku. Wiemy już, że takie postępowanie doskonale sprawdza się w codziennym życiu, w związku z tym przyszła pora na pogłębienie wiedzy i poznanie sensu głębokich przemyśleń, przewartościowania pewnych kwestii i utwierdzenia się w potędze spokoju. Można to zrobić dzięki lekturze „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” autorstwa Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Stoicyzm we współczesnym świecie - czy to ma sens?

Współczesność kojarzy się z ciągłymi zmianami i funkcjonowaniem na wysokich obrotach. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy życie zgodnie z wyznacznikami starożytnych filozofii ma rację bytu. Okazuje się, że pewne rzeczy się nie zmieniają i mimo tego, że współczesne realia znacząco odbiegają od tych, z którymi przyszło mierzyć się Zenonowi z Kition, założycielowi szkoły stoicyzmu, to okazuje się, że postępowanie zgodnie z jego zasadami w XXI wieku nie tylko ma sens, ale może być również źródłem do znalezienia życiowego spełnienia.

Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Oryginalność, prokrastynacja i bunt, czyli klucz do szczytu kreatywności

Czy kreatywny lider to zawsze buntownik? Skąd biorą się wspaniałe pomysły? Ich podstawą jest oczywiście nieszablonowe podejście, niecodzienne myślenie i pewnego rodzaju indywidualizm. Niekonwencjonalne zasady, które zostały przedstawione w książce „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat”, pomogą wesprzeć oryginalność w każdym aspekcie naszego życia. Co więcej, autor książki, Adam Grant, pokazuje również, że kreatywność wcale nie musi być wynikiem genetycznej loterii – z powodzeniem można ją z siebie wykrzesać i wznieść się na wyżyny jej możliwości.

Szef wymagający i wyrozumiały

I Ty możesz zostać przywódczym bohaterem w swoim zespole

Czy to, że pracownicy nie lubią swojego szefa, musi być regułą? Oczywiście, że nie, wystarczy tylko, że ci pierwsi wyzbędą się uprzedzeń, natomiast ci drudzy postawią na ludzkie podejście do swoich podwładnych. Nad tym, jak zachować ludzkie oblicze, a jednocześnie efektywnie zarządzać zespołem, pochyla się w swojej książce „Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza” Kim Scott – menadżerka prawdziwych gigantów technologicznych, do których zalicza się Google, Twitter czy Dropbox.

Do zobaczenia na szczycie

Osiągnij sukces osobisty i znajdź się na szczycie

Już nieraz słyszało się tu i tam, że należy być ciągle w ruchu. Stanie to właściwie cofanie się, to marazm, a w spokoju dobrze jest zastygnąć jedynie na chwilę. Kierunki wyznacza się różne: wzwyż, do przodu, dookoła, itp. A przy tym pojawiają się rady: bądź lepszy od innych, walcz o swoje, nie daj się. Ogólnie nadal funkcjonuje idea wiecznego doskonalenia się. Dobrze to oddaje metafora wspinaczki na szczyt, do której odwołuję się tytuł książki Zig Ziglara „Do zobaczenia na szczycie”. Płynie z niego zachęta do aktywizmu i to właśnie dla niespokojnych, ruchliwych osób jest ona przeznaczona. Jej autorem jest amerykański pisarz, mówca motywacyjny, wytrawny propagator pozytywnego myślenia, budowania zdrowych relacji i samodoskonalenia się. Książka zawiera sugestie określonych wartości, które mają nas na ten szczyt zaprowadzić. No to ruszajmy w drogę!

Jak wygrać każde negocjacje

LANCET - o technikach negocjacji z Robertem Mayerem

Czy da się wygrać jakiekolwiek negocjacje bez stresu, nerwów, podnoszenia głosu, utraty zimniej krwi i gniewu? Okazuje się, że niemal każde pertraktacje mogą odbyć się w przyjemnej atmosferze. Wystarczy tylko skorzystać z technik miękkiej negocjacji, których sens Robert Mayer zawarł w dostępnej w ‘Fabryce wiedzy’ książce o wymownym tytule: „Jak wygrać każde negocjacje, nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem”.