Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 64 do 70 z 75 artykułów

Na własne ryzyko

Ukryte asymetrie w codziennym życiu

Jeśli zechcesz poznać kilka zasad, które rządzą życiem społecznym, to sięgnij po książkę „Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu” Nicholasa Nassima Taleba. Poznasz prawdy w gruncie rzeczy nieskomplikowane, ale raczej odkrywcze i zaskakujące. Może cię zainteresować inne spojrzenie na znane ci problemy, tym bardziej, że trudno autorowi odmówić racji. Czy poznane reguły sprawią, że będzie ci się lepiej żyło? Nie wiem, ale spróbuj zastosować je w codziennym życiu, a sam się przekonasz.…

Znajdź swoje DLACZEGO

Dlaczego i jak prowadzić biznes?

Każdy z nas potrzebuje celu w życiu, do którego mógłby nieustannie dążyć i który byłby sensem wszystkich jego działań. Nie inaczej jest w biznesie – tutaj również zarówno początkujący przedsiębiorca, jak i właściciel świetnie prosperującej firmy każdego dnia poszukują swojej motywacji, by sięgać po więcej, robić coś lepiej i piąć się wyżej. W odkryciu biznesowych powodów, dla których każdy człowiek interesu wstaje rano z łóżka, może pomóc Simon Sinek, a dokładniej jego książka „Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji”.

Obudź w sobie olbrzyma

Olbrzymie, powstań, już czas!

Żyję sobie jak żółwik w pancerzyku, rzadko wystawiam antenki na zewnętrzny świat, bo zwyczajnie nie przepadam za nim, z wiekiem staję się zgorzkniały, niechętny wszystkiemu, co nowe, codziennie w myślach ćwiczę, jak tu dokopać tym, co śmieją się, są zadowoleni, spontaniczni i otwarci na ludzi. Po co pokazują, że cieszą się swoim życiem? Niech im będzie tak samo jak mnie: nudno, szaro i byle jak. Jaśniejszą myślą jest czekanie na wróżkę, rycerza na białym koniu, czy złotą rybkę, którzy razem albo każde z osobna odmienią moją egzystencję. I teraz właśnie przypadkowo wpada mi do rąk książka Tony Robbinsa: Obudź w sobie olbrzyma. To ja sam mam być tym magiem od siedmiu boleści, czy jakąś oczadziałą wróżką? Nigdy w życiu! Jeszcze czego!

Antykruchość

Czy jeszcze umiemy żyć w niepewności? Recenzja książki "Antykruchość" Nicholasa Nassima Taleba

Współczesny człowiek nie potrafi żyć bez sprawowania kontroli nad wieloma aspektami swojej codzienności. Mamy poczucie, że musimy wiedzieć wszystko o wszystkich i wszystkim. W tym nadzorczym pędzie sprzyja nam rozwój społeczny i postęp technologiczny – to te czynniki pozwalają nam ingerować w dziedziny, w które nigdy nie powinniśmy zapędzać się tak daleko, w innym razie możemy nawet nie spostrzec nieuchronnie zbliżającej się katastrofy. Zastanówmy się: czy przeciwieństwo kruchości zawsze będzie czymś dobrym?

Skuteczne nawyki

Zielone oczy nadziei czyli jak rozwijać skuteczne nawyki

Kiedy czytam czy słyszę o ludziach, którzy osiągnęli sukces, myślę sobie, że oni to urodzili się z właściwymi zdolnościami, w odpowiednim domu i spotkali ludzi, którzy wskazali drogę i pomagali im w jej pokonaniu. Ja, myślę sobie po sierocemu, tego wszystkiego nie otrzymałam, więc sukcesu nie osiągnęłam. Usprawiedliwiwszy się w ten sposób, zaczęłam szukać winnych: rodziców, rodzeństwo, przyjaciół…? Chris Rea słyszany z daleka właśnie zanucił: „O, no, this is the road to hell!” Czyżby? A skąd on się na tym zna?

Kto zabrał mój ser?

Przypowieść o strachu i szczęściu… czyli recenzja książki 'Kto zabrał mój ser?'

Z tym opowiadaniem postępujmy jak z Małym Księciem, niby to bajka dla dzieci, a przeczytać powinien każdy i to na różnych etapach życia. Po co? Bo za każdym razem wyczytuje się inne znaczenia, których rozumienie rośnie wraz z upływającym czasem i rosnącym bagażem doświadczeń. W Małym Księciu wszystko jest symboliczne tak, jak w opowiadaniu: Kto zabrał mój ser?