Załóż darmowe konto użytkownika


Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Oryginalność, prokrastynacja i bunt, czyli klucz do szczytu kreatywności

Czy kreatywny lider to zawsze buntownik? Skąd biorą się wspaniałe pomysły? Ich podstawą jest oczywiście nieszablonowe podejście, niecodzienne myślenie i pewnego rodzaju indywidualizm. Niekonwencjonalne zasady, które zostały przedstawione w książce „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat”, pomogą wesprzeć oryginalność w każdym aspekcie naszego życia. Co więcej, autor książki, Adam Grant, pokazuje również, że kreatywność wcale nie musi być wynikiem genetycznej loterii – z powodzeniem można ją z siebie wykrzesać i wznieść się na wyżyny jej możliwości.

Poznaj klucz do satysfakcjonującej kariery


Wielu osobom błędnie wydaje się, że kluczem do satysfakcjonującej kariery jest ciężka praca i umiejętność wyróżnienia się spośród tłumu. Tymczasem, jak twierdzi Adam Grant – autor książki „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat”, sekret tkwi w… oryginalności. I wcale nie chodzi o to, że spełnienie zawodowe osiągają jedynie ci, którzy stworzą muzyczne arcydzieło, zaczną działać w innowacyjnej branży czy też opracują wynalazek, bez którego inni ludzie nie będą wyobrażać sobie życia.

Wystarczy pielęgnowanie w sobie tworzenia zupełnie nowych, oryginalnych pomysłów, które będą oczywiście wymagać determinacji oraz odwagi, jednakże szybko zaczną przynosić spektakularne efekty. W związku z tym, każdy, kto chce odnotować biznesowy sukces, muszą zebrać się w sobie i odważyć się być nieszablonowych. Mimo tego, że na początku pomysły mogą wydawać się szalone, to jednak przezwyciężenie strachu i podjęcie działań przyniesie wyłącznie pozytywne skutki.

Zaufaj sile prokrastynacji


Prokrastynacja, czyli odkładanie rzeczy na później, które ostatecznie okazuje się ostatnią chwilą, jest domeną wielu osób. I choć z założenia takie podejście jest źródłem stresu, frustracji i wiecznego niedoczasu, to jednak okazuje się, że w niektórych sytuacjach może być prawdziwą siłą sukcesu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że działanie pod presją terminu sprawia, że jesteśmy zdecydowanie bardziej kreatywni i zdolni do naprawdę udanych improwizacji.

Prokrastynacja umożliwia stopniowy postęp, a jednocześnie przysiadanie do danego pomysłu ze świeżą głową, która otwiera przed nami szereg nieskończonych możliwości. Najlepszym dowodem na jej siłę będzie proces tworzenia jednego z najsłynniejszych obrazów Leonarda da Vinci. Czy wiesz, że malowanie obrazu Mona Lisa zajęło mu szesnaście lat? Jak widać, takie podejście zdecydowanie mu się opłaciło.

Czego jeszcze dowiesz się z książki Adama Granta?


Jak widać, czytelnicy książki „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat” w końcu będą mogli dowiedzieć się, dlaczego to właśnie innowacyjność jest kluczem do satysfakcjonującej kariery. Co więcej, wszyscy, którzy sięgną po tę lekturę, będą mogli dowiedzieć się także, dlaczego prokrastynacja, oczywiście wykorzystana w sposób strategiczny, może czynić cuda. To jednak nie koniec cennych informacji, dla których warto zapoznać się ze streszczeniem dostępnym w ‘Fabryce wiedzy’.

W tej książce można bowiem znaleźć prawdziwe może informacji o tym, że ilość doskonałych pomysłów przekłada się na ich jakość, wszak do stworzenia każdego z nich jest potrzebna solidna dawka kreatywności, której poziom, wraz z doświadczeniem, drastycznie zmienia się na lepsze. Czytelnicy będą mogli również w łatwy sposób odkryć, a następnie pielęgnować swoją oryginalność.

Autor książki „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat” pochyla się również nad kwestią uznania swoich słabości – okazuje się, że przyznanie się do ich posiadania może być źródłem jeszcze większego poparcia. Nikt z nas chyba nie lubi ludzi idealnych, a to właśnie wady czynią nas osobami bardziej przystępnymi. Osoby, które sięgną po treść napisaną przez Adama Granta, dowiedzą się, po czym poznać dobrych kolegów, jak rozpowszechnić radykalne pomysły, a także nauczą się kamuflować swoją kreatywność w celu zdobycia większej liczby zwolenników.

Dzięki lekturze tej książki w końcu będziesz mógł wykrzesać własny potencjał twórczy, który będzie z kolei prostą drogą do opracowania wielu wybitnych pomysłów. Pamiętaj, że w tym procesie istotna będzie nie tylko Twoja motywacja, ale również wsparcie zaufanego grona ludzi, które będzie Cię napędzało. Na koniec warto wspomnieć również o tym, że przyda Ci się siła przebicia, w związku z tym w tej książce znajdziesz informacje również o tym, jak przedstawiać swoje plany tak, aby wydawały się przystępne i atrakcyjne. Teraz już możesz działać!


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.