Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 47 artykułów

Do zobaczenia na szczycie

Osiągnij sukces osobisty i znajdź się na szycie

Już nieraz słyszało się tu i tam, że należy być ciągle w ruchu. Stanie to właściwie cofanie się, to marazm, a w spokoju dobrze jest zastygnąć jedynie na chwilę. Kierunki wyznacza się różne: wzwyż, do przodu, dookoła, itp. A przy tym pojawiają się rady: bądź lepszy od innych, walcz o swoje, nie daj się. Ogólnie nadal funkcjonuje idea wiecznego doskonalenia się. Dobrze to oddaje metafora wspinaczki na szczyt, do której odwołuję się tytuł książki Zig Ziglara „Do zobaczenia na szczycie”. Płynie z niego zachęta do aktywizmu i to właśnie dla niespokojnych, ruchliwych osób jest ona przeznaczona. Jej autorem jest amerykański pisarz, mówca motywacyjny, wytrawny propagator pozytywnego myślenia, budowania zdrowych relacji i samodoskonalenia się. Książka zawiera sugestie określonych wartości, które mają nas na ten szczyt zaprowadzić. No to ruszajmy w drogę!

Sztuka odpuszczania

Pokonać strach

A więc życie to nie jest kwestia przypadków czy zbiegów okoliczności? Jest to wynik naszych wyborów i decyzji na drodze do wartości nad wartościami: wolności, miłości, mądrości, dobra, itp.? Tylko kto na początku drogi będzie wiedział, co wybrać, czy jak trafić w dziesiątkę? Nie można odrzucić elementu błądzenia i zagubienia. A jeśli ktoś zakręcić się na amen, to wyjdzie z tego obronną ręką? Pat Flynn ma na to twierdzącą odpowiedź, którą zawarł w swojej książce „Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie”. Można ją zamknąć w znanych słowach: przekuj porażkę w sukces i na własnym przykładzie pokazuje, jak to zrobić. Szczerze, to chciałabym, aby odwracanie kota ogonem wszystkim nam wyszło na dobre, dodam jeszcze, że zawsze.

Nigdy się nie poddawaj

TRUMPolina do sukcesu

Donalda Trumpa można wielbić albo wyjątkowo nie lubić, nie da się jednak zaprzeczyć, że czterdziesty piąty, były już prezydent Stanów Zjednoczonych, osiągnął w swoim życiu spektakularny sukces. Mowa tu nie tylko o zaszczytnym stanowisku, na którym swego czasu zasiadał, ale również o pozycji przedsiębiorczej, która robi wrażenie na każdym początkującym i doświadczonym biznesmenie. Gdzie tkwi sekret jego receptury sukcesu?

Kluczowe rozmowy

Poznaj klucz do rozmów o wysoką stawkę

Autorzy w swojej książce „Kluczowe rozmowy: Jak prowadzić rozmowę, gdy stawka w grze jest wysoka” opisują to, czym zajmują się, na co dzień, a mają w tej materii bogate doświadczenie. Pierwszy z nich, Kerry Petterson, doktorant uniwersytetu Stanforda prowadził badania nad zachowaniami organizacyjnymi oraz stworzył programy wdrażania długoterminowych zmian. Natomiast Joseph Grenny jest prelegentem i konsultantem, pracuje nad projektami zmian w korporacjach i prowadzi firmę non profit, która wspiera ludzi ubogich chcących uzyskać finansową niezależność. Stworzyli oni książkę – poradnik o tym jak poprowadzić kluczowe rozmowy, aby osiągnąć zamierzony cel zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym.

Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu

Pozytywne myślenie na zamówienie z Napoleonem Hillem

Pozytywne myślenie przychodzi Ci z trudem? Tego typu uczucie jest doskonale znane zdecydowanej większości społeczeństwa. Nieustający stres związany z życiem prywatnym i zawodowym, pośpiech, a także teoretycznie miniona sytuacja pandemiczna i aktualnie rządzący naszym życiem kryzys gospodarczy zdecydowanie nie napawają optymizmem. Jednakże tkwienie w negatywnym marazmie do niczego nie prowadzi. Jak z niego wyjść? Można to zrobić z książką napisaną przez Napoleona Hilla.

Reguła 10X

10X lepiej, mocniej, bardziej – udana recepta na sukces?

Recept na sukces jest całe mnóstwo, o czym mogą świadczyć liczne poradniki, które obiecują Ci, że dzięki zawartym w nich sposobom osiągniesz wszystko, o czym marzysz. Tymczasem warto pochylić się nad metodami, które rzeczywiście mogą być źródłem spełnienia. Zalicza się do nich między innymi reguła 10X, którą szeroko w swojej książce pod tytułem: „Reguła 10X. Jedyna różnica pomiędzy sukcesem a porażką” opisuje Grant Cardone – ceniony ekspert do spraw szkoleń sprzedażowych, a prywatnie multimilioner.

Zostań ultrasamoukiem

Zostań ultrasamoukiem i zamień przykry obowiązek przyswajania wiedzy na szybką przyjemność

Któż z nas nie chciałby być efektywnym samoukiem? Mimo tego, że wiele umiejętność przyswajamy na własną rękę, często rezultaty pracy nie są wprost proporcjonalne do czasu i sił, które poświęciliśmy na rozwój osobisty. Tymczasem opanowanie trudnych zdolności z nadzwyczajną szybkością i produktywnością wcale nie jest skomplikowane – wystarczy poznać techniki, które w swojej książce pod tytułem: „Zostań ultrasamoukiem. Jak mistrzowsko opanować twarde umiejętności w zadziwiająco krótkim czasie” prezentuje Scott H. Young – pisarz, programista i przedsiębiorca z pasją do samokontroli i rozwoju kariery.