Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 74 artykułów

Decyduj!

O tym jak podejmować jeszcze lepsze decyzje

Co blokuje Cię przed podejmowaniem decyzji? Nie chodzi wyłącznie o ryzyko pomyłki. Chip i Dan Heath, autorzy książki „Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy” wyróżniają trzy podstawowe czynniki. Zalicza się do nich wąski wgląd w nasze problemy, krótkotrwałe emocje i zbytnia pewność siebie w przewidywaniu przyszłości. Dzięki lekturze tego poradnika dowiesz się, jak podejmować lepsze decyzje. Gotowy? Zaczynamy!

Moc pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie na co dzień, a nie od święta? Z łatwością możesz to zrobić!

Pozytywne myślenie – w dzisiejszych czasach, pełnych stresu, pogoni za sukcesem i pieniądzem, wydaje się dość skomplikowanym procesem. A czy wiesz, że właśnie takie podejście może zagwarantować Ci powodzenie w realizacji marzeń i dążeniu do celu? Sięgnij po poradnik „Moc pozytywnego myślenia”, której autorem jest Norman Vincent Peale i przekonaj się, dlaczego jest on nazywany książką samopomocy. Uwaga! Może być bardzo kontrowersyjnie.

Drive

Najlepsza strategia motywacyjna według Daniela H. Pinka

Motywacja – to słowo, które przewija się przez każdą dziedzinę naszego życia. Znalezienie w sobie chęci do parcia naprzód, czy to w życiu zawodowym, czy rodzinnym, wcale nie jest takie proste. Sposobów na znalezienie w sobie pokładów siły sprawczej jest jednak mnóstwo. Problem w tym, że tylko niewielka ilość jest skuteczna. Nad tym zagadnieniem w książce: „Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację” pochyla się Daniel H. Pink.

Twórcza kradzież

Gdzie tkwi Twoja artystyczna kreatywność?

W każdym twórczym zawodzie potrzebna jest kreatywność. Jeśli piszesz książki, musisz mieć głowę pewną pomysłów i wiedzieć, gdzie zawiesić strzelbę Czechowa. Jeśli tworzysz muzykę, potrzebujesz nowatorskiego podejścia do pisania tekstów i opracowywania muzyki. Wszystkich artystów łączy jeszcze jedna cecha – udana inspiracja.

Pstryk! Jak zmieniać, żeby zmienić

Zmiana za jednym pstryknięciem palcami - czy to możliwe?

Zmiana to z założenia żmudny proces, w który trzeba włożyć wiele wysiłku, a przedtem znaleźć w sobie choćby cień motywacji. Porzucenie tytoniowego lub cukrowego nałogu, zdrowe żywienie, rozpoczęcie aktywności fizycznej – wszystko to kojarzy nam się wyłącznie z poświęceniem, stresem i tylko trochę z sukcesem majaczącym daleko poza mentalnym horyzontem. Jak to, nomen omen, zmienić?

Potęga checklisty

Checklista czyli jak robić coś lepiej i z gwarancją powodzenia

Żyjemy w XXI wieku, w którym w naszej codzienności zagościł nie tylko ułatwiający funkcjonowanie postęp technologiczny, ale również stresująca złożoność, która z czasem może zacząć nas przytłaczać. Jest to widoczne szczególnie w zawodach obarczonych ryzykiem, takich jak pilot, lekarz czy inżynier. Według Atula Gawandego, autora książki „Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej” rozwiązaniem tego problemu może okazać się… lista.

IKIGAI

Żyj po japońsku czyli pełnią szczęścia!

Japonia to kraj przez wielu podziwiany z uwagi na ciekawą kulturę. Niewiele osób jednak wie, że to właśnie od Japończyków możemy nauczyć się tego, jak żyć niczym w bajce, a więc długo i szczęśliwe. Osoby, które chcą zgłębić tajemnice filozofii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni, powinny zapoznać się z książką „IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego życia” autorstwa Hectora Garcii Puigcervera i Francesc Miralles’a.