Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 83 artykułów

Potęga podświadomości

Jak wielka jest potęga podświadomości?

Poza świadomym umysłem, który jest nam dobrze znany, istnieje jeszcze jedna jego część, zwana podświadomością. Jest to pozornie niedostępna część mózgu, dzięki której możemy diametralnie odmienić swoje podejście do życia. Obowiązkową lekturą, po którą należy sięgnąć, aby zgłębić ten temat, jest oczywiście: „Potęga podświadomości”, której autorem jest Joseph Murphy – irlandzki pisarz, który uchodzi za prekursora szkoły pozytywnego myślenia.

Cyfrowy minimalizm

Jak nie utonąć w cyfrowym świecie?

Internet z reguły ma ułatwiać nam życie. Tymczasem nietrudno zauważyć, że z czasem ciężko nam rozstać się z wirtualnym światem. Mimo wszystko świadomość odbiorców rośnie, a wraz z nią wzrasta nieufność w stosunku do nowych technologii i mediów cyfrowych, która wynika między innymi z zagrożenia w postaci uzależnienia, dezinformacji, a nawet manipulacji. Aby ustrzec się przed negatywnym wpływem masowych środków przekazu, warto sięgnąć po książkę: „Cyfrowy minimalizm. Jak zachować skupienie w hałaśliwym świecie”, której autorem jest Cal Newport.

The Almanack of Naval Ravikant

Jak osiągnąć bogactwo umysłowe?

Wiele osób pożąda bogactwa – licznych nieruchomości, luksusowych samochodów, zagranicznych wakacji… A co z bogactwem umysłowym? Czy naprawdę łatwiej je osiągnąć? Nad tym, czym właściwie jest oraz jak do niego dojść, pochyla się Eric Jorgenson. Autor książki „The Almanack of Naval Ravikant: A Guide to Wealth and Happiness” pokazuje, jak podejmować mądre decyzje i dlaczego największym atutem każdego człowieka jest jego reputacja.

Ego to Twój wróg

Ogarnij swoje ego!

Zdrowy egoizm to nic złego, jednak warto pamiętać o tym, że poskromienie naszej dumy jest jednym z najważniejszych kroków na drodze do sukcesu w życiu. To właśnie dzięki temu z jednej strony jesteśmy w stanie zaangażować się w rywalizację i pokazać innym nasze mocne strony. Jednakże z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że osoby, którym udało się zrealizować swoje cele, często mają problem z nadmiernym ego. O tym, jak znaleźć balans, pisze Ryan Holiday. Dlaczego warto przeczytać książkę: „Ego to Twój wróg”?

Zacznij myśleć jak mnich

Dlaczego warto inspirować się życiem mnichów?

Ciągła pogoń za poczuciem spełnienia i osiągnięciem celu to dla większości ludzi część życia. Niestety spory odsetek z nich, zamiast osiągnięcia sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym, spotyka się z zupełnym przeciwieństwem szczęścia – frustracją, stresem, presją i niezadowoleniem. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przestawienie myślenia na tryb pracy podobny temu, jakim pochwalić się mogą mieszkańcy zakonów. Więcej o tym pomyśle znajdziecie w książce: „Zacznij myśleć jak mnich”, której autorem jest Jay Shetty.

Wojna sztuki

Jak pokonać opór przed zmianą i zacząć realizować marzenia?

Boisz się zaryzykować? Wierz mi – nie jesteś w tym osamotniony. W większości z nas w pełni kwitnie strach przed porażką, który skutecznie blokuje nas przed podjęciem ryzyka, nawet jeśli wydaje się być ono dużą szansą. O tym, jak rozpoznać kreatywne bitwy ze strachem i zwątpieniem w siebie, a także je wygrywać, dużo wie Steven Pressfield. Przeczytaj jego książkę pod tytułem: „Wojna sztuki”.

Esencjalista

Esencjalizm i z czym to się je?

Współczesnością rządzi ciągła pogoń – nie tylko za pieniądzem czy innymi dobrami materialnymi, ale również za spokojem, o którym mówi się przecież, że kosztuje. W XXI wieku uważne podejście do życia ściera się z poczuciem komfortu, na który trzeba sobie zapracować. A może mniej znaczy więcej i lepiej? Przekonajmy się razem z książką: „Esencjonalista” Grega McKeowna.