Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 22 do 28 z 80 artykułów

Potęga teraźniejszości

Teraźniejszość, czyli stan bez przeszłości i przyszłości

Czy istnieje konkretna metoda na to, aby osiągnąć wewnętrzny spokój oraz poczucie szczęścia tu i teraz, mimo spotykających nas niemal każdego dnia przeciwności losu? Owszem, a można ją znaleźć w książce pod tytułem: „Potęga teraźniejszości”, której autorem jest Eckhart Tolle, nauczyciel duchowy, dzielący się swoim doświadczeniem w licznych publikacjach. Odseparuj chęć posiadania pełnej kontroli nad swoimi myślami i zachowaniem i w pełni zaakceptuj otaczającą się rzeczywistość!

Ciszej proszę...

Ekstrawertyk? Introwertyk? Każdy z nich ma swoje mocne strony!

Wydawać by się mogło, że wśród swoich znajomych czy współpracowników niezwykle łatwo i szybko możemy dokonać podziału ina introwertyków i ekstrawertyków. Oba te typy osobowości wyróżniają się przecież tak skrajnymi cechami charakteru, że znalezienie różnic nie będzie najmniejszym wyzwaniem. Jak często jednak zastanawiamy się, kim lepiej być: ekstrawertykiem, a może jednak introwertykiem?

Odwaga w przywództwie

Przywództwo i wrażliwość: czy to się wyklucza?

Czym menadżerowie, liderzy, prezesi i kierownicy różnią się od swoich podwładnych? Pozycją? Władzą? Doświadczeniem? W praktyce rzeczywiście tak to wygląda, natomiast Brené Brown, autorka książki pod tytułem: „Odwaga w przywództwie. Cztery kompetencje autentycznego lidera”, przekonuje, że najważniejszym czynnikiem, którym powinni wyróżniać się przywódcy, jest wrażliwość i otwartość.

Dawaj i bierz

Brać czy dawać? Oto jest pytanie XXI wieku

Co sprawia większą przyjemność? Dawanie czy branie? Jak we wszystkim, tak i tutaj punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nad tym, czy lepiej obdarowywać, czy być obdarowywanym w materialnym i nie tylko tych słów znaczeniu, pochyla się Adam Grant, autor książki pod dość oczywistym tytułem: „Dawaj i bierz”. Dowiedz się, co przyniesie Ci większą korzyść w życiu prywatnym i zawodowym, ale sprawdź również, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Mnich, który sprzedał swoje ferrari

Czy ferrari jest Ci potrzebne do szczęścia?

Choć koszmarnie drogie auta sportowe, najlepiej w czerwonym kolorze, kojarzą się z kryzysem wieku średniego i to bez podziału na płcie, to jednak dla wielu osób są uosobieniem życiowego błogostanu. Problem w tym, że spełnienie nie tkwi w wartościach materialnych, ale tych mentalnych. Nie musisz wiec mieć wielu pieniędzy ani tym bardziej ferrari, aby poczuć się po prostu szczęśliwym. Co więc powinieneś zrobić? Najlepiej zacznij od przeczytania książki: „Mnich, który sprzedał swoje ferrari” autorstwa Robina Sharmy.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Bądź stoikiem przez cały rok!

Dzisiaj kontynuujemy niedawno poruszony na naszym blogu temat stosowania zasad filozofii stoicyzmu w XXI wieku. Wiemy już, że takie postępowanie doskonale sprawdza się w codziennym życiu, w związku z tym przyszła pora na pogłębienie wiedzy i poznanie sensu głębokich przemyśleń, przewartościowania pewnych kwestii i utwierdzenia się w potędze spokoju. Można to zrobić dzięki lekturze „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” autorstwa Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana.

Na skróty

Czy da się osiągnąć sukces „na skróty”?

Osiągnięcie sukcesu kojarzy się z ciężką pracą, mnóstwem wysiłku i morzem poświęceń. Właśnie dlatego tak wiele osób rezygnuje z pięcia się w górę i zostaje w mniej satysfakcjonującym, ale za to bezpiecznym miejscu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest aż tak brutalna? Okazuje się, że, pod pewnymi warunkami, można osiągnąć sukces w mgnieniu oka. Dowodem tego faktu są bohaterowie książki: „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”.