Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 5 z 5 artykułów

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca

Inwestycyjny poradnik bogatego ojca czyli jak zostać biznesmanem

W życiu codziennym mamy zaproszenia do tak wielu przewodników, że trudno to ogarnąć. Oczywiście wybieramy tylko niektóre z nich, licząc na to, że trafimy na dobrego życiowego doradcę. Robert Kiyosaki w książce Inwestycyjny poradnik bogatego ojca przedstawia zamożnego przyjaciela domu, pomagającego dobrymi radami i własnym przykładem zdobyć majątek. Czy zrozumiemy przesłanie i dostosujemy się do niego, to już zależy od nas, tym bardziej, że do licznych poradników podchodzimy z dużą rezerwą. Jeśli przygotowujesz się do otwarcia własnej firmy, przeczytaj tę książkę. Umocni cię ona w podjętej decyzji i pozwoli uniknąć wielu błędów. Ponadto pozwoli ci zrozumieć przesłanie: ludzie bogaci myślą inaczej

Kwadrant przepływu pieniędzy

Wpisani w kwadrant?

Z mojej przygody z ekonomią wynoszę jeden zasadniczy wniosek: dzieci i młodzież nie są świadome jej praw. Dlaczego? A któż to wie? A może nie ma kto ich tego uczyć? Po stracie zaufania do ekonomii socjalistycznej czy politycznej pozostała luka trudna do wypełnienia. Socjalistyczne spojrzenie kazało przypisać ekonomii politycznej jedynie słuszną rację i takie znaleźć dowody, które to potwierdzą. Fałszowanie prawidłowości, naciąganie wyników gospodarczych, oczywiste kłamstwa, w które już nikt nie chciał wierzyć - oj, ciężko było być ekonomistą socjalistycznym. Do tego czasy Solidarności i pierestrojki obnażyły bolesną prawdę: ekonomia jest jedna! Aby dojść do tych prawd, trzeba było sporo czasu na wyczyszczenie stajni Augiasza, a była to trudna i daleka droga.

Rozwiń zasoby swojego portfela

Czytam i się rozwijam #2: Rozwiń zasoby swojego portfela

W samorozwój trzeba zainwestować – nie tylko czas, ale nierzadko również pieniądze. Dlaczego więc nie zacząć samodoskonalenia od rozwinięcia zasobów swojego portfela? Dzisiaj chcemy Was przekonać do tego, że majątek wcale nie leży u stóp miłości do pieniądza – że jest on raczej wypadkową zmiany myślenia i podejścia do życia. Pomogą nam w tym Robert T Kiyosaki, Tony Robbins oraz Michał Szafrański. Łapcie się za portfele – jeżeli nie satysfakcjonuje Was ich grubość, koniecznie musicie przeczytać poniższe książki!

Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych

Dlaczego szkolne trójki wcale nie są takie złe?

Wraz ze wkraczaniem w dorosłość kolejnych pokoleń w niektórych przypadkach można zaobserwować poprawę statusu majątkowego. Z całą pewnością przyczynia się do tego większa świadomość pieniądza i umiejętność korzystniejszego prowadzenia budżetu domowego. Taka tendencja nie jest jednak dziełem przypadku i nie zdarza się w każdej rodzinie. Na coraz bardziej owocną materialnie sytuację ciężko pracują rodzice osób, które się bogacą, przede wszystkim przekazując swoim dzieciom praktyczną wiedzę gospodarowania pieniądzem. O tym, jak zrobić to mądrze, na łamach swojego poradnika pisze Robert. T. Kiyosaki.