Załóż darmowe konto użytkownika


Rozwiń zasoby swojego portfela

Czytam i się rozwijam #2: Rozwiń zasoby swojego portfela

W samorozwój trzeba zainwestować – nie tylko czas, ale nierzadko również pieniądze. Dlaczego więc nie zacząć samodoskonalenia od rozwinięcia zasobów swojego portfela? Dzisiaj chcemy Was przekonać do tego, że majątek wcale nie leży u stóp miłości do pieniądza – że jest on raczej wypadkową zmiany myślenia i podejścia do życia. Pomogą nam w tym Robert T Kiyosaki, Tony Robbins oraz Michał Szafrański. Łapcie się za portfele – jeżeli nie satysfakcjonuje Was ich grubość, koniecznie musicie przeczytać poniższe książki!

Prawdziwa biblia finansowa – "Biedny ojciec, bogaty ojciec" Roberta T. Kiyosaki’ego


Pierwszą pozycją, która powinna znaleźć się na liście każdej osoby, która chce poprawić swoją sytuację finansową, jest absolutna klasyka – książka pod tytułem "Biedny ojciec, bogaty ojciec" autorstwa Roberta T. Kiyosaki’ego. Amerykański inwestor, ceniony biznesmen i twórca poradników motywacyjnych zabiera nas w podróż, której wartość samorozwojowa łączy się z opowieściami dyktowanymi doświadczeniem.

Znajdziemy tutaj odpowiedź na pytania dotyczące tego, z czego właściwie wynika problem z gromadzeniem bogactwa, jak bardzo w tej kwestii działa na nas osąd społeczny, dlaczego strach może zmusić do podejmowania irracjonalnych decyzji inwestycyjnych i doprowadzić nas do skraju bankructwa. Robert T. Kiyosaki podchodzi do rozwoju finansowego z czysto psychologicznego punktu widzenia, jednocześnie nie zapominając oczywiście o pokazaniu swoim czytelnikom wskazówek, które pozwolą im na uświadomienie sobie, że realne bogactwo jest w zasięgu ich ręki.

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” to książka, która nauczy nas praktycznego podejścia do budżetu domowego i obiecującego budowania majątku. Ta pozycja czytelnicza przeprowadzi nas przez procesy mające na celu pokazanie nam naszej rzeczywistej sytuacji finansowej, uświadamiając nam jednocześnie, jak wielką rolę w gromadzeniu bogactwa odgrywają nasze chęci, pewność siebie oraz motywacja.


Kiedy pieniądze pracują za Ciebie – "Money. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności" Tony’ego Robbinsa


Dlaczego sami mamy pracować na nasze bogactwo? Niech nasze pieniądze robią to za nas! Książka Tony’ego Robbinsa to poradnik kierowany nie tylko do osób, które pierwsze działania inwestycyjne mają już dawno za sobą, ale również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z "wychowaniem" zer na swoim koncie i pobudzeniem ich do działania.

Tony Robbins przeprowadza nas przez niezwykle ciekawe, a jednocześnie istotne aspekty zwiększania zasobności swojego portfela. Należą do nich kwestie związane z wpływem pór roku na budowanie strategii inwestycyjnej czy też rzetelne informacje o faktycznej kwocie, jaka powinna być na naszym koncie, w momencie, kiedy zdecydujemy się podbijać finansowy świat i rzucić pracę.

Według autora książki "Money. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności" nie bez znaczenia, w kontekście gromadzenia majątku, będzie również wiara we własne możliwości oraz przekonanie o sukcesie. To pozycja czytelnicza, która łączy w sobie praktyczne porady dotyczące czysto ekonomicznych pojęć, takich jak procent składany czy dywersyfikacja własnych inwestycji z próbą uświadomienia czytelnikom, czym jest pieniądz nie tylko w kontekście materialnym, ale również mentalnym.


Japoński tajny agent do spraw majątkowych – „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego


"Finansowy ninja" to pozycja czytelnicza rodem z polskiego podwórka, która rzetelnie wprowadza czytelnika w świat samodzielności i niezależności finansowej, gospodarowania pieniądzem i racjonalnego zarządzania budżetem domowym. Jak podkreśla Michał Szafrański, edukacja finansowa na poziomie szkolnym nijak się ma do rzeczywistości, w której osoby wchodzące w dorosłość boleśnie zderzają się ze ścianą, którą buduje wysokość miesięcznych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego.

Dlatego też autor "Finansowego ninji" szansy na materialny sukces i budowanie majątku upatruje przede wszystkim w uświadomieniu każdemu, kto sięgnie po jego książkę tego, co naprawdę składa się na zadowalający swoją wysokością stan naszego konta. A według Michała Szafrańskiego jest to przede wszystkim rzetelne planowanie obciążeń finansów osobistych, gromadzenie bogactwa w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami, jasne wytyczenie naszego pieniężnego szczytu, a także nienaganna znajomość higieny finansowej.

Dzięki tej pozycji czytelniczej bez problemu zażegnamy finansowe kryzysy, które do tej pory rządziły naszym budżetem domowym, ale również dowiemy się, jak racjonalnie oszczędzać i rozsądnie wydawać pieniądze.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – to stwierdzenie tyczy się nie tylko zagadnień kulinarnych, ale również kwestii zasobności naszego portfela. Pamiętajmy, że bez względu na nasz wiek, sytuację rodzinną czy status społeczny, każdy z nas może stać się posiadaczem satysfakcjonującego majątku. O tym, jak to zrobić, dowiecie się z powyższych poradników, ale również innych finansowo-rozwojowych pozycji czytelniczych, które znajdziecie w 'Fabryce Wiedzy'.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 584 streszczenia książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.