Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 10 artykułów

Potęga podświadomości

Jak wielka jest potęga podświadomości?

Poza świadomym umysłem, który jest nam dobrze znany, istnieje jeszcze jedna jego część, zwana podświadomością. Jest to pozornie niedostępna część mózgu, dzięki której możemy diametralnie odmienić swoje podejście do życia. Obowiązkową lekturą, po którą należy sięgnąć, aby zgłębić ten temat, jest oczywiście: „Potęga podświadomości”, której autorem jest Joseph Murphy – irlandzki pisarz, który uchodzi za prekursora szkoły pozytywnego myślenia.

Zacznij myśleć jak mnich

Dlaczego warto inspirować się życiem mnichów?

Ciągła pogoń za poczuciem spełnienia i osiągnięciem celu to dla większości ludzi część życia. Niestety spory odsetek z nich, zamiast osiągnięcia sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym, spotyka się z zupełnym przeciwieństwem szczęścia – frustracją, stresem, presją i niezadowoleniem. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się przestawienie myślenia na tryb pracy podobny temu, jakim pochwalić się mogą mieszkańcy zakonów. Więcej o tym pomyśle znajdziecie w książce: „Zacznij myśleć jak mnich”, której autorem jest Jay Shetty.

Moc pozytywnego myślenia

Pozytywne myślenie na co dzień, a nie od święta? Z łatwością możesz to zrobić!

Pozytywne myślenie – w dzisiejszych czasach, pełnych stresu, pogoni za sukcesem i pieniądzem, wydaje się dość skomplikowanym procesem. A czy wiesz, że właśnie takie podejście może zagwarantować Ci powodzenie w realizacji marzeń i dążeniu do celu? Sięgnij po poradnik „Moc pozytywnego myślenia”, której autorem jest Norman Vincent Peale i przekonaj się, dlaczego jest on nazywany książką samopomocy. Uwaga! Może być bardzo kontrowersyjnie.

Sekret

Zdradzę Ci „Sekret” o tym jak przejąć kontrolę nad własnym życiem

Czy masz świadomość, że to Ty sam decydujesz o swoim życiu? Wielu z nas wydaje się, że naszą codziennością rządzi przypadek, być może jakaś siła wyższa, tymczasem największy wpływ na to, jak potoczy się nasza przyszłość, mamy my sami. Jak przekonuje Rhonda Byrne, autorka książki pod tytułem: „Sekret”, to, czy w swoim życiu doświadczasz radości i bogactwa, czy rozpaczy i ubóstwa, zależy wyłącznie od Ciebie.

Potęga teraźniejszości

Teraźniejszość, czyli stan bez przeszłości i przyszłości

Czy istnieje konkretna metoda na to, aby osiągnąć wewnętrzny spokój oraz poczucie szczęścia tu i teraz, mimo spotykających nas niemal każdego dnia przeciwności losu? Owszem, a można ją znaleźć w książce pod tytułem: „Potęga teraźniejszości”, której autorem jest Eckhart Tolle, nauczyciel duchowy, dzielący się swoim doświadczeniem w licznych publikacjach. Odseparuj chęć posiadania pełnej kontroli nad swoimi myślami i zachowaniem i w pełni zaakceptuj otaczającą się rzeczywistość!

Mnich, który sprzedał swoje ferrari

Czy ferrari jest Ci potrzebne do szczęścia?

Choć koszmarnie drogie auta sportowe, najlepiej w czerwonym kolorze, kojarzą się z kryzysem wieku średniego i to bez podziału na płcie, to jednak dla wielu osób są uosobieniem życiowego błogostanu. Problem w tym, że spełnienie nie tkwi w wartościach materialnych, ale tych mentalnych. Nie musisz wiec mieć wielu pieniędzy ani tym bardziej ferrari, aby poczuć się po prostu szczęśliwym. Co więc powinieneś zrobić? Najlepiej zacznij od przeczytania książki: „Mnich, który sprzedał swoje ferrari” autorstwa Robina Sharmy.

Stoicyzm na każdy dzień roku

Bądź stoikiem przez cały rok!

Dzisiaj kontynuujemy niedawno poruszony na naszym blogu temat stosowania zasad filozofii stoicyzmu w XXI wieku. Wiemy już, że takie postępowanie doskonale sprawdza się w codziennym życiu, w związku z tym przyszła pora na pogłębienie wiedzy i poznanie sensu głębokich przemyśleń, przewartościowania pewnych kwestii i utwierdzenia się w potędze spokoju. Można to zrobić dzięki lekturze „Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia” autorstwa Ryana Holidaya i Stephena Hanselmana.