Załóż darmowe konto użytkownika


Sekret

Zdradzę Ci „Sekret” o tym jak przejąć kontrolę nad własnym życiem

Czy masz świadomość, że to Ty sam decydujesz o swoim życiu? Wielu z nas wydaje się, że naszą codziennością rządzi przypadek, być może jakaś siła wyższa, tymczasem największy wpływ na to, jak potoczy się nasza przyszłość, mamy my sami. Jak przekonuje Rhonda Byrne, autorka książki pod tytułem: „Sekret”, to, czy w swoim życiu doświadczasz radości i bogactwa, czy rozpaczy i ubóstwa, zależy wyłącznie od Ciebie.

Co jest jednym z najważniejszych sekretów życia?


Największą zaletą książki „Sekret” jest fakt, że jej autorka Rhonda Byrne bazuje na swoich własnych doświadczeniach. Dzięki temu treść, którą prezentuje, zyskuje o wiele większe znaczenie. I tak Rhonda Byrne opowiada o największym sekrecie życia na bazie własnej historii. Wiele lat temu australijska pisarka czuła się nieszczęśliwa i zwyczajnie przepracowana.

Trzeba przyznać, że miewa tak większość z nas. Byrne postanowiła jednak coś z tym zrobić, doszła wszak do wniosku, że na życie musi istnieć lepszy sposób. Sekretne prawo, które rządzi naszym życiem i całym światem, znalazła w starych książkach, a także u poetów i starożytnych filozofów. Mowa tutaj oczywiście o prawie przyciągania – tak potężnym, że aktualnym do dziś.

Prawo przyciągania ma bowiem wpływ na absolutnie każdy z aspektów naszego życia. Otrzymujemy bowiem tyle samo, ile dajemy od siebie. Jeśli wiec przepełnia nas frustracja, gniew, czy inne negatywne emocje, zgodnie z prawem przyciągania, od wszechświata otrzymamy tylko jeszcze więcej spraw, które będą nas frustrować i złościć.

Warto jednak wspomnieć o tym, że prawo przyciągania działa również pozytywnie – jeżeli emanuje z nas miłość, wdzięczność i inne, dobre emocje, w naszym życiu pojawią się tylko dobre wydarzenia. Prawda jest bowiem taka, że to, co myślimy i czujemy, decyduje o tym, co spotyka nas w życiu. Warto więc zaniechać poświęcania naszego cennego czasu na myślenie o tym, co złe i w końcu skupić się na tym, co dobre.

Trzy kroki do dobrego życia


Jak podkreśla autorka książki „Sekret”, do zupełnej zmiany i dobrego życia prowadzą jedynie trzy kroki. Pierwszym z nich jest proszenie. Aby nasze marzenia się spełniały, trzeba mówić o nich głośno. Jasne sprecyzowanie swoich pragnień, używanie czasu teraźniejszego i okazanie wdzięczności tak, jakbyśmy to już mieli, pozwoli nam naprawdę uwierzyć, że prędzej czy później dostaniemy to, czego tak bardzo pragniemy.

Kolejny krokiem jest niezachwiana wiara w to, że w życiu dojdziemy tam, gdzie naprawdę chcemy dojść. Co więcej, kluczowe jest tutaj rozsyłanie wokół siebie poczucia pewności tego, że wszechświat spełni nasze marzenia. W ten sposób możemy wysłać jasny sygnał co do tego, że mocno wierzymy w dobro, które czeka na nas tuż za rogiem.

Trzeci krok to natomiast odbieranie. Warto jasno nie tylko wysyłać sygnały, ale również je odbierać. Co więcej, dobrym krokiem jest także wyobrażenie sobie odczuć, jakie będą nam towarzyszyć w chwili, kiedy otrzymasz to, czego pragniemy. Możesz zastosować afirmację, aby pomóc sobie wzmóc te uczucia. Autorka podkreśla, że prosząc, wierząc i odbierając, stworzymy pozytywne środowisko, w którym będziemy mogli osiągnąć wszystko.

Dzięki książce „Sekret” możemy przekonać się, że sekret życia tkwi w prawie przyciągania. Wysyłajmy więc do wszechświata dobre myśli i zamiary, a wszystko to szybko do nas wróci. Mimo tego, że treść książki Rhondy Byrne może wydawać się dość kontrowersyjna, to jednak w naszym społeczeństwie słusznie pokutuje przekonanie, że dobre myśli przyciągają dobre wydarzenia. Warto im nieco dopomóc.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 581 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.